Paradajka yaki

 • Autori: Monsanto Holland B. V.
 • Rok predpokladov: 2007
 • Názvy synonymá: Yaqui
 • Kategória: Hybrid
 • Typ rastu: Determinanty
 • Účel: Čerstvé použitie, pre celoštátne konzervovanie, pre šťavu, pre kečup a paradajkovú pastu
 • Čas dozrievania: Stredomorský
 • Načasovanie dozrievania, dní: 74-78 dní po výsadbe sadeníc
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
 • Obchodovateľnosť: Vysoká

Pozrite si všetky charakteristiky

Tomato Yaku paradajka (YAGUI) sa vzťahuje na hybridy prvej generácie, ktoré boli odvodené holandskými chovateľmi – praktizujúci v roku 2007. Vďaka starostlivej práci špecialistov sa trieda s vysokou výnosou stala populárnou a medzi záhradami a poľnohospodármi po celom svete. Hybrid vykazuje vysokú mieru výnosu, a to ako pri pestovaní v skleníkových podmienkach av otvorených lôžkach. Oválne ovocie s hustou buničinou majú širokú škálu aplikácií a používajú sa nielen na spotrebu v čerstvej forme, ale aj na prípravu rôznych polotovarov, ako aj na zachovanie všeobecne.

Popis odrôd

Hybridná škála paradajok yaki patrí k stanoveniu stredovekých kultúr. Rozmerový rozsah dospelého puzdra sa pohybuje od 60 cm do 80 cm. Kríky sa vyznačujú silným rámom kmeňov s nasýtenými zelenými listami stredne veľkosti. Listová doska je širšia ako väčšina paránikov. Rast bočných výhonkov má obmedzené váhy, ktoré výrazne znižujú objemy.

Napriek priemernej veľkosti rastliny sú odborníci stále odporúčajú vykonávať svoju fixáciu na podporu. Tvorba prvého svahu sa vyskytuje po vzniku 4-5 listov. Zdravé zariadenie v priaznivých klimatických podmienkach môže tvoriť až 12 krytov. Kvetenstvo sú jednoduché a usporiadané cez hárok, zmrazené bez kĺbov.

Hlavné kvality ovocia

Forma ovocia tejto odrody má predĺžený tvar slimák s zaoblenými hranami. Počas obdobia technickej zrelosti, paradajky získajú nasýtený červený odtieň. Výrazná funkcia – žiadne zelené v ovocí. Veľké ovocie môžu vážiť od 106 do 120 gramov. Štruktúra buničiny je hustá, šťavnatá as vysokým obsahom cukrov. Podiel suchých látok sa môže dosiahnuť až 6%. Kožovitý elegantný hladký, bez žiaroviek.

Prečítajte si viac  Cherry povolanie

Úroda sa vykonáva ľahko a bez významnej práce. Ovocie sa rýchlo odstránia, zatiaľ čo ich integrita je plne udržiavaná. Zostavená plodina nemá nielen dlhú dobu základov, ktorá môže dosiahnuť až 2 mesiace, ale aj vysoké indikátory prepraviteľnosti. Vďaka takýmto vlastnostiam sa paradajky pestujú nielen v domácich pozemkoch, ale aj na farmách na následný predaj.

Výhody:

 • Nízke percento tvorby krokov;

 • undepair na podväzok;

 • Odolnosť voči klimatickým osciláciám;

 • Hromadné dozrievanie ovocia;

 • Možnosť pestovania priemyselných váh a montáž strojov;

 • Vysoký výnos;

 • Široký rozsah;

 • Nízka náchylnosť k najbežnejším chorobám.

Nevýhody: návrat MoreTenance.

Charakteristiky

Triediť Yaki sa vyznačuje vysokou chuťovými vlastnosťami, nasýtenou paradajkovou chuťou a arómou. Vďaka týmto vlastnostiam a vysokým obsahom suchých látok sú ovocie široko používané na prípravu paradajkových džúsov, omáčky, kečupov a čerpacích staníc borschopingov a tesné mäso a elastická koža umožňujú paradajkami, aby boli konzervované ako celok a požiadať o čerstvé šaláty.

Dozrievanie a plodnenie

Obdobie technickej zrelosti ovocia sa vyskytuje o 74-78 dní po výsadbe sadeníc alebo 100-105 dní po siatí semien v zemi. Obdobie zberu Júl-august.

Výnos

Hybrid s vysokým podávaním sa vyznačuje priateľským dozrievaním paradajok a z pozemku 1 m2 sa môže zbierať od 6 kg do 9 kg plodov.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Napriek obrovskému množstvu výhod sa praktiky chovateľov neodporúčajú vzduch tejto odrody priamo do zeme, ale uchýliť sa k semenáčine. Siatie semienko okamžite spomaľuje rast rastlín a výrazne znižuje výnos. Rastlinné semená v pristávacích kontajneroch potrebovali 2-2,5 mesiace pred semenáčikmi pristátia na otvorených lôžkach. Semená kategoricky nemožné ponoriť, optimálnu hĺbku 10 mm. Môžete zvýšiť klíčenie vytvorením skleníkového efektu. Po vzniku 2-3 plechov je potrebné stráviť pickup.

Pristávacie sadenice v pôdnych špecialistoch sa odporúča stráviť v období, keď sa pôda zahrieva na +12 stupňov. Optimálny teplotný režim pre pristátie je stanovený začiatkom mája. Stupeň je najlepšie plodná po takýchto kultúrach ako zrno, strukoviny, uhorky a kapusta.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Prečítajte si viac  Muscat Red Grapes

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Osvetľovacia rastlina vložka sa líši od 3 do 6 kríkov na 1 m2. Schéma výsadby 40 cm o 60 cm.

Pestovanie a starostlivosť

Hybridné paradajky označuje nenáročné rastliny a úspešne sa kultivuje v rôznych klimatických podmienkach. Avšak, na získanie maximálneho množstva ovocia, musí rastlina pravidelne vodu, hnojiť a odstrániť buriny. Nezabudnite na dobré osvetlenie osvetlenia, pretože tieňovanie vedie k napínaniu kmeňov a zníženie imunity.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Vďaka procesu hybridizácie je odroda imúnna voči takýmto chorobám ako sivá škvrnitá listami, háďatkám a bakteriálnym špinením ovocia. A paradajky sú zriedka postihnuté alternatívou, vertikálovou a fusariou.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Prečítajte si viac  Paradajka medveď krv

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: