Paradajka ruská duša

  • Autori: Ugarova S.V., DeDerko B.N., POSTNIKOVA T.N.
  • Rok predpokladov: 2007
  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Incimenzionálny
  • Účel: Čerstvé použitie
  • Čas dozrievania: Stredomorský
  • Načasovanie dozrievania, dní: 100-115
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
  • Prepravovateľnosť: Áno
  • Utiecť: stredná veľkosť, zelená

Pozrite si všetky charakteristiky

Sutting dole paradajky, mnohí záhradníci uprednostňujú rozsiahle druhy so stredne hranými zrenia. To zahŕňa ruskú dušu z paradajok, ktorá rastie na záhradnej záhrade a pod filmovými prístrekami.

História odstránenia

Paradajka Ruská duša priniesla sibírskym agroristickým vedcom. V. Ugratova, T. N. POSTNIKOV A B. N. Dederko v roku 2003. V štátnom registri výberu úspechov Ruskej federácie Tomato v roku 2007. Odporúča sa pre pestovanie paradajok vo všetkých regiónoch krajiny. V strednej a južnej časti je kultúra vysadená na postele, v severných regiónoch – v skleníkoch alebo pod filmom.

Popis odrôd

Ruská duša je vysoká rastlina, ktorá sa tiahne do výšky až 160-180 cm, inteminantný typ. Bush je charakterizovaný silným centrálnym driekom, médiom zahusťovaním so zelenými listami, polopodstatnenými vetvami, výkonným koreňovým systémom a medziproduktmi. V každej ovocnej kefy sú 3-6 paradajky zviazané.

Počas obdobia pestovania musia kríky tvoriť v 1-2 stonkách v skleníkoch, a v 2-3 – na lôžkach, na podporu nosičov alebo trellis, a tiež pravidelne vymazať nové kroky. Vykladanie listu nie je potrebné, pretože nie je dodržaný špeciálnym tímom. Účel odrody univerzálny, takže paradajky jesť čerstvé, pridať do šalátov, marinovať, recyklovať na nápojoch a dopĺňanie paliva. Pre všestranné konzervovanie, paradajky nie sú vhodné kvôli závažnosti bobúľ.

Hlavné kvality ovocia

Paradajka Ruská duša sa vzťahuje na skupinu veľkých meradle. Za priaznivých podmienok získava zelenina veľa 256 až 600-900 gramov. Forma v bobule zaoblené s nízkym rastúcim rebrovaným rebrovaným. Zrelý gigant je pokrytý bohatou červenou farbou, a vo fáze technickej zrelosti má zelenina svetlá zelená farba bez stmievania v ovocí. Zeleninová koža robustný, lesklý, ale nie tvrdý.

Pre paradajky sú charakteristické pre praskanie, dobrá prenosnosť dopravy a dlhodobé krvácanie. Iba uvoľnené paradajky môžu prasknúť.

Charakteristiky

Kvalita chuti z paradajkov vynikajúcich. Ľahká ostrá buničina je hustá, jemná, mäsitá a veľmi šťavnatá, obsahujúca malé množstvo semien. Chuť je harmonická a bohatá, kde je prítomná kyselina a sladkosť. Aróma v zeleninovej klasike – korenisté.

Dozrievanie a plodnenie

Tomato Ruská duša Hlúži. Z hromadnej klíčenia výhonkov na zrelé bobule na kríkoch ide menej ako 4 mesiace – 100-115 dní. Odlúpnite paradajky postupne. Môže byť ochutnávka zeleniny v júli. Peak Fuction predstavuje druhú polovicu júla – august.

Výnos

Výnos paradajok je dobrý, hlavnou vecou je vykonávať všetky agrotechnické požiadavky. V priemere môže sezóna pre 1 m2 tiež rásť a zbierať 7,8 kg zrelých paradajok.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Kultúra sa pestuje cez sadenice. Semená od polovice marca, pre-zadaná a zmizol. Sejačky sa odporúča urýchliť sadenice na pokrytie sklom alebo polyetylénom. Príde na klíčenie 5-7 dní. V rastúcom štádiu 3 skutočných listov, kríky sedí v oddelených pohároch, ktoré pomôžu posilniť koreňový systém. Po potápaní, zavlažovaní a hnojivách. Týždeň pred transplantáciou potrebuje pripraviť kríky, aplikovanie denného vytvrdzovania.

Môžete transplantovať kríky na trvalé miesto vo veku 60-65 dní, keď má rastlina 4-6 listov a jednu kefu kvetov. Sadenice vysadené na zamračený deň. Často sa konajú disembarking kríky na konci mája.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Je tiež dôležité zasadiť paradajkové kríky v záhrade, ako aj zabezpečiť správnu starostlivosť. 1 m2 Odporúča sa na závod 3-4 Tomato Busta. Optimálne pre pristátie sa považuje za okruh 50×50 cm.

Pestovanie a starostlivosť

Paular kultúra je v starostlivosti absolútne nenáročná. Je produktívny, pestovaný vo voľnom, zvlhčovanom, vzduchom priepustných plodných pôdach s neutrálnou kyslosťou. Plot pre paradajky by sa mal odlúpiť z burín a bylín, ako aj pomerne osvetlené.

Pestovanie paradajok, by mali byť zavlažovanie s realitnou vodou, aby sa kŕmenie, formu, odosúvanie a krídlo, ako aj chrániť pred vírusmi a škodcami. V skleníku musíte ovládať úroveň vlhkosti, pravidelne vysielacej miestnosti.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Silná imunita závodu je schopná ju chrániť pred štandardnými chorobami – fusarióznym väzením, kaparárou a alternatiózou. Počas epidémie, profylaktickej liečby, prevencie fytoftora a vrcholového hniloby. Nebezpečné škodcovia pre paradajky Ruská duša sú bieleflink, lopatka, vlna a tick.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Paradajky majú vynikajúcu odolnosť proti stresu, takže nie sú hrozné kolísanie teploty, menšie chladenie, krátke sucho a teplo. Okrem toho sa trieda nebojí krátkeho tiene.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár