Paradajkový ananás

  • Autori: Výber USA
  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Incimenzionálny
  • Účel: Čerstvé použitie
  • Čas dozrievania: Stredomorský
  • Načasovanie dozrievania, dní: 120-130
  • Podmienky rastu: Pre filmové skleníky, pre uzavretú pôdu, pre skleníky
  • Výška kríka, pozri: Až do 200
  • Farba zrelého ovocia: Oranžová
  • Formulár: Plane-Core

Pozrite si všetky charakteristiky

Paradajkový ananás – jeden z najživších zástupcov amerického výberu. Názov jeho triedy musí byť povinný byť nezvyčajnou farbou zrelých plodov, čo robí paradajky ako exotické ovocie. Rozmanitosť sa nedávno stala pestovaná na domácich stránkach, ale už sa mu podarilo získať veľkú popularitu. A nie je náhodou: paradajky ananás majú veľkú chuť, ako aj dlhotrvajúce plody.

Popis odrôd

Ananás Bush má inteminantný rastový typ, rastie až 2 m na výšku. Po 8 alebo 9 plechových doskách položte prvú kefu. V každej kefke 5-6 zásoby.

Hlavné kvality ovocia

Dosť veľké paradajky s hmotnosťou od 350 do 420 g. Zrelý ovocný oranžový a mäso na rezu má zaujímavú farbu: je uprostred oranžovej a hrany žltej farby. Ovocný tvar ploché jadro. Paradajky majú vysokú odolnosť voči praskaním a tiež dokonale prenášajú prepravu na rôzne vzdialenosti, zatiaľ čo ich kvalita výrobku sa vôbec nestratí.

Charakteristiky

Ananásová odroda je jednoducho nádherná chuť. Ovocie mäsité, sladké, šťavnaté, s ovocnými poznámkami. Najjasnejšia chuť sa dosiahne po úplnom dozrievaní. Účel šalátovej odrody.

Dozrievanie a plodnenie

Posudzovaná sezóna, ktorá posudzuje 120-130 dní. Preto sa považuje za rôzne priemerné dozrievanie. Vintage možno zbierať od júla do septembra.

Výnos

V oficiálnych zdrojoch sa poznamenáva, že s 1 m 2 môžete získať až 11-14 kg ovocia.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Výsadba semenného materiálu na sadeníc počas kultivácie paradajok ananásu je lepšie stráviť od 1. marca do 10. marca. Pôda by mala byť vlhká a teplá na + 20 ° C. V skleníku sa sadenice prenesú až po skončení všetkých možných mrazničiek, a to: na konci mája alebo začiatkom júna.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Veľký význam pre výnos a pohodlie kultúry starostlivosti má hustotu pristátia rastlín. V prípade paradajkového ananásu je 2-3 výhonok na námestí v režime 1 m 2 alebo 50×70 cm.

Pestovanie a starostlivosť

Varietálny paradajka amerického výberu je určený predovšetkým na uzavretú pôdu, pestovanie vo filmových a glazovaných skleníkových zariadeniach. Potom, čo mladé rastliny prešli postup predbežného vytvrdzovania, sú transplantované do skleníka na trvalé miesto rastu. Kultúra posudzovaná je vysoká, preto odporúčame cvičiť tvorbu 1-2 trupu. Nesmieme zabúdať, že je potrebné balenie, poklepanie a kalenie. Je potrebné stanoviť silné podpery vopred, na ktoré budú kríky zviazané.

Odporúčaný príjem Polivov – 1 čas za 5-7 dní, po ktorom nasleduje uvoľnenie. Zavlažovanie by malo prejsť v miernom množstve, nadhodnotenie nemôže byť povolené, inak sa môžu vyvinúť choroby plesní, a tiež pomáha spustiť korene.

Integrované minerálne podávače, ktoré budú potrebné vo fáze väzby plodu. Stráviť takýto podávač raz za 2 týždne. Môžete ich pridať do záhradníctva organických hnojív, s výnimkou čerstvého hnoja.

Ak je starostlivosť kompetentná, druh ananásu bude potešiť dobrého zberu až do chladu. Rozdiel medzi odrodou je skutočnosť, že na ukončenie vegetačného obdobia, chuťové charakteristiky ovocia sa stávajú len lepšími, dosiahnuteľnými maximami.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Odroda vyvinutá americkými Breecisers sa vyznačuje zvýšenou imunitou na hlavné ochorenia paradajok.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: