Paradajkové ružové hrozienka

 • Autori: Ukrajina
 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: Determinant
 • Účel: Čerstvé použitie
 • Čas dozrievania: Skoro
 • Načasovanie dozrievania, dní: 80-90
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
 • Obchodovateľnosť: Vysoká
 • Prepravovateľnosť: Áno
 • Bush: Vysoký

Pozrite si všetky charakteristiky

Medzi mnoho druhov paradajkových odrôd sú zvyčajne priťahované k „krému“, ružové paradajky, ako aj čerešne. Pokiaľ ide o jeho vlastnosti v zberateľskej odrode, ružové hrozienky boli prekvapivo zjednotené naraz všetkých týchto funkcií. Kultúra je dobrá a ohromujúca chuť miniatúrnych plodov a absolútna nenársnosť. V tomto prípade príde rastlina a dobre rastie v akomkoľvek klíme.

Popis odrôd

Rose Raisin Stupeň stiahnutý na Ukrajine. A možno ho pripísať úspechom ukrajinských chovateľov.

Rastlina určená, kompaktná, výkonná. Napriek tomu je Bush vysoký, tiahne až 1,5 m v skleníkových podmienkach a do 1 m na zemi. Listy sú podobné zemiakmi, bez opomenutia, ich číslo je priemer. Na rastline sú vytvorené komplexné kefy s mnohými kvetmi. Prvá z nich sa objaví po 6 alebo 8 listoch, potom budú tvorené 1 listom. Ovocie sú zviazané, najmä v dolných kefách.

Hlavné kvality ovocia

Ovocie triedy posudzovanej zvyčajne nie sú praskanie, dobre uskladnené a prepravované. Paradajky sú malé, od 60 gramov, ale môžu rásť na 130-150 g. Obchodný vzhľad je veľmi dobrý, tvar plumácie, predĺženého, ​​4-5 cm, sú hladké, husté.

Kefa s takými paradajkami sa môže podobať partiu hrozna, čo sa odráža v názve. Skinny berry hladký, lesklý, ružový, s perlovým rozvodom. Keď paradajky sa práve začali spať, sú stále zelené, v plodoch je malé tmavé miesto. Odroda je veľmi dekoratívne, kefy s plodmi na kríkoch môžu ozdobiť akúkoľvek záhradu alebo skleník.

Charakteristiky

Chuť chutí bližšie k sladkému. Plody sú vhodné na prípravu letného šalátu, sa používajú v iných receptoch, kde v čerstvej forme. Veľmi chutné paradajky a zachovanie, pri soliatine.

Dozrievanie a plodnenie

Včasné dozrievanie druhov. Zber úniku na 80-90 dní. Zber ovocia spadá do septembra.

Výnos

Paradajkové ružové hrozienka vysoko výnosovej triedy, z jednej M2 zbierať od 6 do 9 kilogramov ovocia.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Semená od februára do prvých čísel marca. Po 50 dňoch môžete transplantovať sadenice v zemi. Pre vylodenie si vyberte slnečné miesto na pozemku s plodnou a ľahkou pôdou.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Ružové hrozienka akceptované na schéme 50 x 50 centimetrov.

Pestovanie a starostlivosť

V pôde sú výhonky vysadené, keď je pôda úplne teplá. Presné obdobie pristátia závisí od klimatických a poveternostných prvkov v konkrétnom regióne. Čo je bližšie k severu, čas tento postup je neskôr.

Pri výbere pozemku na pristátie rôznych paradajok by sa malo zohľadniť niekoľko nudantov.

 • Vzhľadom k tomu, paradajky sú svetelné rastliny, miesto pre ich pristátie by malo byť dobre pokryté slnečným svetlom.
 • Je prísne zakázané zasadiť paradajky za tie isté miesta, kde boli posledné 3 roky pestované. Zároveň, cibuľa, fazuľa, uhorky, vodné melóny, melóny budú dobré predchodcu kultúry.
 • Nemenej významný výber susedných plodín. Napríklad blízko paradajok nemôže robiť zemiakové lôžka. V tej istej miestnosti skleníkov, kde rastú paradajky, nezasadite žiadne iné kultúry.

Pri príprave na výsadbu paradajok musí byť zem prepínaná, čistá od koreňov, iných zvyškov vegetácie. A je tiež potrebné obohatiť pôdu vstupom do organickej, humidia, pridanie a popol, suché vápno.

Ďalšia starostlivosť nie je obzvlášť ťažká. Pre ružové hrozienka je potrebná podväzok na akúkoľvek podporu, ktorá má výšku asi 1,5 m. Viazaný so syntetickým vláknom, ktorý sa neotvorí. Ružové hrozienka sa kultivujú v 2-3 sudoch. Raz týždenne sa listy odstráni z nižšie k 1. kefu. A tiež sa zbavte žltej a jednoducho kašeľových listov.

Zavlažovanie sa vyskytuje 2-3 krát za 7 dní v objeme 2-2,5 l tekutiny pod krídlom. Vykonajte zalievanie teplou vodou na slnku skoro ráno alebo večer, po západe slnka. Postup je dokončený uvoľnením a uprataním.

Paradajky potrebujú 3-4 kŕmenie pre vegetačné obdobie. Minerály striedajú s organickými hnojivami.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár