Peach Redheyven (Red Gorka)

  • Autori: USA, Michigan
  • Sa objavili pri prekročeníHalheyven X Kalhaven
  • Rok predpokladov: 1992
  • Typ rastu: stredný odolný
  • Čas dozrievania: Skoro
  • Self-rýchlosť: Samočinný
  • Účel: stôl, na spotrebu v čerstvej forme, na konzervovanie, na varenie šťavy
  • Výnos: Vysoká
  • Prepravovateľnosť: Dobré
  • Jar: Pripojenie sa pripojí k plodovaniu na 3-4

Pozrite si všetky charakteristiky

Peach stromy získavajú obrovskú popularitu medzi Dachens a Agriančanmi. Kvôli rôznym odrodám môže byť strom pestovaný v takmer akejkoľvek klimatickej zóne. Pre centrálne regióny bude vhodnou odrodou broskyňou Redcheven American lôžko.

História odstránenia

Peach Redcheven je populárna rôznorodosť amerického výberu. Vedci Michiganskej štátnej univerzity, na čele s chovateľom Dr. Stanley Johnstonu, pracovali na kultúre. Formy Peach sú Chalheyven a Kalhayven. Vyhlásil zrovnávač v roku 1940, stal sa najžiadanejším druhom v Spojených štátoch. Povolené používať broskyňu v Rusku v roku 1992 po predložení do štátneho registra. Odporúča sa pre pestovanie stromu v regióne North Caukaz.

Popis odrôd

Americká Peach je Stredná stuha s sférickým alebo plochým kruhovým tvarom koruny, silnou šírkou zahustených vetiev hnedej brankovej farby a miernej listovej veľkej smaragdovej zelenej lístky. Zdravý strom rastie až 5 metrov na výšku, zatiaľ čo priemer koruny dosiahne 8-10 m. Rozlišovacia charakteristika stromu je praskanie kôry hnedej farby. Kužeľové obličky rastú, mierne zničujúce od trupu.

Kvety broskyňa začína na konci apríla – začiatkom mája. Koruna stromu doslova stúpa jedným päťbodovým kvetom svetlej ružovej farby, publikovanie veľmi sladkej vône. ZABIEZI sú tvorené v ročných pobočkách. Životnosť stromu broskyňa je asi 40 rokov.

Ovocná charakteristika

Redcheven je stredne nasadenie broskyňa. V priemere vyrastajú ovocie s hmotnosťou 110-130, niekedy 170 gramov. Forma ovocného zaobleného oválu s trochou nútených hrán. Zrelé broskyňové má krásnu farbu – žlto-jantár, zriedená burgundskym červenať pokrývajúcu všetku slnečnú stranu ovocia. Ovocná tesná koža, ale nie tvrdá, ako zamat s ponukou.

Účel ovocia je univerzálny – jedia čerstvé, aplikované pri varení (pečenie, kompót), konzervovanie, recyklácie na džemy, džem, marmlands, šťavy. Zozbieraná plodina toleruje prepravu na dlhé vzdialenosti. Čerstvé broskyne sú uložené na niekoľko dní. Rozšírte vyhorenie, ak uložíte ovocie v uzavretom kontajneri v chladničke – až 7-8 dní. Zmäkčenie ovocia pomaly.

Chuť vlastnosti

Chuť americkej broskyňovej pamätice, magické. Žlto-červenatá buničina je charakterizovaná jemným, trochu vláknitým, mäsom a veľmi šťavnatou konzistenciou. Chuť je harmonická – sladkosť bez kyslosti a choroby, dokonale v kombinácii s jasnou arómou. Malá kosť červenkastej farby sa ľahko oddelí od broskyňového mäsa. Brušný šev má povrchové, silné. Príspevok obsahuje takmer 10% cukrov a menej ako 1% kyseliny. Okrem toho stojí za zmienku priemerného kalorického obsahu ovocovania – 39 kcal na 100 g.

Dozrievanie a plodnenie

Peach Redcheven má skorý čas dozrievania. Prvá úrodu je možné pozorovať na 3-4 rok po pristátí. Obdobie plodovania pri natiahnutom strome – trvá 2-3 týždne. Je to spôsobené tým, že ovocie nie sú nezvyčajné. Čistiace práce často pokračuje mesiac. Prvé ovocie môžu byť ochutnať na posledný júlový týždeň a masívne dozrievanie ovocia spadá na začiatku augusta.

Výnos

Indikátory produktivity v broskyňovom strome slušnej. Je charakteristické, že výnos v priebehu rokov sa zvyšuje. V priemere sa 40-50 kg plodov odstráni za sezónu s 1 stromom. Päťročný strom dáva 10-12 kg ovocia a 15 rokov – až 100 kg.

Trvanie a potreba operácie

Dobrá sebaúcta je jednou z výhod tejto odrody, ktorá vám umožní zasadiť v záhrade len tento druh broskyň. Podľa skúsených Agariánov je pristátie na sekcie darcovských stromov schopné významne zvýšiť výnosy – až 20-40%. Pre American Peach, najlepšie opeľovače sú: dar Kyjeva, zlaté výročie, veľvyslanca sveta, pamäť Shevchenko, pom.

Pestovanie a starostlivosť

Výsadba broskyňa sa vykonáva na jar – od polovice až do konca apríla, keď teplota vzduchu nespadá pod + 12 … 15 stupňov a nočné mrazy zostali za sebou. Najviac životaschopné sú ročné sadenice s vyvinutým rizómom. Vzdialenosť medzi plantážmi by mala byť 3-4 metra. Pozemok sa odporúča vybrať aj, nie v nížinách, s hlbokou podzemnou vodou. Optimálne výsadba stromu v južnej časti záhrady, kde slnko svieti celý deň.

Intenzívna agrotechnológia Broskyňa Americký výber sa skladá zo štandardného reťazca udalostí: zalievanie, kŕmenie, obrábanie pôdy, tvarovacej korunky, odstránenie suchých a poškodených vetiev, mulčovanie neďalekej zóny, prevencie ochorení a prípravy na zimu.

Hlavné zavlažovanie, ktoré sú koordinované s zrážaním, sa vykonáva v čase kvitnutia, tvorby a vylievania ovocia. Voda sa nalieva do roztrhaného výkopu okolo trupu, nie pod koreňom. Hnojivá robia trikrát za sezónu – na jar, leto a jeseň. Prerezávanie ročne, najlepšie skoro na jar. Strom potrebuje formatívne, sanitárne, omladzujúce orezávanie. Ochrana proti hmyzu a hlodavcom poskytne bielenie trupu, ako aj navíjanie jemnej mriežky.

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Morozowschopnosť v odrode sa odhaduje ako pod priemerom, hoci strom ľahko zažíva pokles teploty na -20 … 25 stupňov. Peach, rastúci na juhu, nepotrebuje prístrešok na zimu. Okrem toho, strom sa nebojí z jarných návratov mrazničiek.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Jednou z nevýhod týchto ovocných kultúry je slabá imunita. Peach Tree má slabú odolnosť voči kuradeniu lístia a je tiež podrobená takýmto chorobám ako maklevourká rosa a swasteporióza. Okrem toho, strom je často útočiaci na hmyz škodcov – fruzing, vlna, weevil.

Požiadavky na pôdne klimatické podmienky

Peach Redcheven je tepelná milujúca kultúra, absolútne pokojne zažíva dlhodobé sucho a teplo, takže sa môže pestovať v podmienkach stepnej s suchou klímou. Nemá rád broskynu prebytok vlhkosti, návrhov a nárazného vetra.

Najproduktívnejšie drevo, ktoré sa pestuje na úrodných, priedušných a navlhčených pôdach so zníženou kyslosťou. Optimálne vhodné precízne hybné.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: