Paradajka zhorský-oborik

 • Autori: V. G. Trstiny, M. N. Gulkin, O. ALE. Karmannova, S. V. MATYUNINA, AGROFIRMIRMA LLC „AELITA“
 • Rok predpokladov: 2015
 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: Determinant
 • Účel: Čerstvé použitie, na losos a konzervovanie
 • Čas dozrievania: Skoro
 • Načasovanie dozrievania, dní: 90-100
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
 • Bush: Trpaslík
 • Výška kríka, pozri: 35-45

Pozrite si všetky charakteristiky

Každý rok existuje viac a viac odrôd paradajok vhodných na pestovanie v otvorených krajinách, ako je Sibír a Ďaleký východ. Medzi nimi dobre ukázal Tomato Zhorik-Obzhorik.

História odstránenia

Nová škála paradajok v Aelita Agrofinrm LLC, slávna ruská spoločnosť pre výrobu a veľkoobchod s semenami. Spoločnosť podala žiadosť o prijatie triedy Zhorik-oborik späť v októbri 2014, v roku 2015 bolo prijaté povolenie. A v marci 2016 bol patent získaný pre nový stupeň na obdobie 30 rokov.

4 ľudia pracovali na novinke:

 • Brazhan Vladimir Georgiecich;

 • Gulkin Mikhail Nikolaevich;

 • PARMANNOVA OLGA ALEKSEEVNA;

 • MATYUNINA SVETLANA VLADIMIROVNA.

Popis odrôd

Tomato Zhorik-oborik sa vzťahuje na determinantovo určené druhy určené na pestovanie v otvorenej zemi a vo filmových skleníkoch na osobnej zlúčenine. Ale najlepšia chuť v paradajkách pestovaných v otvorenom priestore.

Trpaslík Bush vysoký až 35-45 cm so silným hustým driekom nevyžaduje dodatočnú starostlivosť. Preto to môže urobiť bez podväzky a pary.

Výška závodu počas kultivácie v otvorenej zemi uľahčuje pokrytie pristátia pozorovateľom v prípade chladenia alebo hojného zrážania.

Stredný list. Farebná čiara doska tmavo zelená. Medziproduktové kvetenstvo. Prvý je položený nad 6 listov, následný alternatívny cez list.

Niektorí záhradníci používajú túto odrody, aby ste utesňovali vysoké pristátie paradajky.

Zhorik-oburik – nenáročná rastlina, ľahko prepravovaná vlhkosť, ktorá je vhodná pre tých záhradkárov, ktorí nemajú možnosť byť v záhrade denne.

Hlavné kvality ovocia

Tomátory na Zhork-oborika zaokrúhlili, na vrchole mierne drvenej, s malou stuhou na mieste pripútanosti na ovocie. Udržujte ovocie dosť tesné. V zväzkoch môžu byť až 6 kusov.

Žiadne paradajkové bobule má svetlú zelenú farbu so stom tmavším odtieňom. V technickej zrelosti ovocie červená. Dozrievanie sa vyskytuje vlny-ako v jednom alebo dvoch vlnách.

Ak sú paradajky zbierajú stále nespoľahlivé, potom ich necháte na tmavom mieste.

Prvé plody môžu vážiť až 150 g. Nasledujúce paradajky vážia menšie, v priemere 90 gramov.

Ovocná koža na paradajkovej hustá, hladká a lesklá. Dužina je hustá. Guise je dobrá. Vhodné pre dlhodobé skladovanie a prepravu.

Fetál má niekoľko semien s množstvom malých semien.

Charakteristiky

Podľa chuti, Zhorik-oborik sa vzťahuje na odrody šalátu. Chuť plodov je kyslá, bohatá. Dobré na spotrebu v čerstvej forme. A tiež z plodov tejto odrody môžete urobiť paradajkovú šťavu, cestoviny a iné fakty na zimu.

Dozrievanie a plodnenie

Zhorik-Obzhorik sa vzťahuje na predčasné odrody. Prvé ovocie je možné získať už v 90. deň od vzhľadu výhonkov.

Výnos

Výťažok vo filmovom prístrešku je 4,5-5,5 kg / kV. M. V otvorenom výnose pôdy s námestím. m bude v závislosti od klimatických podmienok o niečo menšie.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Siatie na sadenice na sadenice vyrobené v intervale od 20. marca do 10. apríla. Disembarking v zemi sa vyrába, keď sa sadenice budú 40-60 dní.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Paradajka zhorský-oborik

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Paradajka zhorský-oborik

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Paradajka zhorský-oborik

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Odporúčaná vstupná schéma – 50 × 30 cm. Je to 5-6 rastlín pre štvorcové. M.

Pestovanie a starostlivosť

Zhorik-oborik – Nedostatočný stupeň, a neexistujú žiadne špeciálne ťažkosti.

Hlavnou vecou je správne pripraviť pôdu pod pristátím. Na tento účel je potrebné urobiť dusíkové hnojivá na mieste, kde sa plánuje pristátie paradajky. Minerálny komplex hnojiva je vyrobený na jar.

Sadenice sú zasadené na pripravenej oblasti po nástupe trvalo udržateľného tepla. Prvé dni rastlín vyžadujú tieňovanie a pravidelné mierne zavlažovanie. Zavlažovanie je lepšie vyrábať ráno. Udržať vlhkosť s pôdou okolo vykládok, ktoré potrebujete na mulčovanie. To tiež ušetrí pristátie z upchatia burinami.

Paradajka zhorský-oborik

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

Paradajka zhorský-oborikKvasinkaParadajka zhorský-oborikKyselina boritáParadajka zhorský-oborikJódParadajka zhorský-oborikPopolParadajka zhorský-oborikVápnik selitraParadajka zhorský-oborikkyselina jantárováParadajka zhorský-oborikSérumParadajka zhorský-oborikPeroxid vodíkaParadajka zhorský-oborikKuracie vrhParadajka zhorský-oborikSódaParadajka zhorský-oborikSpievaťParadajka zhorský-oborikMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Nová škála paradajok je odolná voči chorobám, ktorá je charakteristická z paradajok: fytoofluorid a hniloba, ovplyvňuje korene alebo vrcholy rastliny.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Paradajka zhorský-oborik

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Paradajka zhorský-oborik

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

Paradajka zhorský-oborikPhytofluoroParadajka zhorský-oborikNafúknutý rosaParadajka zhorský-oborikVrcholParadajka zhorský-oborikClapporiosParadajka zhorský-oborikŠedý ganilParadajka zhorský-oborikTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Zhork-Obohorik Dobre toleruje sucho, naďalej položiť zranených aj s nedostatkom vlhkosti.

Rastúce regióny

Nový stupeň je určený na pestovanie v priebehu Ruska, vrátane regiónov Sibíri, Ďalekého východu, severu a severu-západ.

Recenzie Recenzie

Záhradníci hodnotili novosť pozitívne pre jeho nenársnosť a jednoduchosť starostlivosti. Hlavné tvrdenia vznikli na chuť paradajok. Jeho pomerne hustou štruktúrou sa nedostatočne prejavila vo fyziologickom roztoku. Ale ako prvé paradajky, kým sa dozrievajú neskoršie odrody paradajok zhorik-oborik je veľmi dobré.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár