Paradajková veľká daň

  • Autori: Mini Zechariáš (New Jersey, USA)
  • Názvy synonymá: BIG ZAC, BIG ZAK
  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Incimenzionálny
  • Účel: Čerstvé použitie, pre šťavu, pre kečup a paradajkovú pastu
  • Čas dozrievania: Stredomorský
  • Podmienky rastu: Pre skleníky
  • Bush: Vysoký
  • Výška kríka, pozri: Až do 200
  • Charakteristický bush: Výkonný

Pozrite si všetky charakteristiky

Medzi rozsiahlymi odrodami existuje veľa obrov, ale intelemanninant rozmanitosť veľkých ZAC ZAC (Synonyms Big Zac, Big ZAC) je pozoruhodné (Synonyms Big Zac, Big Zak), ktorý sa stal Guinness Records. Držiaky záznam paradajky získavajú hmotnosť viac ako 2 a dokonca 3 kg, ale autorom rôznych mini Zechariah sa podarilo dostať paradajky s hmotnosťou viac ako 6 kilogramov. Giants sú určené na spotrebu v čerstvej forme a spracovanie na šťavy, cestoviny, kečup. V ruských podmienkach sa odrody pestujú v skleníkoch.

História odstránenia

Paradajkový gigant priniesol Američan z New Jersey US Mini Zechariáš.

Popis odrôd

Big Zach je silný Bush, výška 2 metrov alebo viac, s hrubými stonkami pokrytými listami obvyklého typu s miernou vlnou. Rastlina vyžaduje vytvorenie kríka v 1-2 kmeňov, konštantnej stepinifikácii, normalizácii množstva ovocia. Čím viac plodov na kríku, najmenšie. Okrem zrejmé výhody má paradajka nejaké mínusy.

Výhody

Chybne

Veľká chuť

Potreba parenia

Vysoký výnos

Zvýšená starostlivosť o rastlinu, ktorá zahŕňa častejšie kŕmenie

Record Largeness

Záväzné preventívne liečby chorôb a škodcov

Univerzálnosť Destinácia

Možnosť rastu nielen v skleníku, ale aj v otvorenom kraji v horúcom klíme

Rastlina má atraktívny vzhľad s prekvapivo veľkými plodmi.

Hlavné kvality ovocia

Veľký plochý kruhový, niekedy podobný tým, ktorí pestujú menšie, ovocie majú minimálnu hmotnosť 500-700 g, ale súlad s agrotechnickými požiadavkami umožňuje záhrady dostať giganty s hmotnosťou viac ako 2 kilogramy. Držiak záznamu Posledná sezóna váži 3,8 kg. Nezrelé ovocie maľované v nehomogénnej zelenej farbe, ktorá sa mení vo fáze technickej zrelosti na červenej farbe.

Charakteristiky

Červená flotila buničina s bielym postriekaním pokrytým tenkou kožou, má veľmi sladký dezert chuť s ľahkou kyslou poznámkou.

Dozrievanie a plodnenie

Big Zack – stredná kultúra, plodina začína zbierať na konci júla – začiatkom augusta.

Výnos

Paradajka je známe nielen veľkou variáciou jednotlivých vzoriek, ale aj vysoký výťažok. Jeden Bush je schopný dať až 30 kilogramov vynikajúcich plodov.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Sadenice sú vysadené do zeme vo veku 60-65 dní, takže semená sa začínajú na konci februára alebo začiatkom marca.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Pri pristátí za 1 kV. m Odporúča sa odoslať až tri korene.

Pestovanie a starostlivosť

Kultivácia paradajok v otvorenom pozemku je možná, ale len v južných oblastiach, preto väčšinou aplikujú tradičnú nevýhodu. Takmer všade veľký meradlo a kultivovať v skleníkoch. Tento prístup vám umožní najefektívnejšie využiť možnosti paradajkového obra. Sadenice rastú najčastejším spôsobom, zvýrazňujúc fytolampu, ak rastliny zažívajú nedostatok slnečného svetla. Dva týždne pred zmenou „Miesto bydliska“, mladí ľudia začínajú temperovať, učiť na teplotu vonkajšieho prostredia, na svetlé lúče slnka. Je zasadený do skleníka dva mesiace po siatí, v otvorenom pozemku – po hrozbe vratných mrazničiek. Ak je v tomto čase chladné počasie, potom sa mladé pristátia musia ukradnúť do noci poľnohospodárske – nočné mrazy môžu zabiť rastliny aj v uzavretom skleníku. V otvorenej pôde a horúcim počasím by sa sadenice mali vysloviť asi dva týždne.

Rozmanitosť potrebuje úrodnú priedušnú pôdu. V varených studniach okamžite nainštalujte podporu. Korene rastlín úhľadne narovnajú, posypeme pôdu obohateným a minerálnymi hnojivami, pôda je zhutnená, dobre zvlhčovaná. Ďalší odchod leží v neustálom pozorovaní rastu paradajok – je v pare a tvorí krídlo v 2 stonkách. Po prvej kvetinovej kefke sa objavil pančuchy, všetky spodné listy sú odstránené. Po nasledujúcich kefách sa listy odstránia cez stonku. Stupeň potrebuje pravidelné kŕmenie. A tiež potrebujú zalievanie, burinu, uvoľnenie a mulčovanie. Obrie vyžaduje zvýšené množstvo vody – nie je menej ako raz za 2-3 dni v skleníku.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Výkonný rastlina sa rozlišuje pomerne silnou imunitou škodcov, ktoré sú charakteristické pre strúhané choroby a útoky. Nevyžaduje sa však preventívny spracovanie insekticíd a fungicídy, aby nestratili veľkú sľubnú úrodnosť.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

V tomto ohľade sa trieda nemôže pochváliť vynikajúcimi vlastnosťami – netoleruje teplotné rozdiely, ostré chladenie a netoleruje ani minimálne mrazy.

Rastúce regióny

Vzhľadom k tomu, že matersko Tomato sa nachádza na americkom kontinente, je to veľmi bežné v Amerike, Kanade a Európe. V našej krajine sa pestuje na Ukrajine, v Bielorusku, Cho, rovnako ako v skleníkoch takmer všetkých regiónov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár