Paradajkový medový giant

 • Autori: NASTENKO N.V., Brazhan B.G., Gulkin M.N.
 • Rok predpokladov: 2013
 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: Incimenzionálny
 • Účel: Čerstvé použitie
 • Čas dozrievania: Stredomorský
 • Načasovanie dozrievania, dní: 110-115
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu
 • Prepravovateľnosť: Áno
 • Výška kríka, pozri: 180

Pozrite si všetky charakteristiky

Tomato Názov med Giant sľubný. Je však veľmi dôležité, aby ste mu slepo neverili a starostlivo študovali všetky funkcie. Až potom bude môcť poskytnúť vynikajúci výsledok.

História odstránenia

Medový gigant sa objavil relatívne nedávno. Táto odroda bola oficiálne zaregistrovaná v roku 2013. Bola vytvorená chovateľmi Nastenko, Caped, Gulkin.

Popis odrôd

Medový gigant sa vyznačuje dobrými cermi. Je optimálne vhodná pre otvorenú pôdu. Busky tohto paradajky rastú až 1,8 m. Mierne veľké listy sú na nich vytvorené. Pre takéto listy charakterizované svetlou zelenou farbou.

Hlavné kvality ovocia

Svetlé zelené bobule majú zelené škvrny na základni. Keď sa ponáhľajú, dostanú oranžovú maľbu. Veľké paradajky vážia 250-300 g. Pre nich typický tvar plochého s plochým čele a pomerne výrazné pásky. Rozvoj paradajok sa stane na jednoduchých kvetenstve a plody sú zbavené artikulácie; Typická vynikajúca zmes.

Charakteristiky

Paradajka med obrie Slad. Jeho buničina sa rozlišuje strednou hustotou. Pre ovocie typické mierne vyslovené ovocné chuť.

Dozrievanie a plodenie

Honey Giant odkazuje na stredoveké kultúry. Normálne sa dozrieva v 110-115 dňoch. Bobule môžete vyčistiť v júli, auguste a septembri. Meteorologické podmienky môžu spôsobiť vážne zmeny a doplnenia.

Výnos

Úroveň produktivity je dosť veľká. Môže to byť 7,5-8 kg na 1 kV. M. Tento ukazovateľ sa však dosiahne len pri uplatňovaní dobrého agrotechnického prístupu.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Oddelené semená v kontajneroch sú potrebné v prvej polovici marca. Otočte sadenice na zem, je potrebné od 15. mája. Záverečný termín – 5. júna. Osobitné podmienky sú vybrané podľa vlastného uváženia. Zohľadniť pripravenosť oboch sadeníc a pôdy.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Obvykle puzdro majú systém 500×600 mm. Ostatní záhradníci používajú striktne na vlastné riziko.

Pestovanie a starostlivosť

Bobule takmer nikdy crack. Ale príliš vysoká vlhkosť môže stále viesť k praskaniu. Semená pred vynesením sa liečia s roztokom mangánu a klíčiacim v mokrom marley. Výsadba je vyrobená z:

 • železná pôda;

 • rašelina;

 • Sada minerálnych hnojív (všetko sa používa v rovnakých množstvách).

Pozemok pre hlavnú kultiváciu dezinfekcia mangánu. Na opravu kríkov aplikujte choplars alebo záhradné mriežky. Zalievanie každého zariadenia by malo byť hojne, takže neexistuje nedostatok vlhkosti. Tvorba kultúry sa spolieha na 1-2 stonku. Tento cieľ sa dosahuje stláčaním bočných výhonkov a odstránenie rastu.

Namiesto konvenčnej vody na zavlažovanie, roztok mangánu, zmiešaný s popolom dreva. Zalievanie najčastejšie vedie striktne pod koreňom. Alternatíva je len odkvapkávacím systémom. Na bežných dňoch napojené kríky 1 čas za 10 dní. Ak ide o teplo, bude to musieť urobiť 1 krát týždenne alebo ešte viac.

Kŕmenie je možné kombinovať s zavlažovaním. Ide o použitie látok rozpustných kvapalných alebo vo vode. S nedostatkom minerálov sa odporúča použitie extrakčného kŕmenia. Uvoľnenie a kŕmenie spoločne kombinované úspešne nahrádza mulčovanie. Kyselinová pôda sa odporúča, aby vápennosť pred pristátím.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Odolnosť voči patológiám a škodlivým hmyzom je zabezpečený len pod podmienkou systematického spracovania. Ak nie je vykonaná, prírodná odolnosť je malá. Boj proti fytoofluoroisu a iným plesňovým infekciám sa môže vykonávať len s kompetentnou rotáciou plodín. Na vetrujte skleník a pravidelne stratiť zem sa bude musieť byť istí. Postrek pristátie:

 • Burgundová kvapalina;

 • kefír;

 • medené vitrios;

 • Vápnik Selievera.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Rastúce regióny

Medový gigant sa môže pestovať v:

 • Západné a východné Sibír;

 • regióny Ďalekého východu;

 • REGIÓNY VOLGA A VOLGA;

 • regiónov a republík urals;

 • Centrum Chernozému;

 • hrany a republík severného kaukazu;

 • Regióny strediska, severnej a severozápadnej Európskej časti Ruskej federácie.

Recenzie Recenzie

Medové obrovské kríky vždy silné a mocné. Chuť plne spĺňa očakávania, dokonca ich niekedy prevyšuje. Pri pestovaní takejto odrody, niekoľko rokov v rade nevznikajú sťažnosti. Vzhľad bobúľ úplne harmonizuje so svojimi spotrebiteľskými vlastnosťami. Akonáhle sa pokúsila takáto kultúra, takmer vždy sa rozhodla pokračovať v tejto praxi.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár