Peach Big Hani

  • Názvy synonymá: Big HANI
  • Typ rastu: SILNORORAL
  • Self-rýchlosť: Čiastočne samostatne
  • Účel: Na spotrebu v čerstvej forme, na konzervovanie
  • Prepravovateľnosť: Dobré
  • Distribúcia kosti z buničiny: Nie je oddelené
  • Zimná ťažkosť: Vysoká
  • Odolnosť voči chorobám a škodcom: Vysoká
  • Hmotnosť plodu, g: Až 300
  • Maľovanie ovocia: Žltá s jasným malinovým červenaním

Pozrite si všetky charakteristiky

Pestovať broskyňu na oblasť krajiny alebo na nádvorí súkromného domu – sen každého človeka. Pre kultiváciu, najmä začiatočníkov, stojí za to vyberať nenáročné odrody s dobrým výnosom. To zahŕňa Peach Big Hani – zástupca sveta výberu.

Popis odrôd

Peach Big HAni je silno-hrať strom s priemernou kompaktnosťou koruny rastúceho do výšky 4 metrov. Strom je obdarený miernym zahusťovaním jasných zelených listov lancelového tvaru, silným sudom s hnedou farebnou kôrou a flexibilnými nazelenalými hnedými vetvami.

Persix kvety uprostred jari (apríl). V tomto čase, ovocná kultúra vyzerá neuveriteľne krásna – jasné ružové kvety úplne zakryte korunu, krehkú jemnú arómu.

Ovocná charakteristika

Big HAni je broskyňa, ktorá predstavuje strednú proklasovú triedu. Za priaznivých podmienok pestujú ovocie s hmotnosťou 170-200 gramov a niekedy až 300 g. Fetál má pravý kruhový tvar s výrazným brušným ševom. Zrelé ovocie má nerovnomernú farbu – žltý kryt sa zriedí s jasným malinovým červenaním pokrývajúcim väčšinu broskyň. Šupka v strednej hustote ovocia, bez okraja a výrazné lesk.

Broskyne sa vyznačujú univerzálnym použitím – sú konzumované čerstvé, používané pri varení, konzervácii, recyklácii na nápojoch. Po odstránení ovocia zo stromu môžete prepravovať a ukladať bez straty všetkých vlastností 3-5 dní. Zmierňovanie broskyne sa vyskytujú postupne.

Chuť vlastnosti

Chuť ovocia je nezabudnuteľná – skúšate broskyňu raz, určite to bude chcieť rásť v krajine. Oranžovo-žlté telo je obdarené jemným, hustým, mierne mäsitým, utrpením a veľmi šťavnatou štruktúrou. V chuti dominuje svetlé sladkosti s medovými poznámkami a sotva strašnou piquentickou poznámkou. Koža v ovocnom non-ploche. Oddelená kosť z buničiny je veľmi zlá.

Dozrievanie a plodnenie

Charakterizované rôznymi priemernými dozrievania. Prvá úrodu možno čakať na 3-4 rok po pristátí. Spirit ovocie postupne, takže zrenie fáza a vzhľad zrelého ovocia sa môže trochu natiahnuť. Masívne ovocie broskyňa od polovice augusta.

Výnos

Indikátor odrody odroda je dobrý – závisí od rastovej oblasti. V južných oblastiach s 1 stromom za sezónu je možné odstrániť v priemere 30 kg sladkých plodov a v severnej časti – 15-20 kg.

Self-trvanie a potreba opeľovačov

Tento typ čiastočneho samo-vykladeného, ​​takže pre maximálne výnosy sa odporúča, aby zasadiť darcovské stromy s podobnými kvetmi. Najlepšie pre výnos je považovaný za broskyňový strom-opeľovací biely medveď.

Pestovanie a starostlivosť

Výsadba sadeníc sa vykonáva na jar – od marca do mája alebo na jeseň – od septembra do novembra. Lehoty na pristátie závisia od klímy regiónu. Na pristátie sa sadenice získavajú 1-2 roky s rozvinutým koreňovým systémom a hladkými kmeňami, na ktorých existuje niekoľko pobočiek a obličiek.

Agrotechnológia pozostáva zo štandardných postupov – hydratačné, hnojivá, odstránenie suchých vetiev, uvoľnenie a mulčovanie pôdy, prevencie ochorení a prípravy na zimu.

Zalievanie stromu sa odporúča 5-6 krát v sezóne vegetácie – staršia broskyňa, čas zavlažovania. Hnojivá by mali byť trikrát za sezónu – pred jarnou vegetáciou, v lete, keď plody dozrievajú, na jeseň, keď pôda prechádza. Pred zimou, kufrom a pobočkami v zime, mulčujú neďalekú zónu, izolujte rizóm. Tvorba korún sa vykonáva v prvých 3 rokoch po pristátí a potom každoročne vedie sanitárne orezávanie pobočiek.

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Zimná odolnosť v oblasti ovocnej kultúry je vysoká, je však vysoká, vratná pružinové mrazy budú prevody zle – existuje čiastočná kvapka kvetov, čo znižuje počet stocok. V regiónoch, kde sa v zime deje až do -30 stupňov, nie je potrebné zabaliť strom, len dobré mulčovanie pomocou pilín alebo padlých listov. V regiónoch s ťažkými zimami je potrebné pokryť trup a pobočky Burlap alebo Agrovoleku.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Dobrý imunitný systém môže chrániť strom pred plesňou a kučeravosťou listu, ale určité choroby kultúry stále vystavené. Najčastejšie, broskyňa trpí swastioriózou a moniliózou. S ohľadom na inváziu škodcov, ovocie slivky, štít, voško a pruhované mólo sú nebezpečné.

Požiadavky na pôdne klimatické podmienky

Pre pristátie broskyňa, vyzdvihnú dobre osvetlenie slnka, kde je ochrana pred návrhmi a silnými vetrami. Miesto by mali byť hladké, purifikované, s hlbokou podzemnou vodou. Neschopnosť rásť a vývoja bude rozprašovaná, hnojná, priedušná a zvlhčená pôda, obdaná neutrálnou kyslosťou. Strom nemá rád dlhodobý odber vzoriek a nadbytok vlhkosti, jeho stagnácia.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: