Paradajkový azurový gigant

 • Názvy synonymá: Azure Giant
 • Kategória: Zoradiť
 • Účel: Čerstvé použitie, pre šťavu
 • Čas dozrievania: Stredomorský
 • Podmienky rastu: Pre skleníky
 • Prepravovateľnosť: Áno
 • Bush: stredný odolný
 • Výška kríka, pozri: 120-140
 • Farba zrelého ovocia: Fialová s čiernym vzorkovaním, niekedy paradajky získavajú čokoládový odtieň
 • Formulár: zaoblené alebo ploché jadro

Pozrite si všetky charakteristiky

Kultúra Azure Gigant ocenia milovníci paradajok originálnych farieb. Zaujímavá trieda temnoty bude určite prekvapiť návštevníkov záhradného pozemku. A nielen s vlastným druhom. Okrem mimoriadnej farby má táto zelenina vynikajúce aromatické údaje, čo umožňuje používať veľkolepé ovocie pre dizajn a prípravu rôznych jedál. Fialová čokoládová farba kôry a červeného mäsa vo vnútri – taká kombinácia neopustí nikoho ľahostajná.

Popis odrôd

Temnota paradajka Azure Giant pozostáva v kategórii Determinanty. Na rozdiel od názvu sa Bush nelíši vôbec s gigantickými veľkosťami, vytiahnutím do výšky len na meter alebo trochu viac. V skleníku môže rásť od 120 do 140 cm.

Farba kufra a vetvy svetlého zelenej, priemernej spriemernej. Čím nižšie sú vetvy umiestnené, tým väčšie sú kryty vytvorené na nich, ako sú vyššie, rany menej často, a zelenina je menšia. Bush s ovocím bude potrebné testovať, aby sa zabránilo pádu a donómu, pretože plody sú spotené.

Hlavné kvality ovocia

Ako už bolo uvedené, plody tejto odrody sú ťažké, hmotnosť každého štartu od 700 gramov. Nie všetky však sú menšie, od 200 g. Paradajka sa vyznačuje hustou, ale relatívne mäkkou kožou. Pekné rebrované. No, samozrejme, hlavný rozdiel je sfarbenie. Paradajky môžu byť ako fialové s čiernym tónom as čokoládovým odtieňom. Čo je zaujímavé, mäso v rovnakom čase.

Ovocie mierne ohromené okrúhlym tvarom. Dopravné paradajky tolerujú veľmi dobre.

Charakteristiky

Temnota veľkolepého azúrového obra je tiež veľmi chutná. Vyznačuje sa nasýtenou sladkou chuťou, v zelenine veľa šťavy, takže sa často používajú na prípravu všetkých druhov jedál:

 • šaláty;
 • plnenie;
 • šťavy;
 • rôzne omáčky;
 • Palúnenie polievky.

Šťava z úplne dozrievaných mäsových paradajok sa vyznačuje hrubým konzistenciou.

Stojí za to zaplatiť pozornosť jednej funkcii. Vzhľadom k tomu, plody sú odlišné, nie veľmi veľké by sa mohli použiť pre celoštátne paliva. Ale kvôli mäkkej koži, praskli z vriacej vody.

Dozrievanie a plodnenie

Paradajkový azúrový obrie patrí do skupiny rastlín s priemernou zrenia. Krváta azúrového obra sa natiahne dva mesiace a začína od polovice júla.

Výnos

Predpokladá sa, že kultúra je charakterizovaná zvýšeným výnosom. Existujú dôkazy o tom, že ste zozbierali až 20 veľkých paradajok z jedného kríka, to znamená asi 10 kilogramov.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Ak chcete zasadiť kultúru v zemi, je potrebné začať rásť zmätok. Semená azúrového obra začínajú zasadiť v Marthe. Prvými číslami mája budú mladé zelené výhonky pripravené na transplantáciu na skleník alebo skleník, a začiatkom júna – do záhrady alebo záhrady.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Aby bola kultúra pohodlná rastú a mala by byť ovocie a záhradník, aby sa staral o ňu, je dôležité držať sa určitej schémy počas trvalé miesto pristátia. Odborníci odporúčajú vzdialenosť 50 × 70 cm. V rovnakej dobe, nie viac ako tri kríky by mali byť na námestí.

Pestovanie a starostlivosť

A pristátie a starostlivosť o kultúry vylučované z hlavnej hmoty odrôd a hybridov s ich originalizáciou sa nelíšia od tradičných udalostí. Takže semená azúrového obra po siatí v nádobách tiež musia byť udržiavané teplé, približne pri teplote +25 až + 30 ° C.

Keď sa objavia klíčky, bude potrebné ich viac nasýtené osvetlenie. Ak prirodzené svetlo nie je toľko, fytolambes použitie alebo len jasné LED svietidlo. Nesmiete zabúdať neustále zvlhčovať a kŕmiť sadenice, tieto akcie môžu byť kombinované, ale hlavnou vecou je, že voda je teplá, nie chladná teplota miestnosti.

Po určitom období, v našom prípade je 55-60 dní, môžete zasadiť rastliny v zemi. Hlavná vec je stáť teplé dni.

Závod vyžaduje tvorbu kríkov spravidla, je pestovaná v 1-2 trupe. Je tiež potrebné zviazať ho na výšku 0,8 m. Kŕmiť paradajky pri spustení plodovania. Zároveň uplatniť nielen mýliť, ale aj organické.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Recenzie Recenzie

Mnohí záhradníci sa snažia pestovať azúrový gigant v jej záhrade. Nie každý však môže dostať taký fialový odtieň kožných paradajok. S najväčšou pravdepodobnosťou je potrebné vykonávať absolútne všetky agrotechnické udalosti v pestovaní paradajok. Pokiaľ ide o chuť paradajok, nie sú tu žiadne sťažnosti, sladké a šťavnaté paradajky.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár