Paradajkový pňa

  • Kategória: Hybrid
  • Typ rastu: sedemdenermánti
  • Účel: Čerstvé použitie, na losos a konzervovanie
  • Čas dozrievania: Skoro
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
  • Farba zrelého ovocia: Červená
  • Formulár: Plane-Core
  • Výnos: Až 12 kg s m2
  • Hmotnosť plodu, g: 140-160
  • Ovocná chuť: Vyvážené, bez vodítosti a bylinných poznámok

Pozrite si všetky charakteristiky

Stump – Tomato Hybridová odroda. Rastlina je rozšírená slabá, ale tí, ktorí už mali dohodu, zanechávajú dobré recenzie. Sedemmantický stupeň nenáročná pre pôdu a starostlivosť sa môže pestovať vo všetkých podmienkach.

História odstránenia

Informácie o pôvode stupeňového pňa sú mimoriadne malé. Je spoľahlivo tvrdiť, že ide o hybridnú odrodu získanú prechodom iných odrôd. V registri však nie sú takéto poddruhy.

Popis odrôd

Výška triedy kríkov – od 100 do 120 centimetrov. Strednetné kríky majú krátke medzery a prestanú rásť po vzdelávaní 8-12 kvetenstvo. Prvý je položený nad 7-9 listom a ak je to bočný únik, potom sa kvetenstvo vytvára cez tretiu dosku. Kultúrne letáky sú veľmi svetlé, šťavnaté zelenej farby.

Hlavné kvality ovocia

Ploché kruhové bobule majú krásny červený odtieň. Hmotnosť bude 140-160 gramov. Ovocie vyzerajú veľkolepé a dekoratívne kvôli jednotnej okrúhly a trblietky.

Charakteristiky

Chuť paradajok pňach sa vyznačuje špeciálnym zostatkom. Nemá bylinné odtiene. Dužina je veľmi šťavnatá, ale bez veľkého množstva tekutiny. Paradajky sú lahodné čerstvé, priamo z kríka a tiež vzhľadom na kompaktné veľkosti sa často používajú na ochranu.

Dozrievanie a plodenie

Pahýľ sa vzťahuje na predčasné hybridné odrody, a preto môže plodina začať zber v júli. Rastlina sa vyznačuje dlhým plodovaním. Pri zachovaní teplého počasia, to bude ovocie aj začiatkom septembra. Na dosiahnutie úplnej zrelosti sa odroda vyžaduje tri mesiace, niekedy až 100 dní.

Výnos

Kultúra je pekná výťažok, dokonca aj v otvorenom prostredí z rastlín, asi 3 kg plodov sa zhromažďuje. 12 kg bobule dozrieva na 1 meter štvorcový.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Semená sa tradične vykonávajú v marci, ale v niektorých regiónoch sa dá urobiť začiatkom apríla. Zem môže byť kúpená alebo sa dostať z trávnika, kompostu, rašelu a piesku. Je dôležité si uvedomiť, že nezávisle vyrobená zmes musí prejsť dezinfekciou.

Semená spravidla nie sú spracované výrobcom, takže budú musieť byť dezinfikovaní a držať sa v raste stimulanciách. Vysadené sadenice by mali rásť v teplom a najúvom mieste slnečného miesta miestnosti. Po každom výhonke získava dva listy, sadenice sú určené v oddelených pohárikoch. Niekoľko dní po potápaní klíčiat, stojí za to pomôcť, aplikovať komplexný podávač pre parádnu.

Keď sú stromy 60-65 dní, budú musieť transplantovať. Na začiatku júna sa zasadená v otvorenej pôde, v poslednom týždni mája – do skleníka.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Pňa miluje stratégiu. Variť lepšie z jesene, ale môžete a pár dní pred pristátím. Superfosfát a asfalt dreva sa stanú povinnými prvkami na vstup do pôdy. Aby paradajky sa smiali v výžive, 3-4 pristávacie studne sa nachádzajú na metre štvorcového Zeme. Najlepší systém pristávacieho systému – 40×40 cm, cvičenie iných možností nesmierne.

Pestovanie a starostlivosť

Jednoducho vysadené sadenice špeciálnej starostlivosti sa nevyžadujú. Hlavná vec je spočiatku dobre naliať kríky. Ďalšie zavlažovanie sa vykonáva za týždeň alebo dni 10 a potom pravidelne strávite, nie menej ako raz za 7 dní. Povodňové rastliny, otáčanie postele v bažine, je to nemožné. Počas kvitnutia však bude musieť frekvencia zavlažovania stále zväčšiť.

Postupy sú kombinované s uvoľňovaním, ako aj burín. Okrem toho táto odroda bude vyžadovať mulčovanie. Ale stojí za to zapamätať si, že organický mulč bude musieť niekoľkokrát zmeniť na sezónu.

Podávače sa odporúčajú na výrobu každých 14 dní. Organické hnojivá musia nahradiť minerál, jednu vec sa neexistuje po celú dobu. Stump Hovoril dokonale do Korovyat, ako aj bylinné infúzie. Miluje a minerály zakúpili zmesi.

Paradajky tejto odrody sa perfektne vytvárajú v 1 alebo 2 trupe. Hodinové stojany ako vzhľad procesov, nižšie lístie sa úplne prelomí na solárne lúče voľne dosahujú pôdu. Garter nie je vždy cvičenie, je potrebné sa pozrieť na situáciu. Ak je plodina hojná, je ešte lepšie pozastaviť, že stonka nebude ležať na zemi.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Stump je hybrid, takže imunita na rôzne ochorenia je položená na genetickej úrovni. Avšak to neznamená, že odroda je úplne imúnna. Napríklad, on môže zasiahnuť phytoftor, ako iné odrody paradajok. V podmienkach skleníkov sú schopní rozvíjať hnilobu.

Stojí za zmienku, že všetky choroby sa objavujú výlučne z dôvodu chyby záhradníka. Vysoká vlhkosť a porušenie agrotechnológie – hlavné príčiny huby. Pravidlá starostlivosti preto budú musieť pozorovať. Bude tiež potrebné vykonávať preventívnu liečbu bordinovou tekutinou alebo „fytosporínom“.

Od parazitov, pahýľ uprednostňuje TLL, ktorá sa usadí na akýchkoľvek rastlinách, ako aj zaškrtnite web. Môže jesť topy a húsenice rôznych motýľov. Aby sa zabránilo vzniku parazitov, pomôžu s tabakovým prachom, popolom, horčičným práškom, rastlín s ostrým zápachom. Z insekticídov sa dobre ukázali „Aktara“ a „PHYTEMERM“.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Pňa demonštruje vynikajúcu odolnosť proti stresu. Prežije s krátkym suchom, znížením teploty a iných extrémnych podmienok. Avšak, mladý prasiatko zo stresu je stále chrániť.

Rastúce regióny

Pňa sa môže prispôsobiť akýmkoľvek kultivačným podmienkam. Často sa pestuje v strednom pruhu, v južných a západných regiónoch, v URAL, ako aj na Ďalekom východe. Stojí za zmienku, že v regiónoch s chladným alebo nestabilným klímou je lepšie urobiť si vybrať v prospech kultivácie skleníkov.

Recenzie Recenzie

Pahýľ. Veľmi pozitívne rastlinné rúcho reagujú na rôzne výnosy, čo je veľmi vysoké v skleníkoch. Treba však poznamenať, že v otvorenom humor bude menej. Sa objavili na hustote pokožky, ktorá nie je trhlina. Vďaka tomu nie sú ovocie zlé, ktoré majú odradené alebo len uložené, a tiež relatívne ľahko prepravovať dopravu.

Oslávení záhradníci a dobrá chuť ovocia a ich jednotnú okrútnosť. Bobule vyzerajú krásne v konzervovanom a čerstvom. Stupeň je odolný voči množstvu chorôb.

Nevýhodou odrody bola skutočnosť, že graf zavlažovania je veľmi úzkostlivo pozorovaný. Najmenšia presiahnutá vlhkosť je negatívne odráža na paradajkách a niektoré dateky nie sú celkom žalované. Okrem toho, semená kultúry budú musieť kúpiť zakaždým, nemôžu byť pripravení samostatne. Týka sa však pre všetky ostatné hybridné odrody paradajok.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: