Paradajkový čierny cukor

  • Autori: KUDRYASHOV A.V.
  • Rok predpokladov: 2017
  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Incimenzionálny
  • Účel: Čerstvé použitie
  • Čas dozrievania: Médium
  • Načasovanie dozrievania, dní: 110-115
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
  • Obchodovateľnosť: Vysoká
  • Bush: Vysoký

Pozrite si všetky charakteristiky

Pre milovníkov neobvyklých odrôd paradajok sa ponúka mnoho druhov, medzi ktorými paradajky s tmavou farbou obsahujúcou obrovské množstvo vitamínov. To zahŕňa stredný stupeň čierny cukor, produktívny a skleník, a v skleníku a v záhradnej posteli.

História odstránenia

Čierny cukor je exotická rastlina odvodená domácim vedcom a. V. KUDRYASHOV V roku 2016. Po roku (v roku 2017) bola získaná zrnitá kultúra využívať a dopĺňať hodnotenie štátneho registra výberu úspechov Ruskej federácie. Odporúča sa pre pestovanie paradajok vo všetkých klimatických zónach krajiny. Odroda je produktívna, pestovaná a v záhrade a v bezpečnom mieste.

Popis odrôd

Varietálny paradajka je vysoký intenerminantný Bush. Spravidla, kríky rastú výšku na 230 cm. Vyznačuje sa pokovovaním s miernou listinou zelenej farby, strednej vetvy, odolného centrálneho kmeňa, výkonného koreňového systému, prehĺbenia v pôde a jednoduché kvetenstvo. Každá ovocná kefa je zviazaná od 4 do 5 veľkých bobúľ.

Kruhy vyžadujú vytvorenie 1-2 stoniek, pravidelné odstránenie zbytočných krokov a povinnej podväzky na podporu, pretože pobočky môžu stúpať pod závažnosťou obrovských paradajok. Vymenovanie v zeleninovom šaláte, takže sa jedia čerstvé, široko používané pri varení, spracované na nápojoch a omáčkach. Pre všetky-dvere konzervovanie, stupeň nie je vhodný kvôli rozmerom paradajok.

Hlavné kvality ovocia

Paradajky čierny cukor – nezvyčajný zástupca veľkých parolov. Pestovaná zelenina do 250-300 gramov. Forma pri plodoch zaoblené s výrazným povrchom stuhou. Zrelý paradajkový gigant je pokrytý tmavohnedou farbou a vo fáze technickej zrelosti, zelené paradajky s tmavou škvrnou v ovocí.

Šupka v zelenine je lesklá, tenká, ale dosť silná. Obdarený paradajkovými odolnosťou voči praskaniu, dobrej prepravovateľnosti a dlhotrvajúcim. Len príliš surrevantné paradajky môžu byť náchylné na praskanie.

Charakteristiky

Táto zelenina je zvýraznená nielen krásnou farbou, ale aj vynikajúcou chuťou. Buničina na tomato mierne hustá, shah a šťavnaté. Chuť v zeleninovej sladkovine, s ľahkosťou. Sahars v buničine obsahuje asi 5%. Vyvážená chuť je harmonicky kombinovaná so vôňou sladkej dezerty. Telo zeleniny je bohatá na antioxidanty, lykopén a vitamín C.

Dozrievanie a plodnenie

Midhranny paradajka. Z klíčenia výhonkov na zrelé bobule na kríkoch prechádza 110-115 dní. Aktívna fáza vyvrátenia spadá do júla-august. Pľuvať paradajky spolu, hoci samotná fertilita je trochu natiahnutá.

Výnos

Vysoké ukazovatele výnosov v kultúre. V priemere, pozorovanie všetkých pravidiel starostlivosti o rastliny, na 1 m2 môžete pestovať asi 20-21,5 kg lahodných paradajok. Dachniks oslavujú, že celý vedierku paradajok na 1 m2.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Kultúra zeleniny sedí cez sadenice. Siatie semien sa vykonáva na konci februára, v marci. Sniffiér prichádza po 6-8 dňoch. Ak chcete urýchliť proces vzhľadu výhonkov, môžete pokryť semenáčik s sadesami so sklom alebo polyetylénom. V štádiu vzhľadu 2-3 listov sú kríky vyberané jednotlivými kontajnermi. V procese kultivácie by ste nemali zabudnúť na zavlažovanie a kŕmenie. Týždeň pred prevodom rastlín sa vykonáva ich vytvrdzovanie, ktoré im umožní rýchlo sa prispôsobiť novým závažným podmienkam.

Replantované kríky vo veku 55-60 dní. Pristátie sa koná v polovici mája av skleníku – dva týždne skôr.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Paradajkový čierny cukor

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Paradajkový čierny cukor

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Paradajkový čierny cukor

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Hustota a polohová schéma kríkov sú veľmi dôležité pri pristátí. 1 m2 Odporúča sa zasadiť 3 kríky. Optimálne pre pristátie je považované za schému 70×40 cm.

Pestovanie a starostlivosť

Rastliny sú absolútne nenársné v starostlivosti, ale trochu náročné na miesto gravitácie a kvalitu pôdy. Pôda musí byť úrodná, voľná, preskočiť vlhkosť a vzduch, majú neutrálnu alkalickú rovnováhu. Po vysadení paradajok na záhrade nezabudnite, že stránka by mala byť hojne osvetlená slnkom.

Komplexná starostlivosť pozostáva z množstva opatrení: zavlažovanie s rozšírenou vodou, takže hnojivá, nasávanie pôdy, tvorby, podväzky a pare kríže, reguláciu vlhkosti, ak rastú paradajky v skleníku, ako aj ochranu pred hubou a hmyzom.

Paradajkový čierny cukor

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

Paradajkový čierny cukorKvasinkaParadajkový čierny cukorKyselina boritáParadajkový čierny cukorJódParadajkový čierny cukorPopolParadajkový čierny cukorVápnik selitraParadajkový čierny cukorkyselina jantárováParadajkový čierny cukorSérumParadajkový čierny cukorPeroxid vodíkaParadajkový čierny cukorKuracie vrhParadajkový čierny cukorSódaParadajkový čierny cukorSpievaťParadajkový čierny cukorMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Imunita pri dostatočnej odrody odolávať štandardným paradajkovým ochoreniam – tabak mozaikový vírus, fuzariálny vädnutie, vrchol a root. Treba tiež poznamenať, že vďaka inicióze odrody obchádzajúceho fytoofer.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Paradajkový čierny cukor

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Paradajkový čierny cukor

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

Paradajkový čierny cukorPhytofluoroParadajkový čierny cukorNafúknutý rosaParadajkový čierny cukorVrcholParadajkový čierny cukorClapporiosParadajkový čierny cukorŠedý ganilParadajkový čierny cukorTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Vytrvalosť a trvanlivosť v kultúre rastlinnej kultúry je vynikajúca, takže rastlina je dokonale prispôsobená klimatickým podmienkam, s ľahkosťou tolerovať sucho, tepla, ostré teploty. Jediná vec, ktorá je citlivá na kultúru, je nadmerná vlhkosť, vlhkosť a návrhy.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár