Paradajková kaskáda

 • Autori: Carey B. G., Kamanan A. ALE., Gulkin M. N., Karmanova o. ALE., MATYUNINA S.V., LLC AGROTECHNOTOROVÁ FIRMU ‚AGROS‘
 • Rok predpokladov: 2010
 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: Incimenzionálny
 • Účel: Čerstvé použitie
 • Čas dozrievania: Stredomorský
 • Podmienky rastu: Pre filmové skleníky
 • Obchodovateľnosť: Áno
 • Bush: Vysoký
 • Výška kríka, pozri: 150-170

Pozrite si všetky charakteristiky

Paradajková kaskáda je potenciálne schopná odmeniť ľudí, naozaj, bohaté ovocie. Takýto atraktívny výsledok sa však dosahuje výlučne v prípade vedomej výberu a dôkladnej prípravy. Preto je potrebné predmontovať maximálne možné informácie o tejto kultúre.

História odstránenia

Kaskádová odroda vyvinutá v Agros Agrotechnologickej spoločnosti. Medzi vývojármi kultúry, chovateľov pridržiavaných, Kamananov, Matyunin, Gulkin, Parmanova. Štátna registrácia paradajok (spolu s povolením na praktickú kultiváciu) je platná od roku 2010.

Popis odrôd

Kaskáda sa vyznačuje intelemantnou dynamikou vývoja. Táto rastlina je optimálne vhodná na pestovanie v skleníkoch pod filmom. Jeho kríky sú schopné lezenie až do 1,5-1,7 m. Vyznačujú sa silným a mocným vývojom, ale zároveň je tiež výhodou významná kompaktnosť vykládok. Vysoko rozvinutý koreňový systém, spolu s stonkou, dodávky s užitočnými látkami svetlo zelené lístie v priemere.

Hlavné kvality ovocia

Spočiatku ukazuje svetlo zelené maľovanie bobule kaskády postupne, pretože potrebujú červenať. V priemere, paradajky vážia približne 90 g. Vo forme vyzerajú ako valca a majú len slabo prehnané rebrá. Na 1 kefy z medziproduktu, až do 24 bobjednania. Vyznačujú sa vynikajúcou predajnosťou.

Charakteristiky

Podľa odhadov poľnohospodárov má taký paradajka expresívnu vynikajúcu chuť. Pre neho je typický pre pozoruhodnú sladkosť. Je potrebné zdôrazniť prítomnosť slabých kyslí. Nenechá nepríjemný pocit.

Dozrievanie a plodnenie

Odroda sa vzťahuje na strednú jednoduchšiu skupinu a splatnosť bobúľ sa dosiahne v obvyklých podmienkach. Zbierať plody môže byť dosť dlhé. Výhodne kolekcia v júli a auguste.

Výnos

Rastlina sa vzťahuje na vysoko výnosovú skupinu. Môže dať 7,4 kg plodov na 1 kV. M. Treba zdôrazniť, že takýto výsledok sa dosiahne len opatrne overeným agrotechnológiou.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Pripravte kontajnery s pristávajúcou zmesou a dajte tam semená už v priebehu marca. Zvyčajne pripravenosť sadeníc na prekládku do otvoreného priestoru alebo v skleníku sa už dosiahne v máji. Ale niekedy je možné dosiahnuť len v júni. Je potrebné zdôrazniť, že rozhodujúca úloha nielen pripravenosť samotných rastlín, ale aj stupeň tepelne vykurovania.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Rozdiel medzi otvormi by mala byť najmenej 0,4 m. Prípustná vzdialenosť medzi radmi (ak sú kríky vysadené v niekoľkých pásoch), je najmenej 1,2 m. Odchýlka od týchto noriem znamená veľmi nepríjemné následky.

Pestovanie a starostlivosť

Povinné postupy budú:

 • eliminácia krokov;

 • tvorba kríkov;

 • Podpora babe.

Formové armatúry potrebujú striktne v 1 stonku. Uvádza sa, že toto paradajka je odolné voči fytoofluoróze. Je tiež nepravdepodobné, že poškodenie plesňových infekcií, baktérií a tabakovej mozaiky. Ale stále nestojí za to spoliehať na prirodzenú imunitu. Čoraz viac bude vykonávať profylaktickú liečbu so všetkou jasnosťou.

Tomato Cascade je najlepšie vyvinutá na sley. Nie je dovolené používať úseky s kyslosťou viac ako 6,5. Transplantácia paradajok je potrebná v jasných slnečných dňoch. Počas leta bude potrebné držať 3 podávače. Na tento účel sa používajú zmesi na základe:

 • draslík;

 • horčík;

 • dusík;

 • fosfor.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Rastúce regióny

Paradajková kaskáda je zónovaná pre:

 • severne od európskej časti Ruska;

 • Sibírske, Ural a Ďaleké východné regióny;

 • Moskva a okolie;

 • Centrum a juh od európskej časti (vrátane severného Kaukazu, Volga And ChernZem).

Recenzie Recenzie

Stojí za zmienku, že rastúce, kvitnúce a kravaty kaskády môžu relatívne pomalé. Nechajte plody tejto odrody, nech je malé, ale výnosy. Špeciálne sily kultúry záhradníkov neviazajú. Bude to celkom hladké, čo vám umožní rýchlo zbierať plodiny. A tiež dávajte pozor na stabilitu paradajok mnohým patológiám.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár