Paradajkový altai med

 • Autori: Onosv B. V., Teleshonkova T. ALE., KLIMENKO N. N., Chernova T. V. (SCS ROSTOVSKY LLC)
 • Rok predpokladov: 2017
 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: Determinant
 • Účel: Čerstvé použitie, pre šťavu
 • Čas dozrievania: Médium
 • Načasovanie dozrievania, dní: 105-110
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
 • Utiecť: Dlhé, tmavo zelené
 • Farba nezrelého ovocia: Zelená s farbou Fruozu

Pozrite si všetky charakteristiky

ALTAI HONEY GRADE sa nachádza v dvoch odrodách, ktoré sa líšia vo farbe ovocia (ružové a žlté) a iné charakteristiky. Prvá možnosť bola odvodená agronomistov z Ukrajiny, druhá sa objavila snahou sibírskych chovateľov. Rôzne plody v slnečnej farbe bola uvedená v štátnom registri v roku 2017. Odporúča sa odroda na odstránenie vo všetkých regiónoch Ruska.

Popis odrôd

Pri pestovaní v otvorenej pôde dosahujú kríky na výšku jedného a pol metrov. V skleníkoch a skleníkoch sa určí paradajka vyššie. Štandardné listy, dlhé, tmavo zelené, stredná veľkosť. Zelená hmota nie je hrubá. Medziprodukty sa objavujú na pobočkách. Jedna kefa odoláva od 5 do 6 paradajok.

Ovocné ovocie dokáže detekovať zelený kvet. Určite úroveň zrelosti plodín. Tomatoes Grade Altai Honey Odporúča sa jesť v čerstvej forme alebo použitie na varenie šťavy.

Hlavné kvality ovocia

Zelené paradajky sú natreté v štandardnej zelenej, s výrazným bodom v ovocí. Staršia zelenina sa stane žltou, s jasným oranžovým odtieňom. Vo váhe získavajú od 350 do 500 gramov. V tvare tvaru srdca, trochu rebrovaného. Puller pevne a šťavnaté.

Mnohé záhradkári priťahujú neobvyklé teplé marhuľové sfarbenie paradajok. Ak sú splnené pohodlné podmienky, farba bude uniforma, a to ako na koži, ako aj v buničine. Peel lesklý, nie praskanie. Vnútri môžete zistiť od 4 do 6 veľkých semien.

Napriek tomu, že sa šalátová odroda je najčastejšie jesť v prírodnej forme, je pozoruhodne vhodná na spracovanie a billetu na zimu. Z ovocia Altaiho medu ukazuje lahodnú pyré a omáčky.

Charakteristiky

Kultúra zeleniny dostala svoje meno nielen kvôli neobvyklému vzhľadu, ale aj špeciálnu chuť. Po jedle zostáva sladká a príjemná doprava. Niektoré poznamenať, že prítomnosť ovocných poznámok, ktoré sú odhalené v jemnej a šťavnatej buničine. Vysoké gastronomické vlastnosti sa môžu pochváliť len plne ohromenou zeleninou.

Dozrievanie a plodnenie

ŠPECIÁLNY POTVRDZUJÚCICH MOŽNOSTI Strednodobé plodiny. Doba dozrievania – od 105 do 110 dní. Ak bol siačný materiál zasiatený vo februári, prvé ovocie je možné získať už v júli.

Poznámka: Na území severných regiónov si môžete vychutnať sladké a lahodné paradajky, len tie detaily, ktoré rastú stupeň v skleníku, budú môcť. Krátke leto v týchto regiónoch neumožňuje plody, aby boli úplne korunkové, pretože stratia nezvyčajný ovocný zápach.

Výnos

V skleníkových podmienkach Altai Honey demonštruje vysoký výnos – 6,8 kilogramov z metra štvorcového. V otvorenej pôde môže byť tento indikátor nižší. Počas sezóny z jedného kríka, od 3 do 5 kilogramov paradajok, ak sú všetky podmienky agrotechnológie pozorovať.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Ak chcete získať zber čo najskôr, mnohé dačky začínajú pestovať sadenice v zime alebo skoro na jar. Semená sú umiestnené v zemi o 0,5-1 centimetra. Tar s pestovaním materiálu je pokrytý hustým filmom alebo sklom. Kapacita sa prenesie do miestnosti, v ktorej teplota nespadá pod 20 stupňov tepla. Skriny klíčia týždeň neskôr. Keď sa objavia prvé výhonky z kontajnerov, je potrebné odstrániť prístrešok a preniesť ich na jasné a chladné miesto.

Mladé rastliny potrebujú minimálne 12 hodín svetla za deň. Za týždeň budú posilniť sadenice. Po teplote v miestnosti sa postupne zvýši na 25 stupňov. Tento ukazovateľ je najpohodlnejší pre paradajky.

Zbieranie sa vykonáva hneď, ako sa na výhonke objavujú jeden alebo dva skutočné listy. V novej kontajneri sa sadenice zvýšia na prevod na trvalé miesto kultivácie (otvorená pôda alebo skleníky). Pri pestovaní paradajok, musíte starostlivo sledovať úroveň vlhkosti pôdy, nechať ho vyschnúť.

Musí prejsť od 55 do 60 dní vývoja mladých rastlín, aby vypadli na sadenice na trvalé miesto. Do tejto doby rastú na 30 centimetrov. Tiež vyvíjanie prvej ovocnej kefy a 8-9 listov.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Na 1 meter štvorcových stránok sa odporúča zasadiť maximálne 3 rastliny tejto odrody. Toto pravidlo sa týka pristátia v otvorených a skleníkoch. Podporné konštrukcie sú okamžite nainštalované. Nakrájajte kolíky s výškou až jednej a pol alebo dvadsiatych rokov.

Pestovanie a starostlivosť

Dachini odporúčame tvarovanie výnosov v dvoch stonkách. Pri pestovaní sadeníc je dôležité, aby bola pôda neustále mokrá. V skleníkoch, rastliny raz za pár dní. Raz za 3 alebo 5 dní, paradajky napojené v záhrade, vzhľadom na poveternostné podmienky. Použitá odhadovaná a teplá voda. Pod jednou rastlinou nalial minimálne 1 liter vody. Odroda potrebuje najmä vlhkosť pri rezervácii púčikov, počas kvitnutia a plodovania.

Na kŕmenie paradajok používajú organické a minerálne kompozície. Prvé hnojivo sa zavádza 2 týždne po výsadbe sadeníc. Kovbojný roztok sa široko používa, ktorý sa zriedi v pomere 1: 5. Pred vykonaním zostávajúcich hnojív musíte čakať od 14 do 17 dní. Môžete si vybrať hotové komplexné podávače, ako napríklad „Crystal“ a „Ferty“.

Vysoké rastliny potrebujú podväzok, ktorý netrpí hmotnosť ovocia a neberú veľa miesta. Pre podväzok používajte ľahké materiály, ktoré nebudú zraniť rastlinu. Vezmite nielen veľké výhonky, ale aj na ovocné kefy, ktoré prosili z veľkých a ťažkých paradajok.

Vývoj odrody s plnou odrodou je nemožný bez parenia. Pravidelne odstrániť procesy v listnatých dutín. Maximálne kroky rastu nie viac ako 7-8 centimetrov.

Index výnosov výrazne závisí od tvorby ovocnej kultúry. Na začiatku vývoja závodu je zvolený prvý silný alebo druhý krokper (v spodnej časti kríka) a spustite samostatný kmeň. Podľa skúsených záhrad je možné dosiahnuť najbohatší a stabilný zber pri vytváraní v dvoch stonkách. Akonáhle sa na každom z nich objaví 4-5 kefy, najvyšší je presne štipka. Takýto postup je nevyhnutný, aby rastlina poskytla silu pre tvorbu a dozrievanie zeleniny.

Pri pestovaní odrody Altaiho medu v otvorenom úseku sa september odporúča okamžite po vzniku 3-4 ovocných kefiek. Takže paradajky budú musieť byť úplne v horúcom období.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Chovateľmi zo Sibírskeho stupňa dostali vrodený odolnosť voči plesňovým infekciám. Ak sa chcete zbaviť Tsley alebo Whiteflies, použite ľudové lieky a hotové chemické kompozície.

Aby sa zabránilo vzhľadu a distribúcii chorôb, musia sa dodržiavať tieto pravidlá: \ t

 • Skleník, kde rastú paradajky, určite pravidelne vetrajú;
 • Vyblednuté a poškodené listy v spodnej časti kríkov sú odstránené;
 • Paradajky sú včasné kroky.

Výsadnosť by mala byť starostlivo kontrolovať prítomnosť príznakov chorôb.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: