Paradajka USMAN

 • Autori: Enza Zaden Beheer B.V. (Holandsko)
 • Rok predpokladov: 2015
 • Názvy synonymá: Usman
 • Kategória: Hybrid
 • Typ rastu: Determinant
 • Účel: Čerstvé použitie
 • Čas dozrievania: Ultrarandy
 • Načasovanie dozrievania, dní: 55-60
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu
 • Obchodovateľnosť: Vysoká

Pozrite si všetky charakteristiky

Osman Tomato – relatívne nová ultrahed hybridná odroda súvisí s takzvanou holandskou čiarou. Vďaka vysokým výnosom a vynikajúcim vlastnostiam výrobku je komerčná kultivácia dokonalá. Dachniks tiež poteší s skorým a chutným plodom.

História odstránenia

Polénová kultúra Usman je hybridná 1 generácia, objavila sa v dôsledku starostlivej práce holandských chovateľov AGROFIRMS ENZA Zaden. Pracuje v Holandsku od roku 1938., Jej špecializácia – výber, osivo. V roku 2014 Enza Zaden Beheer B. V. Žiadosť bola predložená na zaradenie hybridu v ruskom štátnom registri. Vstup do pestovania vo všetkých regiónoch Ruska v osobných farmách v otvorených pôdnych a filmových tuneloch bol získaný v roku 2015. Synonym -usman.

Popis odrôd

Opísaná kultúra je sférická rastlina deterministického typu vývoja. Bush je zbavený listu stredných veľkostí, sfarbenie listového svetla zelená. Odhaduje sa len kvetenstvo.

Hlavné kvality ovocia

Tomatoes Osman sa vyznačujú vynikajúcimi vlastnosťami produktov, rovnaké rozmery, tvar, a tieto ukazovatele sa nemenia v celej predvečer vegetačného obdobia. Ovocie sú klasifikované ako veľké, hmotnosť v rozsahu 180-200 g (niekedy väčšie vzorky s hmotnosťou 250 g). Forma povodňových berry, so strednými pásmi, veľké množstvo ovocia má charakteristický nos. Paradajky sú husté, preto sa vyznačujú vysokou prepravovateľnosťou, dobrou divokou a odolnosťou voči praskaniu.

Maľované nezrelé ovocie vo svetlom zelenom tóne, zrelé bobule svetlé, tmavo červená. Paradajky sú viac komory, každý o 6 hniezd a viac.

Prečítajte si viac  Smorodine jedovatý

Charakteristiky

Ovocie paradajok USMAN má vynikajúcu chuť. Produktový priradenie šalát, najčastejšie používaný v najnovšom formulári.

Dozrievanie a plodnenie

Usman Gybrid – Ultrazvuková kultúra. Rôzne s rekordnými hodnotami dozrievania ovocia: 55-60 dní.

Výnos

Výťažok komerčného ovocia je zaznamenaný tak vysoko a je 6,8 kg / kV. M. Zároveň ovocie dozrievajú dosť priateľské.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Kultúra je ideálna na pestovanie v otvorenej zemi a pod dočasným prístreškom. Semená na sadenice začínajú zasadiť v marci.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Pestované sadenice sú vysadené v skleníku, zatiaľ čo je potrebné odolať vzdialenosti medzi jamkami na 30-40 cm. Pri pristátí sa stonky kríkov zasunujú do 2 cm v zemi. Po ukončení procesu transplantácie pobrežia by sa mala naliať teplá voda.

Pestovanie a starostlivosť

Odporúčame 2 technológie rastúcej kultúry.

 • 1 možnosť. Siatie semien – táto metóda je spojená s určitými ťažkosťami, ako aj to je viac pracnejšie. Zahŕňa starostlivosť o sadenice, ďalej vrcholom výhonkov, po ktorých nasleduje disembodované prímorské rastliny v zemi alebo v uzavretom komplexe / skleníku.
 • Možnosť 2. Táto kultivácia sadeníc v oddelených pohárikoch alebo v tabliet rašeliny. Vo fáze 3-4 listov sa odporúča prenášať hrniec alebo tabliet spolu so semenami na trvalé miesto. Bude dôležitý pre prítomnosť tepla, ako aj dostatočné osvetlenie na mieste trvalého rastu. Dôležité je aj pravidelné zavlažovanie, berie do úvahy množstvo a teplota zavlažovacej tekutiny.
Prečítajte si viac  Hrozno Tsimlyánsky čierny

V oboch prípadoch je potrebné dodržiavať hlavné aktivity kultúrnej starostlivosti, ako je kŕmenie, zavlažovanie, uvoľnenie, mulčovanie.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Ako hybridné paradajky USMAN majú pomerne vysokú imunitu pre rôzne zrnité kultúry, ako napríklad:

 • Puffy rosy spôsobené Leveillula Taurica (LT / ON);
 • FUSARY WILT (FOL: 0,1);
 • Verticillisóza spôsobená Verticillium Albo-Atrum a Verticillium Dahliae (VA / VD).

A tiež rezistentné hybridné k paradajkového bronzového vírusu (TSWV) a 3 typy galických nematodes (MA / MI / MJ).

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: