Paradajka nikitka

 • Autori: KUDRYAVTSEVA G.ALE., Fotografie yu.V., Altunina L.Ns., Kotelnikova M.ALE., KONDAKOV S.N.
 • Rok predpokladov: 2008
 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: Incimenzionálny
 • Účel: Čerstvé použitie, na losos a konzervovanie
 • Čas dozrievania: Skoro
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
 • Utiecť: stredná veľkosť, zelená
 • Farba nezrelého ovocia: zelená
 • Farba zrelého ovocia: žltá

Pozrite si všetky charakteristiky

Názov Tomato Nikitka vtipné len externe. V skutočnosti by mal byť tento druh paradajok celkom vážny. Dôležitú úlohu zohrávajú objektívne informácie o systéme plánovania, odolnosť voči patológiám a ďalších aspektoch.

História odstránenia

Takáto závod bola zaznamenaná v roku 2008. Preto možno považovať za dobrý model výberu 2000s. Týmto projektom pracoval takýchto chovateľov ako:

 • KUDRYAVTSEVA;

 • Fotografie;

 • Altunina;

 • Kotelnikova;

 • KONDAKOV.

Popis odrôd

Nikitka je naklonený na vyvíjanie v inteminantovej verzii. Môžete splniť takúto závod v skleníku a v otvorenej pôde. Lístie má priemernú veľkosť. Vyznačuje sa jednoduchá zelenou farbou. Závod sa vyznačuje univerzálnosťou.

Hlavné kvality ovocia

Na prvých bobule Nikitka majú jednoduchú zelenú farbu. Ale ako súbor zrelosti sa zatvoria. Hmotnosť paradajok je 60-250 g. Majú valcový tvar. Jedna kefa pochádza od 3 do 7 bobúľ.

Ďalšie funkcie:

 • hladký rúcho;

 • Jednoduchý typ kvetenstva;

 • Ovocie s artikuláciou.

Charakteristiky

Paradajka nikitka sladká. Himónová kyslá poznámka sa zmieša s hlavnou chuťou. Buničina je mierne hustá. Plodina sa aktívne používa na šaláty a soletania.

Dozrievanie a plodnenie

Nikitka odroda patrí k ranej skupine. Ak kultúra začala byť ovocia, dá sa už dlhú dobu. Obvykle bobule sa objavujú po 107-115 dňoch po vylodenie. Ako vždy, tento indikátor závisí od počasia a agrotechnických udalostí.

Výnos

Zvyčajná kolekcia je 4,9-5,2 kg na 1 kV. M. Rozptyl je malý, a preto počasie nie je príliš významné. Ale význam poľnohospodárskych zariadení je však možné podceňovať.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Semená stúpajúce na sedenie kontajnerov sa zvyčajne odporúčajú v marci. Potom by sa sadenice mali vyvinúť od 60 do 65 dní. Ponáhľame sa však na prenos rastlín do zeme nie je príliš rozumné. Je potrebné vziať do úvahy, ako konkrétne budú rásť. A tiež venovať pozornosť vykurovaniu pôdy a nebezpečenstvo spätných mrazničiek.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Paradajka nikitka

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Paradajka nikitka

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Paradajka nikitka

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

V tomto ohľade nie je nič prekvapujúce odrody Nikitka. Odporúča sa ho pestovať na systéme 40×40 cm. S inými možnosťami pre vylodenie nie je zaručený dobrý výsledok.

Pestovanie a starostlivosť

Odstráňte prebytočné kroky s Nikitkami paradajkami. Samotné rastliny musia byť tiež potrebné umiestniť na podporu. Veľmi dôležitou funkciou je správna formácia, bez toho, aby to bolo úspešné. Predpokladá sa, že táto odroda je odolná voči praskaniu ovocia, ale stále je potrebné poskytnúť dobré podmienky. Tvoria kríky v 1 alebo 2 stonke.

Aby sa sadenice mohli úspešne rozvíjať, je potrebné zasiať semená na mierne zhutňovanú zem. Odporúča sa muštiť rašelinu. V niektorých prípadoch sa nahrádza obvyklým pôdou (vrstva je približne 1 cm). Sadenice sa odporúča najprv, aby pokryli film a udržali pri teplote približne +25 stupňach. Keď sa objavia výhonky, je potrebné na odstránenie.

V tomto momente sa sadenice umiestnia na svetlom mieste. Tam bude 5-7 dní, aby ich udržali na + 15 … 16 stupňov. Potom sa teplota zvyšuje na + 20 … 22 stupňov. Keď sa objavia 1-2 skutočné listy, uchýliť sa k potápaniu. Seedling vo veku 60-65 dní je pripravený na pristátie, ak má 6-7 skutočných listov, a aspoň 1 kvetinová kefa sa objavila.

Paradajka nikitka

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

Paradajka nikitkaKvasinkaParadajka nikitkaKyselina boritáParadajka nikitkaJódParadajka nikitkaPopolParadajka nikitkaVápnik selitraParadajka nikitkakyselina jantárováParadajka nikitkaSérumParadajka nikitkaPeroxid vodíkaParadajka nikitkaKuracie vrhParadajka nikitkaSódaParadajka nikitkaSpievaťParadajka nikitkaMultifunkčný

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Paradajka nikitka

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Paradajka nikitka

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

Paradajka nikitkaPhytofluoroParadajka nikitkaNafúknutý rosaParadajka nikitkaVrcholParadajka nikitkaClapporiosParadajka nikitkaŠedý ganilParadajka nikitkaTobacco mozaikový vírus

Rastúce regióny

Takáto odroda bude v dopyte záhradníkov:

 • Sibír;

 • Urals;

 • Ďaleký východ;

 • Volga a severozápadné regióny;

 • Severné a centrum európskej časti;

 • Centrálna čierna krajina;

 • Severný Kaukaz.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár