Paradajka ružová unicum

 • Autori: Monsanto Holland B. V.
 • Rok predpokladov: 2008
 • Názvy synonymá: Ružová UNICUM
 • Kategória: Hybrid
 • Typ rastu: Incimenzionálny
 • Účel: Čerstvé použitie, na losos a konzervovanie
 • Čas dozrievania: Médium
 • Načasovanie dozrievania, dní: 120
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky, pre skleníky
 • Obchodovateľnosť: Vysoká

Pozrite si všetky charakteristiky

Takýto neobvyklý názov okamžite vydáva zahraničný pôvod kultúry. A napriek tomu sa veľmi dobre prejavuje v podmienkach domácich stránok. Je to potrebné len starostlivo preskúmať zvláštnosti závodu a zaujmú premyslené rozhodnutie.

História odstránenia

Vývojári takýchto paradajkových – chovateľov slávnej spoločnosti Monsanto Holland B. V. V Rusku sa táto odroda mohla používať v roku 2008. Je potrebné zdôrazniť, že z botanického hľadiska to nie je jednoduchý stupeň, ale hybrid. Rastliny majú synonymum – ružový Unikum.

Popis odrôd

Môžete pestovať ružovú na Unicum v sklenených a filmových skleníkoch. Táto kultúra je však vhodná aj na pristátie na obvyklých záhrade. Závod sa bude rozvíjať na scenári o celom čísle. Vzhľadom k tomu, že je hybrid, použite svoje vlastné chovné semená nie je možné. Výkonné paradajkové stonky rastú až 150 cm a jeho žiaduce nie je príliš veľké.

Hlavné kvality ovocia

Práve vznikol z plodov ružovej Unicum bobule sú natreté vo svetlom zelenom tóne. Po zastavení plodiny bude ružová a nebude pokrytá žiadnymi škvrnami v norme, dokonca aj v oblasti ovocia. Ďalšie ukazovatele:

 • veľká veľkosť;

 • zvyčajná hmotnosť 250 g;

 • Vývoj jednoduchých kvetenstiev;

 • Celkom pôsobivé krvácanie;

 • Tvorba 4-6 plodov v každej kefke;

 • zaoblená forma so slabo vyslovovanými rebrami.

Charakteristiky

Všeobecne je chuť Tomatov Ružovej Unicum je príjemná. Oslávte, že tieto plody sú sladké. Mäso v bobule mäso a šťavnaté. Upozorňuje na jeho vynikajúcu hustotu. Pomerne tenká kôra nemá veľký účinok z hľadiska chuti.

Dozrievanie a plodnenie

Z hľadiska zrelosti sa ružová UNICUM pripisuje stredne sivým paradajkom. Za normálnych podmienok je potrebných 120 dní pre jeho vývoj. Niekedy sa však zber zdá o niečo skôr alebo neskôr (vrátane poľnohospodárskeho inžinierstva a skutočného počasia). Môžete odstrániť plodinu od júla do septembra vrátane.

Výnos

Rastlina sa počíta pre vysoko výhodné paradajky. Možné je viac ako 16 kg 1 kV bobule. M. Avšak, veľa závisí od počasia a z starostlivosti poľnohospodárov.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Semená semien v substráte pre kontajnery musia byť predbežne počas marca. Ak sa samotné sadenice dobre vyvíjajú, bude možné ju prekladať do otvorenej pôdy v máji alebo v júli. Prejdite najvernejším skutočným stavom samotných rastlín a pripravenosť pôdy, ako aj na počasí.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Paradajka ružová unicum

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Paradajka ružová unicum

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Paradajka ružová unicum

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Najdôležitejšie sa cíti ružové UNICUM, keď sa zúčtovanie cez systém 700×300 mm. Dôvody, prečo sa sťažovať na takéto odporúčanie dodávateľa pristávacieho materiálu v poľnohospodároch ešte neboli.

Pestovanie a starostlivosť

Vytvorte kríky tejto odrody striktne v 1 stonku. Tento prístup vám umožňuje potenciálne dosiahnuť najvyšší účinok. Pri transplantovaní na otvorenie zeme je veľmi dôležité použiť nielen vlhký, ale aj drevený popol. Nie je možné, aby teplota klesla pod +15 stupňov. Preto sa používanie skleníkov dôrazne odporúčané vo všetkých chladných oblastiach.

Normálna vlhkosť sa pohybuje od 70 do 80%. Keď sa vytvoria 5-6 kefiek, všetky bočné výhonky sú odstránené. Ak chcete lepšie rozvíjať rany, je potrebné stlačiť rastové body. Počas vegetatívnej sezóny by mali byť kríky 3 alebo 4 krát vyplnené komplexnými minerálnymi hnojivami. Zalievanie kríkov je potrebné mierne, so zameraním na sušenie Zeme.

Paradajka ružová unicum

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

Paradajka ružová unicumKvasinkaParadajka ružová unicumKyselina boritáParadajka ružová unicumJódParadajka ružová unicumPopolParadajka ružová unicumVápnik selitraParadajka ružová unicumkyselina jantárováParadajka ružová unicumSérumParadajka ružová unicumPeroxid vodíkaParadajka ružová unicumKuracie vrhParadajka ružová unicumSódaParadajka ružová unicumSpievaťParadajka ružová unicumMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Praskanie ovocia pre túto odrodu nie je veľmi charakteristická. Bol oficiálne uviedol, že odolný voči porážke a vertikálovi. Tobacco mozaika a fuzarivá vädnutie by nemali byť pre neho desivé. Sofistikované spracovanie je potrebné len v kritickej atmosfére. Špeciálne škodcovia špecifické pre túto odrodu nie sú popísané.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Paradajka ružová unicum

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Paradajka ružová unicum

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

Paradajka ružová unicumPhytofluoroParadajka ružová unicumNafúknutý rosaParadajka ružová unicumVrcholParadajka ružová unicumClapporiosParadajka ružová unicumŠedý ganilParadajka ružová unicumTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Ružový unicum stresový rezistentný. To znamená, že mimochodom, takmer akékoľvek ostré výkyvy meteo podmienky pre neho nie sú príliš desivé. Ale stále rastliny výhodne chránia pred nadmerným chladom a teplom.

Recenzie Recenzie

Podľa záhradkárov, Ružovej Unicum, naozaj, môže tvoriť silné kríky. Problém je citlivosť vrcholu hniloby. Chuť plodiny poteší aj tých najnáročnejších spotrebiteľov. Avšak, niektorí poľnohospodári sú sklamaní. Možno predpokladať, že veľa závisí od osobnej starostlivosti a dodržiavania noriem agrotechnológie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár