Paradajkový oranžový zázrak

 • Autori: Sibírsky výber
 • Kategória: Hybrid
 • Typ rastu: Incimenzionálny
 • Účel: Čerstvé použitie
 • Čas dozrievania: Médium
 • Načasovanie dozrievania, dní: 90-110
 • Podmienky rastu: Pre uzavretú pôdu pre skleníky
 • Výška kríka, pozri: Asi 200
 • Farba zrelého ovocia: Jasná oranžová, bez zelených škvŕn v omráčení
 • Formulár: zaoblené

Pozrite si všetky charakteristiky

Paradajky odvodené za urals, oveľa lepšie ako iné trpia závažnými klimatickými podmienkami. Aj tieto kultúry sa však musia aplikovať správne a jasne. Preto by mali znaky triedy oranžové zázrak by mali venovať veľkú pozornosť.

Popis odrôd

Oficiálny opis uvádza, že je to závod Sibírskeho výberu. Týka sa počtu hybridov priemyslu. Oranžový zázrak môže byť úspešne pestovaný v uzavretej pôde. Výška kríkov môže dosiahnuť 2 m. Existujú odkazy, že budú môcť rásť až 3 m.

Hlavné stonky sú obklopené niekoľkými bočnými výhonkami. Listy majú priemernú veľkosť, ich relatívne málo. Treba poznamenať tuberkulózu povrchu listov. Korene sú výkonné a rozvíjajú sa horizontálne.

Hlavné kvality ovocia

Bobule oranžového zázraku sa líšia v okrúhlej forme. Rozmery paradajok nie sú príliš veľké. Ich hmotnostný priemer je 0,2 kg. Každý uzol poskytuje minimálne 5 paradajok, čo vám umožňuje zaručiť vysokú produktivitu.

Charakteristiky

Telo oranžového zázraku je tesné a zbavené nádychu vodnej. Podiel suchých látok dosahuje 5%. Oslávte výraznú sladkosť bobúľ. K nej, čo je pekné, nemiešajte kyslé a horké poznámky. Chuťový súbor tejto odrody je vhodný na použitie v čerstvej forme a na konzervovanie.

Dozrievanie a plodnenie

Táto rastlina patrí do strednej vekovej skupiny. Za normálnych podmienok medzi šplhaním zeleného radu a výskytom hotových plodín beží 90-110 dní. Záhradníci by sa však mali vždy pamätať, že počasie môže skresliť tento stanovený harmonogram. V skleníku je možné strieľať plodiny 14-20 dní skôr ako v otvorenej krajine.

Prečítajte si viac  Paradajková aplikácia

Výnos

Produktivita oranžového zázraku je veľmi veľká. Z nejakého dôvodu však presné čísla v zdrojoch neuvádzajú. Tam je len hmotnosť jednotlivých paradajok a ich číslo na uzle.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Ak sa rozhodne použiť semená priamo v otvorenej krajine, musíte čakať na prvé desaťročie máj. Ale niekedy prvý závod v marci v prímorských kontajneroch a vyvíjajú sa počas obvyklého termínu. Ochota takého sadenice dosiahnuté do mája. Pri pristátí v skleníkoch by mala pôda zahriať až 20 stupňov. Ak sú siatie alebo výsadba sadenice vyrobené na otvorenej záhrade, je potrebné čakať na teplé až 25 stupňov.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Umiestnite kríky na bežné záhradné postele, ktoré je potrebné na systéme 400×400 mm. Je to tento názor, že autori väčšiny publikácií venovaných takýmto paradajkom dodržiavajú. Niekedy však existujú odporúčania na uličku 400 mm, a medzeru medzi jamkami opustiť 550-600 mm.

Pestovanie a starostlivosť

Medzi hlavné odporúčania patria:

 • Zavlažovanie teplou vodou;
 • Systematické odstránenie burín;
 • Predmet.

Normálne naliať nielen oblasti blízko kríkov, ale aj uličkou. Najviac opodstatnené, aby to urobili po zavlažovaní. Pre čo najlepšie zásobovanie rastlín s živinami, je potrebné striedať organické a minerálne prísady. Medzi hmyzom, hlavné nebezpečenstvo pre Oranžový zázrak predstavuje chrobák Colorado. Môžete sa s ním vysporiadať až po skončení plodovania alebo pred začatím.

Prečítajte si viac  Colon's Apple Tree President

Pri transplantácii tejto odrody potrieb rastu stimulanty. Rovnako dôležité je použitie dreva. Ak je to možné, je lepšie prejsť z obvyklého zavlažovania na odkvapkávanie. Seedlings okamžite poraďte na podporu. S rozvojom aktualizácie podväzkov.

Voda paradajka oranžový zázrak za normálnych podmienok sleduje každých 10 dní. Častejšie zavlažovanie sa odporúča len pre horúce suché obdobia. Na použitie Mulching:

 • seno;
 • Slamka;
 • Tráva.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: