Paradajka reistoomete

 • Autori: Nemecko
 • Názvy synonymá: Reistorat, cesnakové paradajky, cestovateľ z Transylvánie, Reisetomate, Voyage, Rayotomat
 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: Incimenzionálny
 • Účel: Čerstvé použitie
 • Čas dozrievania: Médium
 • Načasovanie dozrievania, dní: 108-110
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky, pre skleníky
 • Bush: Vysoký
 • Výška kríka, pozri: Až 300

Pozrite si všetky charakteristiky

Inteminant Tomatoes sú veľmi populárne. Tieto kultúry si však zaslúžia najväčšiu pozornosť. A Tomato Reisetomat nie je výnimkou – len s príslušným prístupom, je schopný poskytnúť dobrý výsledok.

Popis odrôd

Tomato Reisetomat má rad alternatívnych mien:

 • Raistomat;

 • Cesnakové paradajky;

 • Reyatomat;

 • Cestovateľ z Transylvánie;

 • Plavba;

 • Reisetomat.

Ako už bolo spomenuté skôr, táto odroda ukazuje klasickú dynamiku rozvoja intedereminantu. Môžete sa s ním stretnúť v bežných a filmových skleníkoch. Vylodenie v bežných záhradách, ale ani rebel. Kríky takýchto paradajok sú schopní rásť až 3 m. Invaraktívne vykazujú veľmi silný rast všade, kde sa vytvoria aspoň minimálne priaznivé podmienky.

Hlavné kvality ovocia

Červené bobule reisetomate okamžite priťahujú pozornosť na ich veľkú veľkosť. Ich hmotnosť sa líši od 150 do 400 g. Neobvyklá a geometria – plody sú tvorené z konštrukcií, pripomínajúce jednoduché cherry paradajky. Na hlavnom duchu sa môže vyvinúť až 18 plodných kefiek. To, čo je pozoruhodné, udržujte plodinu v chladničke sa ukáže viac ako 30 dní.

Charakteristiky

Semená vo vnútri plodov sú takmer chýbajú a nemajú žiadny významný vplyv na ich chuť. Spotrebitelia oslavujú vynikajúcu sladkosť. Zároveň často hovoria, že má chuť na ovocia paradajok.

Dozrievanie a plodnenie

Riplosť bobule sa zvyčajne dosahuje v 108-110 dní po vzniku skorých výhonkov. Táto nehnuteľnosť umožňuje odrodu do strednej ageovej skupiny. Po začiatku plodovania pôjde veľmi dlho. Špecifické termíny pre pokračovanie v oficiálnom opise nie sú menované.

Prečítajte si viac  Červené ríbezle na jeseň

Výnos

V oficiálnom opise dodávateľov výsadbového materiálu nie je uvedená úroveň produktivity. Zdroje tretích strán sa zároveň uvádzajú, že je to 8-9 kg 1 kV bobule. M. Aby sa však dosiahol tento výsledok, bude to stále fungovať. Väčšinou zostavené plodiny sú v čerstvom stave.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Semená semien na sadenice sa vyžaduje od 10 do 15. marca. Zvyčajne sa pripravenosť sadeníc na rast v otvorenom pozemku dosiahne medzi 10. a 15. aprílom. V skutočnosti sa však situácia môže výrazne zmeniť. Termín pripravenosti ovplyvňuje nielen obavy poľnohospodárov, ale aj počasie.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Odborníci jednoznačne odporúčajú demontovať paradajky na systéme 600×700 mm. Hľadať iné možnosti, samozrejme nevhodné. Za 1 m2. m rastlina nie viac ako 3-4 kríky.

Pestovanie a starostlivosť

Bez eliminácie nadmerných krokov nie je možné počítať s dobrou zbierkou. Rastliny budú navyše potrebné testovať na podporu a viesť v 3 stonkách. Vzhľadom na slabú odolnosť voči mrazu v strednom pruhu, v Uraloch av regiónoch s ešte zložitejšou klímou bude musieť používať prístrešky. Zvýšenie odolnosti proti chorobám pomáha spracovanie fungicídov. Vykonáva sa 14 dní po pristátí v otvorenom pozemku.

Prečítajte si viac  Ako sa zbaviť divokého hrozna?

Príprava pôdy na pristátie znamená jeho nasýtenie organickým. Za 1 m2. m bliká asi 10 kg rašeliny. Zavlažovanie pristátie sa vyžaduje približne 1-2 krát týždenne. Presnejšie, môžete zvážiť len osobitné počasie a stupeň drenáže. Prvý podávač sa vykonáva dusičnými zmesami.

Pôda po zavlažovaní okamžite. Urob to s Robblesom alebo rukami – osobný výber záhradníka. Urobte kŕmenie viac ako 3-4 krát pre vegetačné obdobie je nepraktické. Urob to ráno. Potom sú rastliny napojené.

Druhé privádzanie sa uskutočňuje superfosfátom v zmesi so síranom draslíkom. Jej robiť počas kvitnutia alebo ihneď po ňom. Od škodcov, reisetomat je obhajovaný Achllylik buď „fytodeterm“. Zavlažovanie s mydlovou pevnou látkou. Dôležitým mierou prevencie je kombináciou príslušných rotácií plodín s dezinfekciou zeminy.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: