Paradajkový avatar

 • Názvy synonymá: Avatar F1
 • Kategória: Hybrid
 • Typ rastu: Determinanty
 • Účel: Univerzálny
 • Čas dozrievania: Skoro
 • Načasovanie dozrievania, dní: 85-95
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
 • Obchodovateľnosť: Vysoká
 • Prepravovateľnosť: Vysoká
 • Výška kríka, pozri: 60-80

Pozrite si všetky charakteristiky

Rôzne nazývané Avatar sa osvedčil z pozitívnej strany ako hybridnej ovocnej kultúry s vysokým výnosom. Práve na túto charakteristiku je, že všetci záhradníci venujú pozornosť výberu paradajok a inej zeleniny. Môžete pestovať zeleninu v otvorenej zemi av skleníkoch, teší sa čerstvým plodom takmer po celý rok.

Popis odrôd

Maximálna výška rastlín – od 60 do 80 centimetrov. Jedná sa o výkonné kríky pokryté zelenými listami so žltým odtieňom. Vintage dozrieva na veľkých plodoch. Paradajky sú pevne stlačené na seba.

Hlavné kvality ovocia

Zrelé paradajky získajú jasnú červenú farbu. Zelená škvrna z fruozky je neprítomná. Ovocie získava hmotnosť od 240 do 300 gramov. Jeho veľkosť je veľká. Paradajkový tvar okolo, mierne predĺžený. Externe, paradajky kvôli výtoku pripomínajú srdce. Koža hustá a hladká, pod ním skrytá hustá buničina. Prvá kvetenstvo je stanovené približne 5-6 listov.

Zrelý úrodu má dobré prsia. Zrelé paradajky sa skladujú pri izbovej teplote od 12 do 14 dní. Na predĺženie doby použiteľnosti je potrebné preniesť zásuvky s paradajkami na nízke teploty.

Charakteristiky

Ovocie odrody Avatar často používajú v čerstvej forme. Sú šťavnaté, sladké a mäsité.

Dozrievanie a plodnenie

Tento druh sa vzťahuje na rastliny s ranom dozrievania (85 až 95 dní). Avatar je považovaný za determinant.

Výnos

Na dosiahnutie vysokých výnosov, postačuje dodržiavať jednoduché pravidlá agrotechnológie. Z jedného metra štvorcového sa zbierajú od 13 do 15 kilogramov ovocia (pri pestovaní v skleníkoch). V otvorenom pozemku dostanete asi 8 kilogramov. Paradajky z odrôd vysoko výnosov majú vysokú dopravu, aby sa často pestovali na predaj.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Aby sa nezávisle pestovali sadenice, v pľúcach a úrodnej zemi siatého materiálu semien na začiatku alebo uprostred pružiny, asi dva mesiace pred transplantáciou v zemi. Na ochranu semien používaných zemou je potrebné liečiť riešením mangánu. Medzi drážkami nechajte medzeru v 2 centimetrov, hĺbka tesnenia – jeden a pol centimetrov.

Sejací materiál je pokrytý vrstvou mulčovania alebo pôdy. Na vrchole filmu pre efekt skleníka. Ukazuje sa na udržanie teploty 22-25 stupňov. Dechtu s prevodom semien na osvetlené miesto, kde sa teplota vzduchu pohybuje od 15 do 18 stupňov. Akonáhle 3 plnohodnotné listy sa objavujú na výhonkoch, vychystávaní a transplantácii.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Akonáhle sú sadenice pripravené (po 2 mesiacoch), je transplantovaný do skleníka alebo na mieste. Medzi riadkami, ktoré potrebujete vydať medzeru 70 centimetrov a medzi krídlami – 40 centimetrov.

Pestovanie a starostlivosť

Ako už bolo uvedené, hybridná škála avatarov sa pestuje ako vo filmových skleníkoch a otvorených oblastiach. Tak, že kríky spokojní so stabilným a vysoko kvalitným zberom, paradajky potrebujú kŕmiť a vodu. Sa vykonáva aj valcovanie. Rastlina potrebuje dostatok slnečného svetla.

Oplodniť plantáž 2 krát mesačne. Tvarovanie sa koná v 2-3 stonkách. Počas intenzívneho rastu používajú dusíkové kompozície. Akonáhle kríky začínajú kvitnúť, choďte do potašovej soli. Pobočky sú viazané na podporu. Pri vytváraní rastlín v otvorenej pôde, 1-2 stonky, v skleníkoch a skleníkoch – 2-3.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Špecialisti sa podarilo stiahnuť hybrid s vysokým ukazovateľom odolnosti proti chorobám a škodcom, ktoré môžu poškodiť rastlinu a plodiny.

Triediť Avatar sa nebojí z nasledujúcich ochorení:

 • alternatív;
 • vertex rot;
 • vírus tabakového mozaika;
 • Ovocné krakovanie.

Rastlina je odolná voči hlavným ochoreniam paradickej rodiny. Aj napriek tejto charakteristike je však potrebná pravidelná starostlivosť pre ovocnú kultúru, najmä pri raste v nepriaznivom klíme. V prítomnosti prvých príznakov ochorení kríkov by sa mali liečiť liekmi.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Neslušné zariadenie bez problémov prenáša aj extrémne teplo. Aj v sezóne sultry sa môžete spoľahnúť na bohatú zber. Vyčerpaný základný primér neovplyvní kvalitu zberu. Stupeň rezistentný na stres je ideálny pre začínajúcich záhradníkov, ktorí nemajú žiadne skúsenosti s rastom ovocných plodín.

Recenzie Recenzie

Paradajkový avatar je vo veľkej dopyte od skúsených a začiatočníkov Dachans. Na tematických fórach nájdete veľa informácií o tejto triede, vrátane recenzií. Väčšina záhradníkov je spokojná s ich výberom. Paradajky nie sú príliš rozmýšľané v starostlivosti, odolné voči chorobám a nepriaznivým poveternostným podmienkam. V rovnakej dobe, kríky pravidelne robia chutné a jasné ovocie. Negatívne reakcie sú prakticky nenájdené, ale ako nedostatočná potreba spracovávať kríky z fytoofluorózy.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: