Paradajkový balkón zázrak

 • Autori: SATIMEX QUADLINBURG GMBH
 • Rok predpokladov: 1997
 • Názvy synonymá: Balkonzauber
 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: Determinanty
 • Účel: Univerzálny
 • Čas dozrievania: Skoro
 • Načasovanie dozrievania, dní: 90
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky, pre balkón, na pestovanie na parapete, dekoratívne záhradníctvo
 • Bush: Nočný stupeň

Pozrite si všetky charakteristiky

Tomato Balkón Miracle – univerzálna odroda, ktorá je obľúbená kvôli svojej vysokej chuti, ako aj hustotu ovocia a relatívnej jednoduchosti starostlivosti na rozdiel od niektorých iných paradajkových odrôd.

História odstránenia

Balkón Miracle – relatívne nové druhy. Získal sa krížením ruských a nemeckých odrôd paradajok. Z ruskej zvolení tých, ktorí majú nasýtený sladkú chuť hustým telom a z germánskeho – s vysokou odolnosťou voči mrazu a chorobám, ako je fytoofluoróza, septoriasis. A v dôsledku toho sa vyberie rôzne balkón zázrak, ktoré môžu byť pestované v oblastiach s chladným letom. A tiež má vysokú chuť a odpor ochorenia.

Popis odrôd

Tento typ paradajok má iné meno – Balkonzauber. Patrí do odkamných rastlín. Bush je celkom kompaktný a nízky, výška dosiahne len 30-40 cm. Rastliny majú silnú stonku, na ktorej rastie tmavo zelené listy, ktoré majú výraznú arómu a jasnú farbu ovocia. Týka sa jednej roka paradajkových odrôd.

Hlavné kvality ovocia

Bush sa spriazdí jasne červené malé paradajky. Majú okrúhly tvar, a tam je malý rebrovaný. Hmotnosť dosahuje maximálne 30 g. Buničina plodu je veľmi šťavnatá a mäsitá, pokrytá na vrchole hladkej kože.

Charakteristiky

Plody majú nasýtený sladkú chuť.

Dozrievanie a plodnenie

Táto rôznorodosť paradajok patrí k skorým typom času dozrievania, ktoré sa rovná 90 dňom. Úplný výnos možno zbierať v júli a auguste.

Prečítajte si viac  Apple Tree Martovskoye

Výnos

Na jednej kefke rastie asi 7-8 plodov. Táto odroda má pomerne vysoký výnos, približne 10-12 kg / m2. Rastlina prináša až 2 kg z jedného kríka.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Na získanie vysoko kvalitných dobrých sadeníc v požadovanom období semien, vopred rozvedených, rastlín v pripravenej pôde na začiatku alebo polovici apríla, v závislosti od dĺžky denného svetla. Na miestach s krátkym dňom, semená sú vysadené na pestovanie sadeníc po dobu 2 týždňov skôr zo štandardného načasovania.

A hotové menovité sadenice sú vysadené v pripravených nádobách s pôdou alebo v otvorenej zemi na začiatku mája, keď vek mladých rastlín dosiahne 35 dní.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Keď pristátie pozoruje vzdialenosť medzi rastlinami asi 20 cm. Hustota pristátia by mala byť rovná 5-7 rastlín na m2.

Pôda pre výsadbu semien na sadenice sa zmieša s hnojivami.

Príkladná kompozícia: 45% Chernozému sa zmieša s 50% vlhkosťou, do tejto zmesi sa pridá popol (približne 150 g), superfosfát (30-40 g), močoviny (10 g), ako aj hnojivá obohatených minerálmi s draslíkom (40 g). Ak je pôda prináša zo záhradného pozemku, mala by sa vykonať v mikrovlnnej rúre približne 1 minútu.

Prečítajte si viac  Bylinná infúzia pre paradajky

A sadenice sú už zasadené do inej pôdy. Musí byť dobre uvoľnené a obohatené o živiny. Kyslá pôda nemôže byť použitá na pristátie. Soľne kyslá pôda môže byť zmiešaná v drevenom popole.

Krok-za krokom Inštrukčné sadenice.

 1. Najprv odstráňte mladé rastliny z nádoby, v ktorom boli semená pestované. Voda s teplou teplotou vody a čaká na prebytočnú pôdu s vlhkosťou.

 2. Pridajte kŕmenie živinami.

 3. Vysadené sadenice do hĺbky nie viac ako 12 cm.

 4. Ďalej posypte vrstvou pôdy a jemne stlačíte.

Pestovanie a starostlivosť

Táto odroda je špecificky odvodená pre pestovanie na lodživách a balkónoch. Vhodné na pristátie v otvorenom pozemku a pristátie v skleníkoch. Nevyžaduje takúto dodatočnú starostlivosť, ako hranice a orezávanie.

Je však potrebné pozorovať niekoľko podmienok pri raste tohto typu paradajok na balkóne alebo systémom Windows.

 • Pestovať ho v hrnci alebo v krabici – nezáleží na tom veľa. Hrniec zvolený asi 10 litrov v objeme a nie viac ako 35 cm vysoký, takže rastlina nedáva všetky sily na rast lístia. A zásuvka je zvolená vo výške ako veľkosť hrnca a šírka a dĺžka 30 cm o 40 cm. Materiál, z ktorého je kapacita montáže, môže byť plast a drevo.

 • Vzhľadom k tomu, paradajka je svetelná rastlina, musí byť pod lúčmi slnka alebo žiarivky od 6 do 8 hodín denne.

 • Teplota sa udržiava v prvých krokoch okolo +20 stupňov a následne, keď sa kultivujú sadenice na +25 stupňov Celzia.

 • Optimálna vlhkosť vzduchu 40-70%.

Dôležitý! Zalievanie rastlín len s teplotou vody + 18 … 25 stupňov. Pred zavlačením do vody znížil špeciálny teplomer.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Prečítajte si viac  Chránime hrozno z chorôb bez pesticídov

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Dosť stabilná odroda na choroby. Keď zamieta, že je špeciálne hľadaná vysoké ukazovatele pre túto charakterizáciu.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Trvalo udržateľný mráz a studená klíma. Dobre tolerovať chladné leto. Vhodné na pestovanie v strednom pruhu.

Rastúce regióny

Tomatov má balkón zázrak pomerne veľké pokrytie územia, kde môže rásť. Je to dobré a ovocie v severných aj severozápadných a stredných regiónoch našej krajiny. Rovnako ako v severnom kaukazskom, strednom autonómnom a Nižnovolzhskom regióne. Na Ďalekom východe, na Západných Sibírskych a východných Sibírskych regiónoch.

Balkónový zázrak sa používa na použitie čerstvých aj vo forme rôznych predvalkov, podobne ako zložka pre horúce a studené riad.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: