Paradajkové horúce uhlíky

  • Názvy synonymá: Tepelné uhlie
  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Incimenzionálny
  • Účel: Univerzálny
  • Čas dozrievania: Médium
  • Načasovanie dozrievania, dní: 110-115
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky, pre skleníky
  • Bush: Vysoký
  • Výška kríka, pozri: 150-180
  • Charakteristický bush: Silný

Pozrite si všetky charakteristiky

Pri výbere rôznych paradajok záhradníci najprv upriamite na vysokú mieru výnosu v rôznych klimatických podmienkach. Je to táto charakteristika, že paradajkové horúce uhlie. Kultivovať túto odrodu je jednoduchá, takže aj začiatočník sa s ním vyrovná.

Popis odrôd

Paradajka sa veľmi cíti v skleníkoch rôznych typov a v otvorených oblastiach. Rast – intekermannt, účel – univerzálny. Vysoké kríky dosahujú výšku 150-180 centimetrov. Za určitých podmienok rastú až dva metre. Rastliny silné a výkonné. V procese pestovania kríkov je žiaduce zviazať. Osobitná pozornosť sa venuje rastlinám, ktoré sa vyvíjajú v skleníkových podmienkach. Farba lístia – štandardná zelená. Prvá kefa je vytvorená po piatom plechu. Maximálny počet zeleniny v jednom tassel – od 8 do 12.

Hlavné kvality ovocia

Rozlišovacia charakteristika tejto odrody je nezvyčajná farba ovocia. Nezrelé paradajky – svetlo zelená, s čiernym ramenom. Zrelé paradajky majú zelenú farbu na červenej farbe a horný zostáva tmavý. V hmotnosti sa získavajú od 60 do 100 gramov. Formulár. Mäso nasýtenej tmavej maliny. Zrelé paradajky sa vyznačujú vynikajúcou. Koža hladká a hladká. Telo je veľmi šťavnaté a mäsité.

Charakteristiky

Chuť je vyhlásená za harmonický a sladký s príjemnou poplatkovou technikou. Paradajky sú pozoruhodne vhodné na spracovanie a varenie nutričných omáčkach. Kvôli malým množstvom semien sú paradajky vysoko ocenené milovníkmi čerstvej a užitočnej paradajkovej šťavy.

Dozrievanie a plodnenie

Ovocné kríky na dlhú dobu a čas dozrievania je od 110 do 115 dní. Rozmanitosť – médium. Zbierať zber od júla do septembra.

Výnos

Stabilný výnos. Z jedného kríka je možné získať až 3 kilogramy ovocia. Za určitých podmienok sa výnosy môžu zvýšiť na 5 kilogramov. Ovocné ovplyvňuje nielen dodržiavanie agrotechniky, ale aj klimatických podmienok.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Siatie semien na semenáčku sa vykonáva v marci a výsadba sadeníc v pôde začína v máji. O tvorbe sadeníc, pripravení preniesť na trvalé miesto, bude potrebovať 60 dní. Počas tejto doby sa semená dostanú silné a zdravé sadenice. Pri pestovaní je dôležité dodržiavať nasledujúce podmienky: pohodlná teplota, dostatočné množstvo svetla, pôdu vhodnej kvality.

Rohy s nízkou teplotou sú citlivé na nízke teploty na niektorom z etapov vývoja. Ak teplota klesne pod +15 stupňov, rast semien sa výrazne spomalí. A tiež chlad negatívne ovplyvňuje schopnosti plavidiel paradajok. Pre sadenice sú škodlivé a extrémne vysoké teploty viac ako +30 stupňov. Najlepší teplotný režim pre zúčtovacie sadenice je 21-28 stupňov tepla. Vyššia teplota vedie k vyblednutiu rastlín.

Mladé rastliny potrebujú slnečné svetlo. S jeho nevýhodou, používanie osvetľovacích zariadení. Najmenej 6 hodín priamo potrebuje sadenice pre plný rozvoj a riadny rast. Paradajky sú veľmi citlivé na nedostatočné osvetlenie. Nadmerná intenzita je tiež deštruktívna. Upokojuje sa a listy začínajú vyblednúť, pozoruje sa aj nerovnomerný vývoj. Pri pestovaní odrody v skleníkoch si vyberte tieňované oblasti.

Na klíčenie je vhodné kúpiť hotovú pôdu. V tomto prípade nemusí dezinfekcia pôdy. Zloženie pôdy pridáva výživné stopové prvky, ktoré podávajú sadenice, keď rastú.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Skúsení záhradníci dodržiavajú systémy vstupu 50×60 centimetrov. Na jeden meter štvorcový je žiaduce rásť viac ako 3 kríky.

Pestovanie a starostlivosť

Zeleninová kultúra neustále vyžaduje vlhkosť počas rastúcej sezóny. Pri pestovaní v otvorených oblastiach sa na jednom kríku používa 5 litrov vody. Zavlažovanie sa koná raz týždenne. Takéto množstvo vody bude dosť dosť na plný rozvoj kríkov a tvorbu šťavnatých paradajok. V skleníkoch na jednej rastline strávili približne 3 litre vody raz týždenne. Stagnácia vlhkosti môže spôsobiť otáčanie koreňového systému a vývoj hubov. Ako aj prebytočná voda negatívne ovplyvňuje tvorbu drvenia a chuti. Paradajky začínajú prasknúť, strácajú komoditné vlastnosti.

Počas niekoľkých týždňov (2-4) pred zberom paradajok je zakázanie zastavené na zvýšenie percentuálneho podielu obsahu sušiny v paradajkách, ako aj pečate pôdy počas zberu ovocia.

Je veľmi dôležité pravidelne, aby sa kŕmenie. Raz mesačne je pôda kŕmená kompozíciou na báze fosforu a liečivom s malým obsahom dusíka. Tieto komponenty pomôžu odrodám v zelenine. Vysoká účinnosť demonštruje hnojivá s morskými riasami alebo emulziou rýb.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: