Paradajka modrá krása

 • Autori: Brad Gates, Farm divoká, Kalifornia, USA
 • Sa objavili pri prekročení: Kráľovský kráľ x čierny paradajka
 • Názvy synonymá: Modrá krása, modrá krása
 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: Incimenzionálny
 • Účel: Univerzálny
 • Čas dozrievania: Stredomorský
 • Načasovanie dozrievania, dní: 120
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky, dekoratívne terénne úpravy
 • Obchodovateľnosť: Áno

Pozrite si všetky charakteristiky

Táto kultúra je jedným z plodov amerického výberu. Ale v domácich podmienkach sa však môže ukázať ako relatívne dobre. Hlavnou podmienkou úspechu je pozorná štúdia všetkých jemností.

Popis odrôd

Táto rastlina má oficiálnu synonymum – modrá krása. Tiež našiel označenie „modrá krása“. Paradajka, vytvorená snahou bradu GATES (Kalifornia), demonštruje dynamiku rozvoja intedereminantu a je schopná stať sa všestrannou rastlinou.

Je pozoruhodné, že spolu s tradičnou kultiváciou v otvorenej zemi a v skleníkoch pod filmom, táto odroda je vhodná pre dekoratívne terénne úpravy. Mid-stupeň kríky stúpajú na 1,5-1,8 m, sa líšia vo veľkom stonke hustá a jednoduchým typom listov.

Hlavné kvality ovocia

Modrá krása Hasting bobule majú neštandardnú čiernu a malinovú farbu a ich hmotnosť sa pohybuje od 0,12 do 0,15 kg. Ďalšími funkciami sú:

 • Typický tvar plochého kruhu;
 • Sú rebrá, ale sú dosť zle vyjadrené;
 • V jednej kefke sa vytvorí 5 alebo 6 plodov;
 • Plodina sa bude rozvíjať na jednoduchých kvetenstve;
 • Surfované za normálnych podmienok najviac 5 dní, v priaznivom prostredí – až 45 dní.

Charakteristiky

Väčšinou okamžite poznamenáva prirodzená paradajková chuť. Expresívny príbeh o ovocí je obdivovaný k nemu. Olejová buničina pevne a šťavnatá. Oloľka ovocia sa nelíši žiadnu nepríjemnú tuhosť. Tesnosť bude tiež spotrebiteľov.

Dozrievanie a plodnenie

Stupeň patrí do strednej kategórie. Zvyčajne sa zrelosť plodiny dosiahne za 120 dní po vytvorení mladej rady. Uvádza sa, že kultúra sa nebojí k poklesom počasia. Sú však stále schopné, samozrejme, negatívne ovplyvniť podmienky kultivácie.

Výnos

Na 1 Bush môžete pestovať 3-3,5 kg bobule. Zbierka na 1 „Square“ záhrady dosiahne 7 kg. Ale tieto údaje sa implementujú len za dobrých poveternostných podmienok. Veľa závisí od agrotechnických udalostí.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Videné semená v kontajneroch potrebných 55-60 dní pred prekládkou v otvorenom pozemku. Osobitné termíny sa určujú s prihliadnutím na regionálne podmienky, skutočné a očakávané počasie. Je potrebné jasne pochopiť, že pre paradajky nie je teplota pôdy nižšia, a čiastočne a viac, čo znamená, a nie teplota vzduchu. Zvyčajne pracujú s vyedným štartom v prvej polovici marca.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Paradajka modrá krása

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Paradajka modrá krása

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Paradajka modrá krása

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Odporúča sa mať až 4 kríky na 1 kV. M. S takýmto hustotou sa dosiahne optimálny pomer množstva ovocia a jednoduchosti starostlivosti. Príliš hrubé pristátie, na rozdiel od imaginárnych dôkazov, vedome neefektívne.

Pestovanie a starostlivosť

Odstránenie nadmerných krokov je nevyhnutným predpokladom úspechu. Rastliny budú určite potrebné nakonfigurovať na trvalé podpery. Treba tiež zvážiť, že bez riadnej tvorby je modrá krása tiež ťažko potešená s dobrými výsledkami. Pravdepodobnosť popraskania je malá – ale je lepšie, aby bol stále zdržanlivý a konať. Tvorba kríkov sa vykonáva v 1-3 stonkách a rozhodnutie berie samotní záhradníci.

Aby sa sadenice vyvíjali úplne, je potrebné ho zavrátiť cez sito alebo so striekačkou. Odporúčané aj osvetlenie s phytolamp. Každých 14 dní je žiaduce urobiť prípravok „zabíjanie“. Vychystávanie sa vykonáva vo fáze 3 z týchto listov; Na to použite nádrže s objemom 0,3 litra.

Problémy vznikajú, ak sú rovné slnečné lúče na modrej kráse kríky, najmä v horúcich dňoch. Rastliny sa dôrazne odporúčajú na tieň.

Odolnosť voči patológiám a hlavnými škodcami v takejto odrode je dosť vysoká. Je však plne zabezpečený len za podmienok dobrej starostlivosti a štandardných agrotechnických opatrení. V obdobiach obzvlášť aktívneho poškodenia bude musieť vykonávať ochranné spracovanie.

Paradajka modrá krása

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

Paradajka modrá krásaKvasinkaParadajka modrá krásaKyselina boritáParadajka modrá krásaJódParadajka modrá krásaPopolParadajka modrá krásaVápnik selitraParadajka modrá krásakyselina jantárováParadajka modrá krásaSérumParadajka modrá krásaPeroxid vodíkaParadajka modrá krásaKuracie vrhParadajka modrá krásaSódaParadajka modrá krásaSpievaťParadajka modrá krásaMultifunkčný

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Paradajka modrá krása

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Paradajka modrá krása

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

Paradajka modrá krásaPhytofluoroParadajka modrá krásaNafúknutý rosaParadajka modrá krásaVrcholParadajka modrá krásaClapporiosParadajka modrá krásaŠedý ganilParadajka modrá krásaTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár