Paradajka yusupovsky

 • Autori: Karim Yusupov, Uzbek Research Institute of Ragetable Bakalárske kultúry, Uzbekistan
 • Názvy synonymá: Yusupovsky, Yusupovsky, Uzbek
 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: Incimenzionálny
 • Účel: Čerstvé použitie, pre šťavu, pre kečup a paradajkovú pastu
 • Čas dozrievania: Latevire
 • Načasovanie dozrievania, dní: 120-130
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre uzavretú pôdu, pre skleníky
 • Prepravovateľnosť: Nízka
 • Bush: Vysoký

Pozrite si všetky charakteristiky

Ovocie tejto rodiny Tomato Kultúra sú pozoruhodné svojimi lahodnými chuťovými vlastnosťami, mäsitosťou, touitosťou a veľkostí. Proces kultivácie nie je ohromujúci.

História odstránenia

Rozmanitosť je odvodená v skúsených oblastiach výskumného ústavu zeleninových kultúr Uzbekistanu asi pred 50 rokmi. V procese eliminácie, kultúrnych a divokých druhov sa z tohto dôvodu použili úroveň odolnosti proti chorobám Yusupovského (Uzbek) paradajok je oveľa vyššia ako obvykle. Na štátnom trhu sa odroda nezboruje.

Popis odrôd

Kultúra je vysoká, silná a zlomková kríza (150-170 cm) s bohatými šikmými a mocnými stonkami. Kvitnúce kríky v júni – august. Kvetenstvo sú vytvorené v kefke, na každej zo 6-8 ovocia a na 1 kmeň, dochádza k 8 štetcom. Tmavo zelené odtiene listy. Kultúra má nádherné ovocie viazanie a produktívne hodnosti všetkých. Toto je interterminujúci rastlina môže byť ovocia až po najchladnejšie.

Významným majetkom kultúry je univerzálnosť použitia jeho ovocia a spôsobov kultivácie (v otvorených a uzavretých pôdach, ako aj v skleníkoch). Pri vytváraní zvyčajne nechajte 2 stonky.

Z výhody Yusupov Tomatoes si poznamenávame:

 • Veľkosti;

 • Vynikajúce chuťové vlastnosti a vôňa ovocia;

 • prítomnosť hustého a sladkej buničiny bez jasných prúdov s tenkou kožou;

 • Obdobie ovocného obdobia natiahnuté včas (skleníkové plody dozrievajú do stredu jesene);

 • nenársnosť a odolnosť voči výrazným výkyvom teploty;

 • Nízka úroveň odpadu počas spracovania;

 • Účelom semien z vlastnej plodiny pre kultúrne chov;

 • Možnosť kultivácie v rôznych klimatických pásoch;

 • Stabilná imunitná ochrana proti väčšine chorôb.

Nevýhody odrody:

 • nedostatočný stupeň výťažku;

 • S vysokou úrovňou vlhkosti sa ovocie podrobia praskaniu;

 • Možnosť praskania a nízkej hmotnosti paradajok;

 • Nízka skladovanie a prepravovateľnosť.

Medzi hlavné výhody kultúry, krásna chuť voľného a cukru. Podľa chuti vlastnosti sa plody kultúry stali jedným z prvých paradajok na pestovanie v priemerných zemepisných šírkach Ruska.

Prečítajte si viac  GRAPES HAJI MURAT

Hlavné kvality ovocia

Konfigurácia, ovocie zaoblené, veľké, mierne rebrované, so žltkastými rozvodmi v blízkosti ovocia a hrubých priemerov. Farebné hodnotené Tomato Raspberry Red. Peel je tenká, ľahko praskanie s prebytkom vlhkosti. Hmotnosť ovocia do 400-600 (do 1000) g. Konzistencia mäsitých (malinových odtieňov), „biphsteks“ typu, shlám, s malým množstvom semena. Keď sa starnutie stane cukrovam, pripomínajúcim vysoko kvalitný melón.

Ovocie plne dostanú svoje neobvyklé vlastnosti chuti, dozrievajú výlučne na pobočke. Zmeny v úrovni vlhkosti negatívne ovplyvňujú kvalitu ovocia, ktoré sú často prasknuté. Používajte Ovocie Universal.

Charakteristiky

Chuť plodov je intenzívna, sladká, bez kyslosti, so stabilnou paradajkovou arómou. Ovocie Yusupovskaya Kultúra sa často nazývajú „sen o kuchárskom“, pretože sú zvykovom používaní v legendárne Uzbek Salad „Achik-Chuche“. Toto je jedna z najchutnejších veľkokamenných plodín ružových paradajok. Obsah suchých látok – 5-6%, cukor – 5%.

Dozrievanie a plodnenie

Kultúra Heatvye s podmienkami dozrievania – 120-130 dní, s dlhým typom plody – od začiatku augusta do druhej dekády septembra.

Výnos

Výťažok kultúry pri 10-12 kg / m², 6-8 ks. /krík.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Sadenice v pôde vysadenej vo veku 70 dní.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Štandardné pristávacie okruh – 40×60 cm, s hustotou pristávacej hustoty Nie viac ako 3 rastliny na 1 m².

Pestovanie a starostlivosť

Pôda pri výsadbe kultúry by mala byť voľná, neutrálna alebo slabo kyselina (LOAM, SAMP). Speed ​​Špecificity – Tvorba kríkov v 1-2 úteku, eliminácia stepperov, podväzková implementácia.

Prečítajte si viac  Všetko o odchode stĺpca jabĺk

Yusupovsky odroda je mimoriadne citlivá na studenú – zníženie teploty pod 8 ° C je pre neho škoda. Suging kultúry v pôde by mala byť výlučne v neprítomnosti pravdepodobnosti vracajúceho sa rarery a namáčanie pôdy na 10-12 ° C.

V centrálnych regiónoch Ruska je zvyčajne 1 desaťročie júna. Od tohto dátumu by sa mali započítať semená na semenách, to znamená, že v čase, keď by sa vysadilo sadence 65-70 dní.

Pre najväčšie plodiny sa musíte liečiť koncom februára začiatkom marca.

Najjednoduchšou možnosťou je kúpiť kúpnu pôdu na výrobu sadeníc. Inými spôsobmi, ako pripraviť pôdu, je použitie záhradného pozemku, dopĺňaného organickým a meriajúcim NPK (dusík, fosfor, draslík) v proporcii 1 lyžička na pôdne vedro. Aby sa eliminovala možnosť penetrácie bolestivej mikroflóry, obe pôda sa kalcinuje v peci alebo ošetrené antiseptikom (2 kvapky zelenej vody na 1 liter vody). Semená sa liečia v ružovom roztoku mangánu, po ktorom sa 8 hodín nasiakne v stimulátore rastu.

Ďalej sú zasiate v kontajneroch, blízko o 0,8-1,0 cm v pripravenej pôde. Na vrchole z nich posypané SYSTERNOVANÝM pôdou pokrytou polyetylénom na vytvorenie skleníkového efektu a vložil do teplej miestnosti. Semená začínajú klíčiť pri teplote pôdy 22-25 ° C a vzduchom – 20-23 ° C.

Sadenice sa odráža v poskytovaní:

 • Vyvážená výživa obsahujúca draslík a fosfor, s minimálnym množstvom dusíka;

 • normatívne osvetlenie fytolommou;

 • Pohodlná teplota pôdy a vzduchu 20-25 ° C, vlhkosť – 50-60%.

Po výskyte 3-súčasných listov sa sadenice prenesú do hrncov s priemerom najmenej 8 cm. Pôda sa rozliatiu roztokom superfosfátu (1 lyžičku 1 litra vody). Asi 9-10 dní po vychystávaní rastliny by sa malo naplniť humátmi.

Pre vysoko kvalitnú dostupnosť kríkov musia byť uvedené 2 pravidlá:

 • ich vek – 65-70 dní;

 • Teplota pôdy – nie menej ako + 12 ° С.

Po preskúmaní Yusupovského kultúry je žiaduce vytvoriť podmienky, do maximálnej miery blízko klímy Uzbekistanu. Je v takých podmienkach, že kultúra odhaľuje všetky svoje výhody.

Prečítajte si viac  Fallonia Gooserry

Potrebné:

 • Maximálny stupeň osvetlenia;

 • Teplota vzduchu je 25-29 ° C a 21-25 ° C v noci;

 • vlhkosť – nie viac ako 60%;

 • Vyvážená výživa rastlín.

Kultúra absolútne nerobí ani malé sucho, pretože deficit vlhkosti okamžite ovplyvní kvalitu ovocia. Preto sa zavlažovanie vykonáva pravidelne (každé 4-5 dní) a hojne – asi 10 litrov na drop. Keďže rastliny nemajú radi zvýšenú vlhkosť vzduchu, sú zavlažované výlučne pod koreňom. Vhodné je postup Mulčovania pôdy.

Na vyčerpaných pôdach pod kultúrou by mali byť vyrobené z hnoja alebo kompostu – asi 3 kg / m². Výhodne tu bude kravský hnoj.

Tvorba kríkov vyrobených v 1-2 úteku. Počas vegetačného obdobia opustia 6-8, a v 1. auguste, tip.

Kultúra je schopná intenzívne tvoriť kroky, ktoré musia byť eliminované raz za 5-7 dní, neumožňujú ich pullouts viac ako 5 cm. Potrebujú kríky a na podporu (kolíky, trellis).

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Yusupovskaya Kultúra je odolná voči fusarióze a Colaporzóze, to nie je často chorý s vrcholom hnilobou a čiernou nohou. Fytoofluoróza imunity však nemá. Z tohto dôvodu, optimálne teplotné parametre v skleníkoch a obchodné spracovanie kríkov s 1% roztokom tekutín zlodejov. Insekticídy budú užitočné na vystrašenie škodcov.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: