Paradajkový havajský ananás

  • Názvy synonymá: Havajský ananás
  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Incimenzionálny
  • Účel: Čerstvé použitie, pre šťavu
  • Čas dozrievania: Stredomorský
  • Načasovanie dozrievania, dní: 105
  • Podmienky rastu: Pre filmové skleníky
  • Bush: Vysoký
  • Výška kríka, pozri: 180-200
  • Utiecť: Obyčajný

Pozrite si všetky charakteristiky

Žlté paradajky – veľmi zriedkavé na domácich pozemkoch pre letné obyvateľov. Paradajkový havajský ananás, práca kanadských chovateľov, dostala takýto názov nie je náhoda. Stupeň nemá nielen veľké oranžové ovocie, ale aj nezvyčajnú výraznú ananásovú chuť.

Popis odrôd

Vzťahuje sa na odrody intedeerminantu, to znamená, že nemá konečný bod rastu. Výška kríkov je 180-200 cm, mali by byť zviazané, potápaní a forme. Zakladanie normálnej dĺžky, zelená. Na každej kefke sú vytvorené 5-6 plodov.

V podstate sa havajský ananás pestuje v skleníkoch, ale môže sa pestovať na zemi v závislosti od klimatických podmienok oblasti. Najlepšie rastie v strednom jazdnom pruhu Ruska.

Hlavné kvality ovocia

Veľkoplošná odroda. Hmotnosť jedného paradajky sa líši od 300 do 700 g. Pozoruhodná funkcia paradajok – úplná absencia semien v šťavnatej a tesnej buničine. Zrelé ovocie nasýtené oranžové farby, s ružovými rozvodmi zdola. Formulár, ktorý majú ploché jadro.

Nenechávajte v priemyselnom meradle kvôli zlej ohniskám a prepravovateľnosti zozbieraných plodín. Po zbere zrelé ovocie je potrebné recyklovať v priebehu niekoľkých dní.

Charakteristiky

Paradajka – majiteľ nezvyčajnej príjemnej sladkej chuti, s mierne viditeľnými ovocnými poznámkami v poplatkoch. Čím viac zrelé ovocie, skutočnosť, že sa stanú nasýtenejšími a voňajúcimi chuť.

Veľké chute vám umožňujú používať ich u detí a diétne potraviny v dôsledku hypoalergénnych vlastností. Môžu byť konzumované v čerstvom a spracovaní. V podstate pripravte šťavy, nie sú vhodné na konzervovanie, pretože plody sú dosť veľké.

Dozrievanie a plodnenie

Technická zrelosť paradajok sa vyskytuje 105 dní po vylodení. Odroda sa vzťahuje na stredné jednoduchšie. Trvanie plodne vysoké, zber sa zhromažďuje od polovice júla do septembra. Ak počasie udržuje suché a teplé, potom môžete zbierať zber až do októbra.

Výnos

Z jedného kríka môžete zbierať 15-20 kg voňavých chutných plodov.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Seeds začínajú klíčiť 55-60 dní pred pristátím na trvalom mieste, v marci – začiatkom apríla. Môžu byť pestované v skleníku, pod vrstvou filmov alebo v samostatných pohárech. Pôda by mala vybrať úrodnú, vlhkosť priepustnú.

Pred výsadbou semien je potrebné vysídliť v slabom roztoku mangánu a stimulovať lepšie klíčenie v špeciálnom prípravku.

Pôda je dobre zvlhčená teplou vodou. Urobte plytké drážky v 1 cm, opatrne ich ponorenie, a nalejte zem, nie na ňu TRAMBUS. Po pristátí je pôda opäť napojená teplou vodou a umiestnená v dobre osvetlenej a zahrievanej miestnosti.

Havajský ananás, ako všetky žlté paradajky, zle obnovený koreňový systém po transplantácii. Preto pre úspešný rozvoj sadeníc je najlepšie využiť rašelinové poháre. Takže rastlina bude menej pod stresom.

Semená začínajú klíčiť pri teplote 25-27 stupňov, po naočkovaní sa zníži na úroveň 17-20. Pôda zvlhčuje, keď suchá. Po 2 plnohodnotných listov sa objavujú v sejačke, je cena.

Vzhľadom k tomu, vysoká rastlina je potrebná pre lepší rozvoj: fluór, dusík a draslík.

Pristátie na trvalom mieste začínajú produkovať v máji, keď bude na ulici inštalované teplé počasie. Koncom apríla sa sadenice vysadili v skleníkoch.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Keď pristátie by malo brať do úvahy vysokosť kultúry. Vzdialenosť medzi jamkami je 50-60 cm, medzi paradajkami – 40-60 cm. Na jednom metra štvorcový môžete pristáť viac ako 2-3 rastliny.

Pestovanie a starostlivosť

Paradajkový havajský ananás je pomerne rozmarná kultúra a vyžaduje starostlivosť. Miluje teplý a čerstvý vzduch, ale netoleruje prebytočné teplo a koncepty. Zavlažovanie musí byť kontrolované. Pôda nemôže byť zrekonštruovaná a znovu. V tomto prípade vhodné kvapkové zavlažovanie a pôdne mulčovanie.

Miesto na výsadbu by sa mali vybrať dobre a vetrané. Lopaty by mali byť dobre vyfúknuté tak, aby sa medzi nimi nezhromažďovala vlhkosť. To umožní chrániť kultúru pred mnohými hubovými ochoreniami. A tiež nemusí byť vysadený v oblastiach, kde by bulharský korenie a zemiaky vyrastali skôr.

Uistite sa, že inštalujete vysoké podpery, ku ktorým budú testované výhonky. Aj keď sa použije úrodná pôda, ešte ďalšie jedlo umožňuje, aby rastlina sa mohla rozvíjať, neublížiť a dať veľké a chutné ovocie. Môže to byť minerálne a organické hnojivá.

Medzi záhradné aktivity odstraňujú buriny, na postele.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Podľa recenzií skúsených záhrad je rastlina dosť stabilná ako mnohé infekčné ochorenia. Avšak, v preventívnych účele na ochranu pred phystofluorózou a škodcami bieleho kecy počas kvitnutia, kríky by mali byť liečené špeciálnymi liekmi.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: