Paradajka med rosa

  • Autori: Hovrin A. N., Maksimov S. V., Teleshonkova T. ALE., Kostenko A. N., Llc ‚agrofirma search‘
  • Rok predpokladov: 2015
  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Incimenzionálny
  • Účel: Čerstvé použitie
  • Čas dozrievania: Stredomorský
  • Načasovanie dozrievania, dní: 115-120
  • Podmienky rastu: Pre filmové skleníky
  • Bush: Vysoký
  • Výška kríka, pozri: 200

Pozrite si všetky charakteristiky

Honey Rose – paradajka s nezvyčajnou farbou s úžasnou kvalitou chuti. Je potrebné sa snažiť rásť v skleníku, pretože stupeň má dobrú odolnosť voči niektorým chorobám, čo pre ňu zjednodušuje.

Popis odrôd

Paradajkové medové rosy označuje odrodové rastliny intelemantného typu. Pestované v skleníkoch.

Kríky dosahujú výšku a 2 metre. Paradajka med rosa má strednú vetvu. Jeho ovocie sú vhodné na náročné čerstvé.

Hlavné kvality ovocia

Oranžová v zrelom stave ovocia, keď ešte neuspokojili, svetlo zelená. Veľká veľkosť, váži až 450 gramov. Majú malý Rýn, forma plochého jadra.

Tomatov Honey Ross sú mäsité, ale zároveň hustá ružová mäso.

Charakteristiky

Sladká, Saharyst Chuť sa vyznačuje plodmi tejto odrody.

Dozrievanie a plodnenie

Opísaná odroda patrí do priemeru. Po 120 dňoch môžete začať zbierať zrelé ovocie. Med rástol dlhé plodnice, ovocie začínajú zbierať v júli a skončiť až do konca augusta.

Výnos

Miera ocenenia pri rôznych 6,9 kg / kV. m, takže patrí k vysokej výnosom rastlín.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Šijacie semená vyrobené v marci, do skleníkovej pôdy na rastliny mladých kríkov už môže byť v máji.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

S rôznymi medovými rosami sa schéma výsadby používa 40×60 cm.

Pestovanie a starostlivosť

Paradajka vyžaduje povinnú tvorbu. Je povolené odísť až 2 stonky. Rastliny nevyhnutne sú viazané na stávkach alebo TRELLIS.

Semená na hĺbku 3-4 cm. Súčasne s siatím v radoch 50 kg / ha granulovaného superfosfátu.

Veľkého významu v pestovaní paradajok, medové rosy má včasnú uvoľnenie pôdy, najmä po zavlačení, v hrozbe tvorby pôdnej kôry.

Starostlivosť o medové rosy zahŕňa zalievanie, uvoľnenie, vetranie, ochrana chorôb.

Na zníženie prietoku kvetov, ako aj urýchliť rast a dozrievanie ovocia, je vhodné spracovať prvé 2-3 kefy stimulovaný rast 2,4-do. Efektívnejšie v tomto ohľade je striekanie rastlín „Dexter“ na začiatku dozrievania ovocia. Paradajky medové rosy v rovnakom čase dozrievajú 10-12 dní skôr.

Kultivácia paradajok tejto odrody vyžaduje neustále zavlažovanie bez prekročenia pôdy, ktorá môže poškodiť rastlinu, čo spôsobuje rotáciu root. Sadenice potrebujú vodu v malých dávkach, ale často počas dozrievania ovocia, množstvo vody sa zvyšuje. V období od plného výstroja pred tvorbou ovocia sa vlhkosť pôdy udržiava na 70%. Pre túto prasnicu paradajok med rosy dvakrát vody. Na vytvorenie plodiny od okamihu tvorby plodov pred ich dozrievaním sa vlhkosť pôdy vo vrstve 0-0,5 m udržiava na 80%, a do konca vegetácie 70%.

Na začiatku bootonizácie rastliny kŕmi dusičnan amónny (120-150 kg / hektár) so súčasným uvoľnením strán do hĺbky 8-10 cm. Počas hromadnej tvorby ovocia sa extraktívny podávač vykonáva s medenou energiou (230-260 g / ha). Dobré výsledky dodávajú s granulovaným superfosfátom (120-150 kg / ha) počas hromadného kvitnutia.

Ďalšia starostlivosť o Tomato Honey Rose je včas bojovať proti chorobám a škodcom.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Agrotechnické opatrenia na boj proti škodcom a chorobám zabezpečujú správne umiestnenie paradajok v rotácii plodín, boj proti burinám a priestorovej izolácie z zemiakovej siatie. Podmienkou úspešného boja proti chemikáliám je včasnosť procesu. Prvý postrek proti chorobe sa vykonáva 12-15 dní po vzniku úplných baktérií, druhý – 10-12 dní po prvom.

Paradajková medová rosa má odolnosť voči vírusu tabaku mozaiky, od ostatných patogénov kríkov by sa malo liečiť od pristátia. Použité zlodejky kvapaliny alebo medi, dobre zavedené komerčné fungicídy.

Na ochranu rastlín z lézie podľa fytoofluorózy, 5-7 dní pred semenáčikmi sadeníc pod filmovým prístreškom, je liečený 0,3% roztokom „Zineba“. Na postrek sa použije suspenzia ZINAB (0,5%), chlór medi (0,4%), „centrum“ (0,5%).

Liečba Burgue Tekutými koncami počas 7-9 dní, iné lieky 20 dní pred začiatkom zbierky ovocia. Insekticíd «volton“ (0,2-0,3%) sa pridá do kombinácie Colorado Beetle. Náklady na pracovnú tekutinu sú 500-600 l / ha. Dobré výsledky dávajú použitie liekov „Cimbush“ (0,5 kg / ha) a „farba“ (2 kg / ha).

Insekticídy alebo osvedčené ľudové prostriedky ušetria od invázií hmyzu.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár