Paradajkové čierne oči

  • Autori: Carey B.G., Gulkin M.N., Karmanova o.ALE., MATYUNINA S.V.
  • Rok predpokladov: 2018
  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Incimenzionálny
  • Účel: Čerstvé použitie
  • Čas dozrievania: Stredomorský
  • Načasovanie dozrievania, dní: 105-115
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
  • Utiecť: stredná dĺžka, tmavo zelená farba
  • Farba nezrelého ovocia: Zelená, s škvrnám a pruhmi

Pozrite si všetky charakteristiky

Čierne paradajky sú reprezentované veľkou škálou odrôd, z ktorých každá má rad špecifických funkcií. Zeleninové kultúry s tmavou farbou ovocia získali svoju popularitu kvôli špeciálnej chuti a neštandardnej vzhľadu.

Popis odrôd

Vintage odrody Čierne oči odporúčané jesť v čerstvej forme. Takže si môžete plne vychutnať šťavnatosť a výraznú chuť. Pre spracovanie paradajok sa tiež zmestia. Podľa výrobcov sa rastlina odporúča pestovať vo filmových skleníkoch alebo otvorenej. Typ rastu – Intenenerninantný.

Upokojuje listy strednej veľkosti, tmavo zelená. Prvá kefa je vytvorená nad 6 alebo 7 listov a potom, čo sa každé 1-2 listy vytvárajú následné kvetenstvo.

Hlavné kvality ovocia

Kým plody zostávajú nezrelé, si zachovávajú zelenú farbu, tmavé pruhy a škvrny v mieste upevnenia plodov. Zrelé paradajky sa stávajú hnedou fialovou. Je vďaka špecifickému vzhľadu triedy čierne oči výrazne vyniknúť proti zvyšku zvyšku. Priemerná hmotnosť je 280 gramov, rozmery – silné. Povrch ovocia je pokrytý malými rebrami, tvar – ploché jadro.

Pokožka je tenká a jemná, keď jete neviditeľná. Buničina vnútri šťavnatej a mäsitej, strednej hustoty. Delicious šaláty a občerstvenie sa získavajú zo zrelej zeleniny. A tiež to je lahodná a užitočná zložka pre guláš, polievku a ďalšie teplé jedlá. Kvôli nezvyčajnému vzhľadu, paradajka zdobia rastlinné rezanie.

Charakteristiky

Chuť zapálenia, bohaté a svetlé.

Dozrievanie a plodnenie

Paradajkové čierne oči sa považujú za priemer. Od dátumu vzhľadu prvých zárodkov pred zberom prvých zrelých paradajok trvá od 105 do 115 dní. Obdobie úrody spadá do septembra.

Výnos

Výťažok je označený ako vysoko. Až 8 kilogramov zeleniny sa dostane z jedného štvorcového metra stránky.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Sejacie zrná v semenároch začínajú z prvého čísla do polovice marca, ale dostať prvé plodiny o niečo skôr ako štandardné obdobie, malý výsadný materiál môže byť vysadený vopred. Ak sa sadením pestuje v skleníku s vykurovaním, siatie sa môže vykonávať v poslednom mesiaci februára.

Špecializované obchody predávané už vyškolené semená. Sú vybrané a dezinfikované. Takže záhradníci nemusia tráviť čas na prípravu výsadného materiálu. Ak boli semená zostavené nezávisle, sú nasiaknuté v malte mangánu a nechávajú asi 15 minút.

Pred výsadbou zŕn na zem, mali by byť vyklíčení v Marle alebo Bise. Materiál zvlhčuje teplú vodu. Po tom, čo je ošetrené stimulantom rastu. Semená musia byť v teplej miestnosti. A je tiež dôležité sledovať, že obväz zostáva mokrá. Takéto postupy pomôžu zvýšiť vytrvalé a výkonné kríky.

Po klíčovaní sú semená transplantované do nádrže s výživou a ľahkou pôdou vysielacou kyslíkom. Vhodná pôda kúpiť alebo pripraviť sa na vlastnú päsť. Semená sa prehĺbili do malých drážok, pričom medzi nimi opúšťa medzeru v 5-7 centimetrov. Zrná sú posypané zemou a zavlažujú sa s práškovým. V teplej miestnosti musia zostať až do vytvorenia prvých zárodkov.

V štádiu vzhľadu 2-3 listov, vychystávanie sadeníc v samostatných kontajneroch. Ich priemer by mal mať približne 6 centimetrov. Po 3 týždňoch sa sadenice opäť vyberajú. Teraz používajte balenie väčšie (približne 10 centimetrov v priemere). Počas rekonštrukcie je potrebné pripojiť sa k koreňovému tipu. To pomôže koreňovému systému tvoriť silnejšie a rozvinuté.

V uzavretej pôde sa mladé kríky prenesú v prvej polovici mája, keď sa v období od polovice mája a 5. júna vykonávajú transplantovanie. V tejto dobe, zem sa zahrieva na požadovanú teplotu a možnosť opakovaných mrazov je úplne ustupovať.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

OPTIMAL PODNIKAKA ČIERNYCH OČI – 60×50 SORIMETERS. Niektorí záhradníci robia pristátie viac hrubšie, odchádzajú z rastlín intervalu 40-50 centimetrov.

Pestovanie a starostlivosť

Paradajky dávajú prednosť opatrne osvetlené časti. Maximálna plodina sa dá dosiahnuť len pri pestovaní v úrodnej pôde bohatej na stopové prvky a iné užitočné komponenty. Pred výsadbou v každej pristávacej fosse, posielajú jednu lyžičku Nitroposki. Tento liek sa mieša zo zeme a vodnej vody. Sadenice transplantáciu s celou zemitú miestnosť, aby nedošlo k poškodeniu koreňov. Voľný priestor je naplnený humusom, pieskom a rašelinou.

Nevyhnutne tvorbu kríkov v 1-2 stonku. Bočné procesy sú pravidelne odstránené, ako staré listy v spodnej časti rastliny. Takmer všetky odrody čiernych paradajok potrebujú stálu obriezku krokov. Rovnako ako energia rastlín bude smerovaná na vytvorenie zberu a nie zelenej hmoty. Pri rezaní krokov, musíte opustiť malý paseen asi jeden a pol centimetrov. Nožnice používané v práci sa pred každou aplikáciou dezinfikujú.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: