Paradajkový gnome bojovať s tieňom

  • Autori: Tom Wagner, USA (Series „Tomato Gnome“)
  • Názvy synonymá: Dwarf Shadow Box
  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Determinant
  • Účel: Univerzálny
  • Čas dozrievania: Médium
  • Načasovanie dozrievania, dní: 100-105 (v Tepliciach), 110-115 (v otvorenej pôde)
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
  • Bush: Nočný stupeň
  • Výška kríka, pozri: Až 100

Pozrite si všetky charakteristiky

Stammer Rôzne gnome bitky s tieňom označuje determinant, to znamená, že nebude rásť viac špecifikované v opise dĺžky. To je vynikajúca možnosť pre filmový skleník alebo dokonca na otvorenú pôdu, ktorá je nenáročná a spokojná s kvalitou ovocia.

Popis odrôd

Ovocie môžu mať nielen čerstvé a zaobchádzať s hosťami, ale aj pre šťavy, paradajkovú pastu, ale môžete si zvrátiť na zimu vo forme jednodielnych paradajok.

Kríky na Twarf Battle s tieňom nízke, vyrastajú maximálne na meter na výšku. Pasching sa však vyžaduje ako podväzok, ako aj formácia. Zvyčajne jeden krík opísanej odrody sa pohybuje od 2 do 3 stoniek.

Hlavné kvality ovocia

Zrelé ovocie majú zaujímavú farbu. Na vrchole sú svetlý zlatý oranžový odtieň, sú škvrny. Z ovocia a v celej šupke prechádza anthocian takmer čierny odtieň, ktorý sa jemne pohybuje postupne do tmavej burgundy. Od stredu môžete vidieť Malina s hnedými pruhmi.

Veľkosť, paradajky tejto odrody sú stredné, maximálne 100 gramov. Vo forme paradajok gnome bojovať so tieňom rozšíreného, ​​možno povedať aj pebum. V jednej kefke sú vytvorené až 4 paradajky.

Ovocie po zbere môže ležať dlhú dobu v chladničke alebo na sklade, ak poskytnete potrebné podmienky skladovania.

Charakteristiky

Ochutnajte paradajky tejto odrody sladké, je tu mierne odlíšiť príbeh o ovocí. Pod kožou skrýva mäsité, jemné mäso, ktoré nemá porovnateľnú arómu.

Prečítajte si viac  Paradajka

Dozrievanie a plodnenie

Bitka GNOME so tieňom – ​​stredná trieda, dozrieva v skleníku na 100-105 dní, v otvorenom mieste len dlhšie – 110-115 dní.

Výnos

Táto odroda patrí k vysokému výnosu.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Semená dali do 20. marca do 10. apríla, v zemi od 15. mája do 5. \ T.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Schéma sadenice je jednoduchá: 50 cm medzi lôžkami a 40 cm medzi kríkmi.

Pestovanie a starostlivosť

Nie je nič komplikované na kŕmenie paradajok z bitky GNOME so tieňom. Stačí použiť kvapalné hnojivo obohatené o dusík, prvým týždňom (čítať štítok na nástroj, aby ste určili optimálny výkresový plán). Potom, čo začne kvitnúca paradajka, prepínal na vysoko kvalitné a fosforečné prísady. Toto sú hlavné prvky, ktoré ovplyvňujú chuť, farbu a veľkosť paradajok. Bez nich bude plodina nízka kvalita.

Je potrebné pripomenúť, že pacienti, pomalé paradajky z bitky GNOME s tieňom by nemali kŕmiť hnojivá. Takéto sadenice sú slávnym hladom, kým sa nezačne obnoviť. Kvapalné hnojivo vedie k akumulácii solí v komposte. Namiesto toho bude potrebné preskočiť niekoľko krmív počas životného cyklu rastliny, je lepšie poskytnúť dodatočne vodu na umývanie týchto solí.

Prečítajte si viac  Apple Tree Calville Snowy

Osobitná pozornosť zalievaniu, pretože jeho kvalita vo veľkej miere ovplyvňuje vzhľad ovocia. Sklenené rastliny Tomato Gnome Bittle s tieňom potrebujú väčšie zalievanie ako tie, ktoré sa pestujú v otvorenej pôde. Táto odroda ocení každodenné ľahké zavlažovanie oveľa viac ako mokré Zem raz týždenne. Je lepšie použiť kvapkové zavlažovanie, pretože má veľa výhod. Takže voda nespadá na lístie a tiež s vlhkosťou môže byť podávané hnojivá. Ak je zalievanie s veľkými medzerami, a dať zeme suché, to bude premeniť, to bude viesť k praskaniu alebo štiepeniu kože paradajok gnome bitky s tieňom.

Najlepší spôsob, ako zistiť, či je paradajka potrebná na štúdium pôdy a listu. Zem, zhora na hĺbku 5 cm by mala byť vlhká, ale nie surová, ale listy by nemali byť vyblednuté. Suché pôdy a vyblednuté, tmavo zelené listy – jasné znamenie, že bitka GNOME so tieňom nemá dostatok vody. Na druhej strane, surový primér a svetlé (takmer žlté) listy sú znamenia, že je potrebné urýchlene znížiť zalievanie.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Z škodcov, ktorí stojí za použitia insekticídov alebo organických prostriedkov, ako je NIM olej alebo cesnaková infúzia. Väčšina chorôb sa vykonáva spracovaním fungicídov, ktoré sú založené na síry.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Prečítajte si viac  Apple Tree Starkrimson

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: