Paradajka marmaland

  • Kategória: Zoradiť
  • Účel: Čerstvé použitie, na losos a konzervovanie
  • Čas dozrievania: Médium
  • Načasovanie dozrievania, dní: 90-100
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu
  • Bush: Nočný stupeň
  • Výška kríka, pozri: 60-80
  • Farba zrelého ovocia: Red-Orange
  • Formulár: Plane-Core
  • Výnos: Až 4-5 kg ​​s kríkom

Pozrite si všetky charakteristiky

Tomato Grade Marmalade vyhral toľko popularity v prostredí záhradníka nie je náhodné. Plody sa nelíšia len v pôvodnom pohľade pripomínajúce pomaranče, ale majú tiež jedinečnú chuť, pre ktorú dokonca dostali nešťastnú „cenu vizuálneho sympatie“.

Popis odrôd

Jasný reprezentant stredne-tvarovaných nízkych stupňov určených na pestovanie v otvorených lôžkach. Kríky môžu rásť do výšky od 60 do 80 cm. V tomto prípade nie je počet pobočiek v rastline veľmi veľký. ZABIEZI sú často tvorené, každý list – iný. Keď číslo dosiahne 6, stonka zastaví svoju výšku. Hoci mnohé sú ošetrené na štrase, ak sa paradajkový krídlo pestuje v uzavretej pôde, bude schopný rásť na 1,5 m.

Hlavné kvality ovocia

Red-oranžová solárna farba zrelých plodov marmelády vyzerá veľmi šikovne. A stredne veľké ploché kruhové ovocie priťahujú pozornosť, napriek svojej pokornej hmotnosti v 150 g.

Charakteristiky

Chuť marmeládskej odrody paradajok získala mnoho epitiet. Ovocie je mäsité, šťavnaté, sladké, jeho hustá buničina a jeho odtieň a sladkosť vyzerá ako marmeláda. Samozrejme, je najlepšie využiť toto úžasné ovocie čerstvé, s posteľou, ale aj vo fyziologickom roztoku, a v konzervovaní je to tiež dobré.

Dozrievanie a plodnenie

Počkajte na takéto zrelé a lahodné paradajky za len 90-100 dní. Zároveň musíte spustiť počet ihneď po objavení výhonkov. Takže, stupeň môže byť pripisovaná médiu. V júli a auguste bude možné vychutnať si ovocie z Marmalade.

Výnos

Každý krík dozrieva až 4-5 kg ​​bobule na vegetačnú sezónu. A to je dobrý indikátor pre strednú hlbokú zeleninu.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Semená Marmelade sú dezinfekčné, sadenice sú naočkované v marci, zatiaľ čo pre pristátie na pristátie môže byť zvolené, ale až po neustálym mrazom.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Malé kríky sladkého paradajok je potrebné zasadiť z hľadiska 30 na 50 cm. Tak sa budú cítiť dobre a slobodne, a záhradník bude pre nich ľahšie.

Pestovanie a starostlivosť

MARMELADE TOMAKU SRUČNOSŤ BOLI ZAPOJENÝ PRE KUNLIČENIE OTVORENÝCH STRÁNKOV. Mnohí poznamenali, že je v starostlivosti veľmi nenáročná. Hoci paradajky môžu byť pestované v otvorenej pôde, skleníky pre neho, ako pre väčšinu kultúr, sú vo väčšej miere priaznivé.

Rastliny sú nízke, ale tiež budú musieť vytvoriť Bush lámaním alebo obriezkou krokov. Paradajkové kríky, najmä s ovocím, ako je vysoké druhy, je lepšie ich obmedziť na akúkoľvek trvalú podporu.

Pre plodiny kultúry stojí za to zvoliť otvorené plochy dobre osvetlené slnečnému žiareniu, s vynikajúcim prevzdušňovaním a pôdou obohatenej humusom. Je tiež dôležité pozorovať grafy zavlažovania, nezabudnite potom uvoľniť a mulčovať pôdu, ako aj krmivo. Všetky tieto postupy sú tradičné a známe najviac. Ak záhradníci vykonajú jednoduché postupy starostlivosti o kultúru, je možné získať skorú a dobrú úrodnosť ako skúsenú plodinu a nováčik.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Marmaladova paradajka je neuveriteľne odolná voči hlavným ochoreniam paradajok, najmä ako fytoofúl a maklevou rosou. Preventívne opatrenia sú však stále potrebné striekaním vykládok ľudovým a zakúpeným prostriedkom.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Kultúra je dobre odhodlaná studená, zatiaľ čo aj v nepriaznivom počasí sú kvetenstvo tvorené a ovocie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár