Paradajka ružová stella

 • Autori: Sibír
 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: Determinanty
 • Účel: Univerzálny
 • Čas dozrievania: Médium
 • Načasovanie dozrievania, dní: 100-105
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu pre uzavretú pôdu
 • Prepravovateľnosť: Áno
 • Bush: Nočný stupeň
 • Výška kríka, pozri: 40-50

Pozrite si všetky charakteristiky

Je to o ružovej stelle, že mnohí skúsení gobble-milenci reagujú veľmi pozitívne, volajú to najlepšie množstvo stredne starej veľkej vodnej kvality. Tieto zrelé plody sú bohaté na vitamíny B a C a malé percento kyslosti určuje možnosť ich použitia pre diétne a detské jedlo.

História odstránenia

Výberové skupiny z NOVOSIBIRSK POSTNIKOVKA A DEDERKO sa podarilo získať kultúru čo najviac k prevažnej väčšine typických chorôb pairátu. Hlavným úspechom je však skutočnosť, že Ružová Stella výrazne rozvíja aj chladné leto, čo nemá vplyv na stupeň kvality jeho ovocia. Je to táto funkcia, ktorá viedla k tomu, že teraz sa odroda stala explicitným vodcom medzi ostatnými Sibírskymi odrodami. Naraz sa kultúra nazývali iný názov – superserssevoid. Ale na štátnom trhu, odroda je registrovaná nazvaná ružová stele (s jedným písmenom L).

Popis odrôd

Kultivačné médium, determinant, nízka (40-50 cm), je tiež určená na otvorené pôdy a pre skleníky. Veggie na kríkoch sa vytvára často, cez jeden list. V kefách sa nachádza 5-7 veľké ovocie, médium s hmotnosťou 150-200 g. Vintage je zvyčajne stabilný.

Ružová Stella je prispôsobená na pestovanie v podmienkach Sibíri a Altai. Parametre jeho odrodových charakteristík nezávisia od otvorených alebo uzavretých kultivačných podmienok. Stonky hrubé, svoľníctvo, stramb, ale usporiadanie podpory je výhodne, pretože plody veľkých rozmerov. Sky pri vytváraní – 2-3.

Pred vytvorením prvých kefiek, kríky nosia pyramídovú konfiguráciu, sú kompaktné a potom sa objaví určitá roztiahnuteľnosť. Prvé pereje sú vytvorené nad 7-8 listov, všetky z nich 4-5 (objavujú sa cez list). Listy celkovo, tmavo zelené odtiene, non-folikuly, odstránenie nevyžadujú. Kríky nezávisle zastaví rast po viazaní posledných kefiek.

Hoci kultúra a odolnosť voči vyskakovaniu počasia, ale jasne to netoleruje mrazy.

K jej plusem patrí:

 • Kompaktné kríky;

 • Zrušené kvalitatívne parametre ovocia;

 • dobrý výnos;

 • možnosť pestovania v otvorených a uzavretých pôdach;

 • spoľahlivý stupeň odolnosti voči nepriaznivým zmenám klímy;

 • Čas ukladania;

 • univerzálnosť;

 • Vynikajúce chuťové vlastnosti;

 • nádherné komodity;

 • dobrý dopravca a úsilie;

 • Užitočné vlastnosti;

 • relatívne jednoduché agrotechnik;

 • Vysoká odolnosť voči suchu a teplo.

Minusy:

 • Bustiká je potrebné byť nahrané, krmivo;

 • Slabý odolnosť voči rafinérii počas pestovania v otvorených podmienkach.

Ovocie robia mnoho rôznych jedál a domácich bilužov, ale sú obzvlášť dobré z nich čerstvé šaláty.

Hlavné kvality ovocia

Ovocie kultúry mierne predĺžené, prívesky, mierne blikal na stranách, hroty sú špičaté, stredne hmoty – 150-200 g, ružová sfarbená farba, bez škvŕn. Konzistencia hustá a sahár, s malými semienmi, v ktorých niektoré semená. Šupka je intenzívna, so zachovaním celých paradajok, to praskne, takže by mali byť čerpané v oblasti ovocia. Ovocie efektívne a čoskoro dosah, byť odstránený v zelenom stave. Avšak čas skladovania a posledná sú malé – asi 14 dní. Prepravované nie je zlé, ak ich dáte len v dvoch riadkoch.

Charakteristiky

Chuť plodov je harmonický, cukor-sladký typ. Ochutnávka sa odhaduje na 5 bodov. Kultúra sa vzťahuje na myseľ dezert-salad.

Dozrievanie a plodenie

Kultúra je považovaná za médium, hoci prvé plody možno vidieť v júli. Načasovanie ich starnutia – 100-105 dní. Veľa závisí od klimatických podmienok a starostlivosti o kvalitu.

Výnos

Hladina výťažku je 5-6 kg s krovou, kultúrou vysoko výnosu.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Šijacie semená na semenáčke sa vyrábajú v marci, približne 50-60 dní pred pristátím sadeníc v otvorenom (v máji) alebo uzavretej pôde (v polovici apríla).

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Štandardné pristávacie okruh – 40 x 70 cm (1 m2 – 3 Buste).

Pestovanie a starostlivosť

Približne 2 mesiace pred plánovaným pristátím v pôdnych semenách na semenách. Zároveň pripravujú substrát pozostávajúci z humusu, rašeliny a piesku v rovnakom pomere, hojne ho zalievajú roztokom „fytoosporínu“, aby sa dezinfikoval. Semená vysadené v hĺbke nie viac ako 2 cm. Kapacita pokrytá viečkami alebo vybavené filmom. Aby sa výhonky nevytiahli, sadenice poskytujú dobré osvetlenie a obsahujú teplo. Vychystávanie začína vo fáze 2 skutočných listov. Mesiac pred pristátím sa sadenice vystavení vytvrdzovaniu (sú uvedené na otvorenom vzduchu, pomaly zvyšujú čas pobytu).

Zrelé sadenice v máji viazali do otvorenej pôdy, dodržiavanie systému pristátia. Ďalej, kríky pravidelne zavlažujú a krmivo. V tomto zmysle je organizovanie užitočné (zriedené s dávkou alebo kuracie vrh v pomere 1: 7). Odporúčaný počet kŕmení počas sezóny je 3-4.

Produktívna kultúra kultúra je vo veľkej miere určená kvalite starostlivosti a dodržiavania agrotechnických pravidiel vo všetkých fázach jej vývoja. Ružová Stella miluje teplo, s prudkým poklesom teploty, je vhodné usporiadať špeciálne prístrešky z Burlap. Počas zavlažovania by voda nemala klesať ani odísť, takže je potrebné na vodu v koreni, v popoludňajších hodinách, nie prešetrovanie rastlín. S nepravidelným zavlažovaním, vzhľad vrcholového hniloby.

Proces uvoľnenia sa vykonáva po každom zavlažovaní. Pri prvom uvoľnení by mala byť jej hĺbka 12 cm, ktorá umožní nasýtiť korene s kyslíkom a zahreje sa. Každý nasledujúci slučkový proces je vyrobený do hĺbky 5 cm. Pôdne tesnenia nemôžu byť povolené.

V júni, 6-7 dní po vylodení, kultúra je kŕmená (10 litrov vody pridať 0,5 litrov tekutého klobúku a 1 polievková lyžica Nitroposki). Na jednom závode predstavuje 0,5 litrov riešenia. Môžete tiež aplikovať ďalšiu zloženie – 1 polievková lyžica kvapalného hnojiva „ideálne“ a 1 polievková lyžica Nitroposki sú chované v 10 litrov vody. Rýchlosť spotreby je rovnaká.

Pre návnadu na začiatku zverejnenia druhej kefy kvetov sa pripraví roztok 10 litrov vody, 0,5 litra kuracieho podstielky, 1 polievková lyžica superfosfátu a 1 lyžičku síranu draselného (rýchlosť spotreby – 1 polievková lyžica na kríku).

Počas obdobia zverejnenia tretej kvetinovej kefy na návnadu v 10 litroch vody je rozvedená o 1 polievkovú lyžicu kvapalného humbatu draslíka a nitroposki (prietok – 5 litrov 1 m2 roztoku).

Pallencia Vykonávame počas tvorby ovocia, odstránenie všetkých listov na prvú ranu. Tu začneme podväzkov kríkov s typickými spôsobmi.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Všeobecne platí, že kultúra je odolná voči typickému pre pasické ochorenia a útoky škodcov. Musia sa však vykonať štandardné preventívne opatrenia. Žiadne zvláštnosti v tomto prípade, starostlivosť o rastliny nemajú – všetky potrebné udalosti sú štandardné.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Kultúra je odolná voči nepriaznivým poveternostným podmienkam, okrem Frostingu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: