Paradajka leto san

  • Názvy synonymá: Letné slnko
  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Incimenzionálny
  • Účel: Čerstvé použitie
  • Čas dozrievania: Stredomorský
  • Načasovanie dozrievania, dní: 115-120
  • Podmienky rastu: Pre filmové skleníky
  • Bush: Vysoký
  • Výška kríka, pozri: 200 a viac
  • Stopka: Silný

Pozrite si všetky charakteristiky

Paradajka leto santa odroda sa pestuje hlavne vo filmových skleníkoch. Týka sa odrody intedereminantu. Táto odroda sa tiež nazýva letné slnko.

Popis odrôd

Dospelé zdravé kríky takéto paradajky môžu dosiahnuť 200 centimetrov vo výške a viac. Stonky majú dosť silný, zemiakové plechy. Najčastejšie sa odroda pestuje na spotrebu v čerstvej forme.

Hlavné kvality ovocia

Ovocie majú farbu Amber-Goldy. Veľkosť zeleniny Cherry. Hmotnosť každého z nich dosahuje asi 25-30 gramov. Tvar paradajok zaoblený. V jednej kefke je 7-8 malá zelenina.

Telo zrelé ovocie cukru a mäsité. Koža na nich je dosť odolná a hustá.

Charakteristiky

Chuť dozrievajúcich paradajok tejto odrody je sladká s ľahkými plodmi a kyselinami.

Dozrievanie a plodnenie

Rodidlo SAN SAN oznamuje priemerné odrody. Načasovanie dozrievania je približne 115-120 dní. Má dlhé plodenie. Zber sa vykonáva do októbra.

Výnos

Letné San sa považuje za vysoko výnosnú odrodu. Z jedného zdravého dospelého Bush môžete zbierať 2-3 kilogramy zrelého zeleniny, z 1 štvorcového metra územia sa zhromažďuje do 6-7 kilogramov paradajok.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Siatie na sadenice by sa malo vykonávať z druhej dekády marca a do polovice apríla. V pôde môžu byť mladé rastliny zasadené v prítomnosti 6-7 listov.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Pre 1 štvorcový meter územia musíte zasadiť tri kríky. Zároveň by mala byť vzdialenosť medzi pristávacími otvormi 50-60 centimetrov.

Pestovanie a starostlivosť

Pri siatí sa sadenice, semená prvé lepšie proces dezinfekčných činidiel. Zároveň je potrebné pripraviť kontajnery na pristátie a zemitú zmes. Pôda môže byť vykonaná nezávisle, miešanie zem zo záhrady, piesku a rašeliny a je možné zakúpiť v hotovej forme v záhradnom obchode.

Zem sa nalial do nádrže a potom na vrchole úhľadne položte semená, čo ich prehlbuje. Keď sa objavia prvé letáky, vegetácia začína trvať na trvalom mieste. Najčastejšie sa to robí vo filmových skleníkoch.

Dajte pristávacie studne vopred. Rastliny jemne sa dostanú z tankov a znížené v jame. Predtým je lepšie, aby sa zabránilo s vysokým obsahom draslíka a dusíkatých látok. Korene pour pôdu. To všetko je dobré.

V budúcnosti budú mladé kríky potrebovať správnu starostlivosť. Rastliny musia pravidelne vody. Treba si pripomenúť, že kultúra nemá rád príliš navlhčenú pôdu. 1 meter štvorcový by mal mať asi 4 litre tekutiny, počas obdobia kvitnutia by sa malo zvýšiť množstvo vody. Zavlažovanie sa vykonáva každých 5-7 dní. Po pristátí sa postup vykonáva až po 10-12 dňoch.

Na zvlhčovanie sa odporúča použiť trochu teplú kvapalinu. Zároveň je voda potrebuje naliať len pod koreňom, nemala by spadnúť na listové dosky a kmeň. V opačnom prípade sa pod vplyvom Slnka na mokré časti rastliny sa môže objaviť.

A paradajky budú potrebovať kŕmenie. Začnú robiť hnojivá vyplývajú z momentu tvorby prvého spustenia. Zároveň sa použil Korovyat, Superfosfát a drevený popol.

Kvapalné nutričné ​​hnojivá budú dobrou voľbou. Takže môžete zbierať rastlinné zvyšky, často brať popruh. Sú naliate teplou čistou vodou. Kapacita so všetkými týmito obsahmi pokrytými vekom. Tam môžete pridať a Korovyat. Výsledná infúzia sa môže použiť na extrakorno a na kŕmenie koreň.

Okrem toho, leto San bude potrebovať podväzok, krok nadol (kroky odstraňovania, keď ich dĺžka bude aspoň 1-2 centimetrov) a tvorba kríka.

Recenzie

Mnohí záhradníci pozitívne hovorili o paradajkách tejto odrody. Samostatne sa poznamenalo, že táto špecifikácia má vynikajúce ochucovacie charakteristiky, rozlišuje sa nezvyčajnou sladkou chuťou.

Rovnako ako niektorí záhradníci všimli, že San Leto je pohľadom, umožňuje vám získať bohatú zdravú úrodu. Treba poznamenať, že zrelé ovocie majú dobrý mixér.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár