Paradajková fialová sviečka

  • Autori: N.V. NASTENKO, B.G. Trstiny, M.N. Gulkin, O.ALE. Karmanova (Agrofirma LLC „Aelita“)
  • Rok predpokladov: 2015
  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Incimenzionálny
  • Účel: Čerstvé použitie, pre celoštátne konzervovanie, na prijímanie a sušenie, pre šťavu, pre kečup a paradajkovú pastu
  • Čas dozrievania: Médium
  • Načasovanie dozrievania, dní: 105-110
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
  • Bush: Vysoký
  • Výška kríka, pozri: 170-200

Pozrite si všetky charakteristiky

Vysoké odrody paradajok každý rok získavajú čoraz populárnejšie medzi záhradkami kvôli nezvyčajným a lahodným ovocím, ako aj jednoduchosť starostlivosti. Tomato Purple Candle Tento príklad. Krásne, zaujímavé v tvare a sladké ovocie, kombinujú nenáročnosť v kultivácii súčasne, sú schopní stať sa ročnou závodom na pozemku pre domácnosť.

História odstránenia

Tomato Purple Sviečka – Výber Novinka, ktorá bola dovolené používať v roku 2015. Vytvoril odrodu na základe Aeliity Agrofirma LLC.

Popis odrôd

Závod z inertultujúceho typu, ktorý si vyžaduje povinnú podväzku na podporu. Kríky môžu dosiahnuť výšku 170-200 cm. A tiež potrebujú byť nahrané a streľba s ovocím. Forma v 1-2 stonke. Závod má dobre vyvinutý koreňový systém.

Ovocné kefy sú vytvorené komplexné. Prvá vaječička sa vyvíja viac ako 7 listov. Každý kmeň má 5-6 strapčik s ovocím, ktoré sú zviazané asi 8-15 kusov.

Hlavným rysom odrody je nedostatok tendencie k nadmernému sklonu. Zároveň sú listy dosť veľké, svetlá zelená, forma z nich mierne predĺžená.

Hlavné kvality ovocia

Tomatoes fialová sviečka majú nezvyčajný vzhľad pripomínajúce sviečku v dôsledku predĺženého valcového tvaru. Priemerná dĺžka paradajok je 12-15 cm, ich hmotnosť od 60 do 110 g. Zrelé ovocie majú bohatú sŕdnu farbu. Koža hustá a hladká, s malou maticou. Mäsitá buničina má vnútri malých semien, ktoré sú prakticky necítené v potravinách.

Charakteristiky

Fialová sviečka má sladkú chuť, bližšie k sakharistómu, s nasýtenou paradajkovou vôňou. Paradajka je vhodná na konzumáciu v čerstvej forme av recyklovanom. Veľmi chutné šťavy, cestoviny, malé plody sú vhodné pre ochranu celého paliva.

Dozrievanie a plodenie

Označuje stredne zrnité odrody. Úplná technická zrelosť sa vyskytuje 105-110 dní od dátumu prvej klíčenia. Obdobie plodovania. Úroda sa zbiera od júla do septembra vrátane.

Výnos

Vysoko výnosný stupeň. Z jedného štvorca. M možno získať od 7,8 do 8,5 kg ovocia pri dodržiavaní príslušného poľnohospodárskeho inžinierstva. Úroda môže byť uložená asi mesiac na chladnom a suchom mieste. Vďaka hustej pleti sú paradajky dobre prevedené dopravou bez straty svojho typu výrobku.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Siatie semien sa vykonávajú 2 mesiace pred pristátím na trvalom mieste. Približný čas na zasiatie 1-15. Výsadba rastlín v plytkej nádrži s nutričnou pôdou alebo v skleníku. Je výhodné získať hotovú pôdu, alebo v obvyklých záhradných pôdou pridať riečny piesok a rašelinu.

Semená pre-dezinfikované v slabom roztoku mangánu a namočené niekoľko hodín v prípravku, ktorá stimuluje vývoj. Pripravené semená nemusia silne ponoriť, sú úhľadne napojené teplou vodou a pokryté filmom. Akonáhle sa objavia prvé výhonky, film sa čistí, umiestni sadenice na slnečnom mieste. Optimálna teplota pre klíčenie semien a rast sadeníc 22-25 stupňov tepla.

Keď existujú 2-3 plnohodnotné listy na sadenice 2-3. Táto metóda dáva príležitosť zarábať na nové miesto rýchlejšie. Skúsení záhradníci sa odporúča pri pristátí zalievanie sadeníc cez sito, takže menej pravdepodobné, že poškodí vrchnú vrstvu pôdy. Rastlinné sadenice na trvalom mieste od 15. mája do 5. júna.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Pri pristátí by sa mal držať schému 50x60cm. Takže paradajky sa navzájom nerozlišujú. Za 1 m2. m môže pristáť najviac 3-4 rastliny.

Pestovanie a starostlivosť

Kultúra nie je v starostlivosti veľmi náročná. Mali by sa zohľadniť určité odrody. Po prvé, po výsadbe rastlín musia byť namontované a po 10 dňoch sa vykonáva prvé povinné kŕmenie minerálnych hnojív.

Pre dobrý súbor zelenej hmoty a vývoja koreňového systému budú paradajky potrebovať dusík. Môže to byť dusičnan amónny alebo obyčajný drevený popol, ako aj draslík. Okrem toho, po výsadbe sadeníc v otvorenej zemi, musia byť najprv vytočené z horiaceho slnka, ako aj na posilnenie noci na ochranu pred možným chladom.

Vzhľadom k tomu, kultúra je dosť vyššia, je nevyhnutne zviazaná na podporu, kroky sa vykonávajú raz týždenne. Aby sa znížili množstvo útvarov pasenia, mali by sa úplne odstrániť, takže penetment 2 cm.

Zavlažovanie sa vykonáva ako zemská kóma. Ak sa ukázalo, že počasie je v pohode a dážď sa deje, potom nie je potrebné vodu. Keď je nainštalované sucho, rastliny sú napojené 2-3 krát týždenne, najmä počas období kvitnutia a aktívnej tvorby nestály. Zavlažovanie sa prakticky zastavilo, keď sa paradajky začínajú dozrievať. Nadmerná vlhkosť môže viesť k praskaniu paradajok a budú mať viac vodných.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: