Paradajka kiwi

  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Incimenzionálny
  • Účel: Čerstvé použitie
  • Čas dozrievania: Stredomorský
  • Načasovanie dozrievania, dní: 110
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
  • Obchodovateľnosť: Vysoká
  • Výška kríka, pozri: 100-150
  • Farba zrelého ovocia: Emerald so zlatým rumónom
  • Formulár: Plane-Core

Pozrite si všetky charakteristiky

Medzi zelené odrody paradajok, KIWI je zvýraznený neobvyklými chuťovými vlastnosťami, veľkolepými smaragdovými farbami a dobrým prispôsobovaním sa rôznym závažným podmienkam. Sibírskí chovatelia sa podarilo vytvoriť vynikajúci šalát paradajok, začínajú sa fronting jeden z prvých. Tam sú len nízke krvácajúce nevýhody Kivi – uložte plody po dlhú dobu po odstránení z kríka, nebude fungovať.

Popis odrôd

Denetinent Kiwi Grade sa vyznačuje vysokosťou. Kríky v otvorenej pôde dosahujú výšku 100-150 cm, v skleníku sú ešte vyššie. Priemer chladiva, kostrové vetvy sú vytvorené v dostatočných množstvách. Dospelé rastliny SEMIRACATION COROWN FORMULÁR.

Hlavné kvality ovocia

Paradajky s trvanlivou kožou v kostry formy sú smaragdová farba so zlatým červenaním. Ovocie veľké, až 260-300 g. Tradičný formulár pre paradajky, ploché jadro. Buničina vnútri natretá v odtieňoch zelených a žltých, semienky trochu, sú kompaktné.

Charakteristiky

Ovocie sú veľmi sladké, s jemnou šatnou buničkou. Tints plodov sa vysledujú v chuti, je tu šťastie a sviežosť.

Dozrievanie a plodnenie

Stredná škála. Zber sa zbiera od júla do septembra. Trvá to asi 110 dní. Za výhodných podmienok môžete zbierať paradajky na najviac mrazov.

Výnos

Tomato Kiwi Vysoký výnos. Dáva až 12-13 kg / m2.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Stupeň rastliny dosť skoro. Siatie semien padá 1. marca. V otvorenom pozemku sú transplantované od polovice mája až 5. júna po ukončení obdobia nočných mrazov. Skorší prenos je možný len pre skleník.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Štandardné sedenie kríkov na lôžkach zahŕňa hustotu nie viac ako 2 kríky na 1 m2. Je zvyčajné dodržiavať schému 60 × 50 cm.

Pestovanie a starostlivosť

Kultivácia Kiwi paradajky sa môže uskutočniť v otvorenej zemi alebo pod prístreškom, vo filmových skleníkoch. Nevyhnutne vyžaduje vytvorenie v 1 alebo 2 stonkách, pravidelné parenie. Pestovanie pri pristátí s riadkami sa vykonáva s podporou držiteľa. Jednotlivé rastliny sú upevnené na štandarde inštalovaných v jamke. Pri pestovaní, Tomatoam vyžaduje významné množstvo slnečného svetla.

Siatie semien sú vykonané po ich dezinfekcii, ak sa používa nezávisle zmontovaný materiál. Potom sú nasiaknuté v stimulátore rastu približne 10-12 hodín. Špeciálna pôda sa pripravuje na pristátie – zakúpené alebo zmiešané úrodnej pôdy, kompostu a potaš-fosforečných hnojív.

Na výbežku sa objaví po 2 súčasných listoch. Zároveň rastliny transplantované do samostatných kontajnerov, prenášajú, kde je možné poskytnúť dostatok svetla. V interiéri sa odporúčajú udržiavať priemernú teplotu približne +20 stupňov. Zalievanie sa uskutočňuje najprv z práškového, potom z malého zavlažovania. 3 týždne pred transplantovaním na otvorenie zosilnenia na zemi.

Časté zalievanie týchto paradajok nepotrebujú. Posilnite dodávku vlhkosti voči koreňom bude mať len počas období silného tepla alebo v suchu. Počas zvyšku času bude dostatok pôdy hydratačné s periodicitou 1 krát za 3-7 dní.

Undercalink tiež vstupuje do štandardného komplexu agrotechnických udalostí. Propagácia dusíkatých hnojív na tvorbu kvetinových kefiek. Potom, s príchodom púčikov, komplexy minerálnych prísad. Vhodné „agrikola“ alebo jeho analógy. Počas obdobia prijímania zamestnancov musia zrezanie paradajky zabezpečiť ovocie potašových solí a fosforu z superfosfátu.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

KIWI má integrovanú imunitu pre väčšinu chorôb. Potrebuje len periodické, 2-3 krát za sezónu, striekanie podľa fungicídov. Škodcovia obťažujú oveľa viac. V otvorenej zemi je špeciálne nebezpečenstvo. V skleníku, rastliny často jedia slimáci, je tu tiež vysoké riziko vzhľadu voškov, web tick, takže insekticídne liečby, aby presne zanedbávali.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Dokonca aj vo vysokej vlhkosti nie sú ovocie praskanie. Sú dobre prispôsobené suchom, nevyžadujú špeciálne prístrešok s krátkodobými mrazmi.

Rastúce regióny

Kiwi – paradajka, dobre prispôsobené kultivácii v chladných oblastiach. Môže sa kultivovať v Sibíri a v Urals, v skleníkoch paradajky sa cítia dobre v krajín Leningrad a Moskvy, v Bryansk, Orel. Na juhu a na priemernom regióne Volga praktizoval pristátie v otvorenom pozemku.

Recenzie Recenzie

Dachnikov Recenzie o Tomatotov Kiwi Grade vyzerajú pôsobivo. Absolútne každý hovorí o vysokých výnosoch, vynikajúcu chuť ovocia. Pestovanie sa vykonáva najmä v skleníkoch, takže hnojenia sú dosť skoro. Zeleninové plemená spomenúť, že prístrešok je veľmi vytiahnutý v prístrešku a s nesprávnym agrotechnológiou môže dokonca zomrieť. Tam je tiež nezrovnalosti vo farbe ovocia. Tomatoes vľavo na Bush na dlhú dobu získali odtieň ananásu, môže byť dokonca mierne oranžový.

V procese rastúceho videa, tiež čeliť potrebe dodatočne kravatu a púšť. Inak rast pokračuje, centrálne pobočky začínajú dosiahnuť strop skleníka, ohybu. Ako sada ovocia, môže hmotnosť vyžadovať inštaláciu ďalších záloh, inak sa pobočky jednoducho rozložia ich závažnosť. Dachniks poznamenáva, že paradajky kiwi musia byť neustále pozastavené kvôli bohatému rastu zelenej hmoty.

Pokiaľ ide o výhody odrody, záhradníci uvádzajú dobré klíčenie semien – zakúpené a zozbierané nezávisle. Sadenice v otvorenom pozemku rýchlo prichádzajú, ide do rastu. O expozícii kríkov s typickými chorobami paradajok nehovorí žiadny zjav. Udržujte tvorbu výhonkov najviac odporúča v 3 stonky, aby zadržali súbor výšky.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: