Paradajkový kráľ čoskoro

  • Autori: Domáci výber
  • Názvy synonymá: Reine des HâTives, Kráľ čoskoro, Königin der Frühen
  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Determinanty
  • Účel: Univerzálny
  • Čas dozrievania: Skoro
  • Načasovanie dozrievania, dní: 95-105
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky, pre skleníky
  • Obchodovateľnosť: Vysoká
  • Prepravovateľnosť: Vysoká

Pozrite si všetky charakteristiky

Paradajka domáceho výberu Kráľ čoskoro, tiež známy ako kráľ čoskoro, Reine des HâTives, Königin der Frühen, podarilo sa podarilo dobyť srdcia rastlinného chovu aj mimo Ruska. Tento rozhodujúci stupeň je považovaný za univerzálny, vďaka dobrého typu komoditného typu, ukáže sa, že je vhodné pre ochranu celého paliva, celkom chutné a šaláty alebo úniky. Paradajka je vhodná pre komerčné pestovanie a pestovanie zeleniny Dacha.

Popis odrôd

Pre paradajky je kráľ kafuk charakterizovaný malým intenzitou rastu. V skleníku, jeho stonok dosiahne výšku 100 cm, v otvorenej zemi budú strieľa nižšie. Samotný Bush je silný, tvorený Typom Straka. Počet pobočiek sa líši od 7 do 9 rokov. Vysoký dizajnér, externe dosky podobné zemiakovým vrcholom. Jednoduché kvetenstvo sú vytvorené na kríku, štandardom intersals.

Hlavné kvality ovocia

Pôvodná ľahká karmónová maľba plodov je kombinovaná s tenkou kožou a mäsitým mäsom. Formulár paradajok flure-core, hmotnosť dosahuje 150-200 g. Paradajky sa zbierajú v kefke 3-5 plodov.

Charakteristiky

Chuť nasýtený paradajka, bez príliš veľkej kyseliny alebo vodnej. Sladkosť mierne.

Dozrievanie a plodnenie

Pokiaľ ide o zrenie, kráľ shorty sa vzťahuje na skoré paradajky. Je pripravený na zber už po 95-105 dňoch od okamihu pristátia. V priemere je možné začať ovocie z pobočiek v júli – august, v závislosti od regiónu.

Výnos

Z Bush zbierať až 4 kg paradajok. Podľa tohto ukazovateľa patria odrody do vysoko výnosu. S 1 m 2 môžete získať 6-9 kg ovocia.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Siatie nie je vykonané skoro, môžete k nemu pokračovať v 3. desaťročí marca alebo začiatkom apríla. Prenos do pôdy sa zobrazuje za 55 dní. Z hľadiska času to zodpovedá obdobiu od polovice mája až 5. júna.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Je dôležité dodržiavať hustotu pristátia do 3 rastlín na 1 m 2. Optimálne usporiadanie kríkov – 50 × 40 cm.

Pestovanie a starostlivosť

Tvorba kríka sa uskutočňuje strabómom, v 1 stonku. To je najlepšie, aby rastie v otvorenej zemi, bez toho, aby sa príliš ťahal, v skleníkoch ohrieva trochu skôr. Vlastnosti tvorby centrálneho kmeňa vám umožňujú vyhnúť sa potrebe orezania kríka. Úspešne rastie nezávisle, ale môže vyžadovať podporu počas obdobia dozrievania obzvlášť bohatého zberu. Zároveň sú odrody Strava menej pravdepodobné, že vypútajú kvety, je lepšie niesť účinky nepriaznivých vonkajších faktorov.

Pri pristátí v zemi je potrebné uprednostniť úseky s plodnými stredne-práškovými pôdami. Môžete použiť postele po strukových plodinách alebo root. Pôda nevyhnutne dezinfikuje, môžete použiť horúcu maltu mangánu. Tiež umývajú steny skleníka zvnútra. Vklady pre podväzok v prípade bohatej plodiny lepšie stále vložte vopred.

Pri príprave welkov stojí za to pomocou prírodných zdrojov minerálov. Pozemok je zmiešaný s kompostom, uzemňovacím vaječným plášťom a popolom dreva. Na konci prenosu rastlín v zemi sa stalo hojným zavlažovaním teplou vodou. Potom sa vykoná prestávka 14 dní – je to potrebné na prispôsobenie paradajok.

Zrýchlite dozrievanie plodín pomáha odstráneniu listov po dosiahnutí fázy plodov 2 kefy fázy dozrievania. To poskytne závod na zachovanie potrebnej vitality. Palencut Manuálne paradajka. V skleníku, s zhutneným pristátím, sa vykonáva pravidelné odstránenie starých listov. Steying pod kvetinovým štetcom.

Okrem iných opatrení na starostlivosť o kríky paradajok tejto odrody je možné rozlišovať zalievanie a kŕmenie. Rozmanitosť nie je príliš vlhkosť, ale dobre hovorí o týždennej hojnej vlhkosti. Kŕmenie vykonané od začiatku vegetačného sezóny a pred začiatkom ovocia, opakuje sa každých 14 dní. Je lepšie striedať kompozície, zavádzajúce organické prvé a potom minerálne komplexné hnojivá. Takže rastliny nebudú testovať deficit živín.

Po každom zavlažovaní pôdy. Ak sa použije prírodný mulč, je jeho vrstva aktualizovaná. V skleníku stojí za to inštalovať režim pravidelného vetrania. Tým sa zachová optimálna vlhkosť vzduchu pre paradajky. Ak sa listy začali vyblednúť alebo bledý, extraktívne kŕmenie pomôže obnoviť normálne sfarbenie. Najprv vytvorí príčinu problému, potom je zvolený stopový prvok.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Kráľ sgende je všeobecne odolný voči väčšine hubných chorôb zrnitých plodín. Niekedy je poškodená fytoofluoróza. Na úkor skorého plodovania takmer nie je ohromený hmyzom. Ale keď existuje oneskorenie v kvitnutia, môže byť stupeň napadnutá slepými alebo voškami, niekedy ovplyvnený blondínkou, pavúk. V takýchto obdobiach pomôže preventívnu insekticídnu liečbu skleníkov a lôžok prevenciu úmrtia na plodiny.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Kráľ čoskoro – odolný voči stupeniu, ktorý je schopný odolať značným obdobiam bez prijatia vlhkosti. Ale s prevodom na otvorenú pôdu na jar, nestojí za zhone. Vplyv mrazov môže byť deštruktívny, aby ovplyvnil stav mladého závodu v adaptačnej fáze na novom mieste. Je lepšie počkať, kým sa Zem nezohreje, ako by to malo.

Rastúce regióny

Odroda je pôvodne zónovaná na klimatické podmienky URALSKOU a SIBERIA. Ocenili v iných regiónoch s chladným podnebím. Kvôli krátkodobému zrenia sa kráľ evízky môže kultivovať v Karelelii a Leningradu. Na predmestí vhodných na pristátie v otvorenom pozemku. Na juhu možno vysťahovať priamo do pôdy, ak už prešla doba mrazov. Nie sú prispôsobené pre podmienky ďaleko na sever.

Recenzie Recenzie

Podľa skúseností s podliehami, rajkového kráľa čoskoro úplne ospravedlňuje svoje hlasné meno. Zvlášť poznamenal neprekonateľnou chuťou zrelého ovocia – môžu jesť priamo z postele, teší sa prvé paradajky dlho pred hlavnou vlnou plodiny. A v skleníkových podmienkach a v otvorenom pozemku, trieda nepreukazuje príliš vysokú starostlivosť o starostlivosť, ale letné obyvatelia poznamenávajú, že s náležitou starostlivosťou, výnosy získané výrazne vyššie.

Treba poznamenať, že v skleníku môžu byť kríky podrobené plesňovým ochoreniam. Po takomto skúsenostiach sa dačiatky uprednostňujú preventívnu liečbu, aby nestrácali zber. Množstvo ovocia mierne závisí od charakteristík sezóny, prístup k slnečnému žiareniu. Niektoré hry preferujú semená rastlín v pôde po dobu 2 týždňov skôr, než je pôvodca odporúča. Takéto opatrenia sú odôvodnené, ak bude transplantácia dodržiavať vo filmovej skleníku.

Nevýhodou zrelých paradajok na praskanie. Zeleninové chovatelia radia, aby ich odstránili z Bush mierne nespoľahlivé, prinášajú na správne ukazovatele doma. Dachniks poznamenáva, že najčastejšie takýto problém sa vyskytuje, keď nepravidelné zavlažovanie. Je možné ho vyriešiť, jednoducho nastavením spôsobu vlhkosti cez kvapkové zavlažovanie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: