Paradajka la la-fa

  • Kategória: Hybrid
  • Typ rastu: Determinant
  • Účel: Čerstvé použitie, pre celok-fucked konzervovanie
  • Čas dozrievania: Stredomorský
  • Načasovanie dozrievania, dní: 100-110
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
  • Prepravovateľnosť: Vysoká
  • Bush: Nočný stupeň
  • Výška kríka, pozri: Až 80
  • Farba zrelého ovocia: Nasýtená červená

Pozrite si všetky charakteristiky

La-la-FA Tomato Gybrid sa podarilo získať vysokú popularitu medzi fanúšikmi prírodných rastlinných hospodárstiev. Jeho ovocie sa vyznačujú vynikajúcou divokou, univerzálnou pri použití, vhodnej na solenie a marinovanie v pevnej forme. Odroda sa oceňuje pre priateľskú tvorbu nestály, simultánne dozrievanie paradajok na pobočkách, niekedy sa vyskytuje pod názvom La LA-FA F1.

Popis odrôd

Kríky sú kompaktné, nízke, zvyčajne nie sú vyššie ako 80 cm vysoké. Determinant Hybrid Forms 6-8 kefy na hlavnom kmeni. Kvetenstvo Jednoduché.

Hlavné kvality ovocia

Ovocie tejto odrody sú veľké, s hladkou kožou nasýteného červeného tieňa. Priemerná hmotnosť dosahuje 120-140 g. Forma každého fetálneho lietadla, v blízkosti klasického. Paradajky sa zbierajú v kefke 4-6 kusov. Vo vnútri plodu je prakticky nie.

Charakteristiky

Paradajky nie sú príliš sladké, s ťažkými poznámkami paradajok. Vôňa je tiež charakteristická pre tento typ zeleniny.

Dozrievanie a plodnenie

Pre tento hybrid charakterizovaný roztiahnutým plodovaním sa plodina začne čistiť v júni alebo júli v závislosti od klimatickej zóny. Rýchlosť dozrievania je paradajka stredoveká, vyžaduje si kultiváciu 100-110 dní od momentu sadeníc.

Výnos

Paradajka la la-fa poskytuje 3,5-4 kg plodov z kríka. To mu umožňuje pripísať jeho odrody. S 1 m2 môžete zbierať až 12 kg zrelých paradajok.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Semená nie je príliš skoro. Pre otvorenú pôdu sa optimálne považuje za termíny od konca marca do 1 desaťročia apríla. Na záhradných postele sa prenášajú 35-40 dní po zárodkoch, ale nie skôr ako nočné mrazy sú dokončené. Zdroj suché semená, bez predchádzajúceho primárneho, klíčenie sa uskutočňuje pri teplote + 28-29 stupňov.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Tomato LA-LA-FA vyžaduje dodržiavanie systému vstupu 40 × 50 cm. 1 m2 nie je možné umiestniť viac ako 3-4 rastliny.

Pestovanie a starostlivosť

Hybrid je potrebný celým komplexom agrotechnických udalostí. Potrebuje vytvorenie 1-2 stoniek (druhá sa vykonáva z kroku), vložky sú potrebné na podporu. Nevyhnutne po načasovaní vegetačných kríkov t odstraňovanie krokov. V chladných oblastiach, prístrešok bude potrebovať, pestovaný v skleníkoch, na juhu je vhodný pre otvorenú pôdu. Niekedy je zasadený vo filmových tuneloch.

Garter pre paradajky LA-LA-FA by malo byť solárne, aby poskytovali dostatočnú podporu štetcom počas plodovania. Pasching by mal byť pravidelný. Pri vedení v 2 stonkách na Bush je vytvorený z 2-3 kvetinových kefiek, ktoré sa nachádzajú vo vzdialenosti 1-2 listov od seba navzájom.

Následná starostlivosť od momentu transplantácie do zeme je v periodickom zalievanie rastlín, takže hnojivá a burina. Zem musí byť dobre navlhčená a uvoľnená, inak nebude možné dosiahnuť dobrý výnos. Po každom zavlažovaní sa musia naliať burín, aktualizujte vrstvu mulčovania. Ušetrite vlhkosť v pôde dlhšie pomocou špeciálneho Agrofibera, ktorý odoláva povrchu pôdy.

Prvé zavlažovanie od momentu prevodu rastlín na trvalé miesto v skleníku sa vykonáva najskôr 7 dní. Voda by mala byť dobre stála, dobre vyhrievaná. V budúcnosti je potrebné odolať frekvencii zavlažovania v intervale 3-4 dňoch, pričom naraz prináša najmenej 5-7 litrov. Je dôležité zachovať skleník alebo skleník po vlhkosti, aby sa zabránilo kondenzátu padajúcemu na steny stien. V najhorúcejších dňoch sa vetranie vykonáva v noci.

Minerálne kŕmenie sa musí vykonávať najmenej 3-krát počas sezóny. V ranom štádiu vyžadujú TomaTov la-la-fa puzdro dusík. Vo fáze kvitnutia sa tvorba dáždnikov mení na potaš-fosforečný. Medzi nimi môžete variť bylinné infúzie, pričom ich budete môcť počas týždňa, po ktorom nasleduje riedenie koncentrátu.

Extrémne podávače na báze močoviny, kyselina boritá, neumožňuje deficit minerálov. Sú striekané na povrchu lístia. Sú obzvlášť užitočné v období sady hmotnostných plodov. Zlepšiť testovacie tituly tiež pomáha pravidelným trepačským kríkom počas hmôtových kvetov kefiek. Takže opelenie bude plodnejšie.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Hybrid spočiatku má veľmi vysokú imunitu na najtypickejšie ochorenia. Je odolný voči praskaniu ovocia, poškodenie VTM, na fuzariózne vyblednutie, vrchol hniloba. Vzhľadom k tomu, že hybridný paradajka, on sa nebojí hlavného nepriateľa pastovitých plodín – clapporiosa.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Paradajka sa považuje za relatívne odolné voči teplu. Nie je zlé nosiť obdobia intenzívneho zvýšenia teploty a sucha.

Rastúce regióny

Hybrid je dobre prispôsobený rôznym závažným podmienkam. Úspešne sa pestuje aj v Sibíri, ale striktne v prístrešku. Na predmestí sú úspešné príklady starnutia ovocia v otvorenej pôde. Najlepšie paradajky LA LA-FA sa cítia pod horúcou Slnkou územia Krasnodar, severného Kaukazu, ako aj v centrálnom regióne.

Recenzie Recenzie

Podľa Dachnikov má paradajk la-la-fa mnoho výhod. Extrémne vysoký výnos vám dáva možnosť zbierať aj s malou posteľou niekoľkých boxov vybraných paradajok. Svetlý maľba kôry ovocia, ako aj jej elasticita vedie k potešeniu lanoviek. Paradajky sú dokonale vhodné pre následný predaj, úspešne preniesť prepravu, balenie. Rastúca zelenina a veľkosť ovocia, často koreluje so zlatým stredom, poznajú sa, že paradajky sú ľahko umiestnené v bankách.

Okrem iných výhod existuje vynikajúce klíčenie semien z tohto hybridu. Seedling je tiež rastie v jednom tempe, periódy sa posúvajú ľahko kontrolovať. Odolnosť voči chorobám v kultúre je vyššia ako priemer, prakticky nevyžaduje pozornosť a skleník, a na otvorenej nebi.

Z detekovaných mínusov možno rozlíšiť slabú udržateľnosť sadeníc na účinok vonkajších faktorov. Akékoľvek porušenie agrotechnológie môžu viesť k smrti rastlín. Uvádza sa tiež, že s nedostatočným množstvom kŕmnych plodov sa získa vodnatými a nie príliš chutnými. Mínus zvážiť skutočnosť, že hybridný šírenie nebude fungovať nezávisle.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár