Pear Bryansk krása

 • Autori: Vysotsky A. ALE., ROZNOV N. A. (Kokinsky referenčný bod celého ruského výberového a technologického ústavu záhradníctva a škôlky) \ t
 • Sa objavili pri prekročení: Popular X Winter Mlexseev
 • Rok predpokladov: 2010
 • Hmotnosť plodu, g: 180 ± 25
 • Načasovanie dozrievania: Jeseň
 • Trvanie odstránenia ovocia: Prvá polovica septembra
 • Účel: Dezert
 • Typ rastu: Pamätník
 • Výnos: Vysoká
 • Výška, M: 2-3

Pozrite si všetky charakteristiky

Bryansk krása – slávny pohľad na hrušky, patrí do vybranej kategórie. Strom je veľmi jednoduchý a plody majú výraznú medovú arómu a jemné mäso. Neprekonateľná chuť s poznámkami kvetov Kytica priťahuje aj tých, ktorí sú ľahostajní k hruške. Má najlepšie hodnotenie výnosov, vďaka ktorým je známy medzi záhradkami. Možno dlho, aby sa zachoval, zatiaľ čo nestratí jeho chuť.

História odstránenia

Rozmanitosť hrušiek bola odstránená vedľa mesta Bryansk chovateľov. ALE. Vysotsky a N. A. ROZNOVOV. Získal sa pri prechode dvoch typov hrušiek populárne a zimné mlexseev. Predpokladá sa, že odroda bola reprodukovaná pre región ChernZEM. Pre rýchly čas sa stal populárnym a známym, šíril sa v priebehu Ruska a mimo nej.

Popis odrôd

Pear rastie s malým stromom, má zaoblený tvar. Objekčná šošovka, s malými ostrými tipmi. Samotný list je hladký, brilantný, smaragdová farba. Cora má Burgundsko Brown. Tento druh sa neskôr kvitnú, ktorá sa vyskytne hlavne počas posledných jarných mrazov, čo nemá vplyv na úrodu. Zbierka plnohodnotnej plodiny klesá 5 rokov.

Ovocná charakteristika

Hrušky sú pomerne veľké, hmotnosť jedného plodu je 180 ± 25 g, všetci sa líšia v terénni. Mať pravú, bezchybnú formu. Koža jemná žltá farba, s červeným brojom na bokoch. Zber začne v septembri.

Prečítajte si viac  Paradajková čokoládová zebra

Chuť vlastnosti

Veľmi mäkké, sladké, šťavnaté ovocie so smotanovou buničinou vo vnútri ako deti a dospelí.

Dozrievanie a plodnenie

Strom je plodný 3 roky po pristátí. V 6. ročníku začne hruška prinášať maximálnu, trvalú úroda. Zber ovocia začína v prvom mesiaci jeseň. Určite hrubo hrušky jednoduché: tmavo zelené nezrelé hrušky sa stávajú mäkkými, postupne žltými a javia sa červenú stranu na jednej strane.

Výnos

Z jedného stromu môžete získať až 60 kg šťavnaté ovocie, z jedného hektára zberu je asi 30 ton, takže stupeň je populárny v priemysle.

Ovocie je lepšie zbierať za slnečné počasie. Výsledná úroda je lepšia uložená v drevených boxoch, na vetranej, chladnej miestnosti.

Rastúce regióny.

Táto krása nájdete v Bryansk, Smolenskom, Ryazan a Moskve. Je to tiež populárne v Urals (Orenburg, Chelyabinsk).

Self-trvanie a potreba opeľovačov

Odroda patrí k typu stromov, ktoré sú self-ankety: pre tvorbu ovocia, nemusia mať opeľovače. Je to táto charakteristika, ktorá robí záhradníci získavať sadenice znova a znova. Mnohí vedci sa domnievajú, že takýto druh sebakontroly je nestabilný. V mnohých ohľadoch, produktivita úrody závisí od klimatických podmienok oblasti, kde perár rastie. Aby ste mali dobrú a veľkú zber plodnosti, je žiaduce zasadiť strom-opeľovač s hruškou. Dôležitou podmienkou je simultánny kvet rastlín. Ďalšou metódou pre opelenie môže byť vakcinácia na strome inej škály hrušiek. Výhodne vakcinovať 2-3 odrody.

Pristátie

Prípravný proces výsadby tejto odrody – veľmi dôležitý bod. Odporúča sa dodržiavať niekoľko tipov.

 • Výber miesta a času. Táto odroda je veľmi ľahká a preferuje teplo. V tieni, strieľa sa len natiahne, čo povedie k zníženiu výnosu. Ovocie budú umiestnené na samom vrchole stromu, kde je slnečné svetlo. Miesto na pristátie si vyberiete len na slnečnej strane.

 • Nevkladajte strom, kde je konštantná vlhkosť – to môže len zomrieť. Pôda by mala byť hlinitá s malou kyslosťou.

 • Umiestnenie hrušky Bryansk krásy by mala byť chránená pred silným vetrom v zime. Optimálna možnosť – pristátie v blízkosti plota.

 • Smerovanie sa môžu pestovať v priebehu sezóny. Kúpiť lepšie ako obec 1-2 rokov. Na juh, pristávacie hrušky je lepšie vyrábať na jeseň za 2 týždne pred chladom. V centrálnej časti Ruska sa pristátie vykonáva skoro na jar. Štruktúra výsadby mladých sadeníc je identická so všetkými stromami.

Prečítajte si viac  Paradajka chio-chio-san

Pestovanie a starostlivosť

Strom je nenápadný v starostlivosti. Záhradník vyžaduje minimálnu účasť na raste hrušky získať obrovskú zber. Potrebné sledovať niekoľko pravidiel.

 • Pravidelné zalievanie, pôdne. Hruška má veľmi silný koreňový systém, môže úplne zabezpečiť vlhkosť. Ak neexistuje dostatok zavlažovania, bude spomalenie rastu listov, ktoré budú neskôr ovplyvniť: nízky výnos a neplodnosť v tomto prípade sú zaručené. Je potrebné dodatočne vodné mladé sadenís, stačí raz týždenne asi 20 litrov na strom. Ovocný strom je napojený oveľa menej často: Je lepšie vykonávať pravidelné zalievanie počas kvitnutia. Ak nie je dostatok vlhkosti, oddelenie bude veľmi slabé. Stromy dospelých vyžadujú približne 60 litrov vody. Na jeseň, pred polevou sa záhradníci odporúčajú vykonávať posledné zavlažovanie tak, aby bola vlhkosť menej odparená.

 • Na vytvorenie plodiny potrebujete kŕmenie. Odporúča sa používať minerál, fosfor, dusík a organické hnojivá: humus, rašelina, živočíšne podstielky. Pridať kŕmenie, ktoré potrebujete jar, leto a jeseň, v priemere 25-30 kg per s. Organické hnojivá zvyšujú plodnosť pôdy. Môžete pridať suchú alebo tekutú konzistenciu.

 • Orezávanie stromu. Pear Bryansk Krása je veľmi rozvetvený strom, je neustále potrebný na to, aby sa znížil: robiť orezávanie starých, slabých, suchých, rozbitých pobočiek. To prispieva k tvorbe novej koruny a výrazne uľahčuje zber. Takže v čase dozrievania ovocia získať viac svetla. Mladé trime sa vykonávajú v druhom roku. By nemali zabudnúť na sanitárne orezávanie, ktoré sa koná v októbri. Po orezaní vetvy je potrebné namazať rezy olejovej farby, aby sa zabránilo infekciám.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Táto odroda je veľmi odolná voči chorobám a škodcom, má dobrú fytoimmunitou a prakticky nie je chorý. Na jeseň sa odporúča vykonať prevenciu stromov, pretože je možné infekciu trápne rose – choroba, v ktorej sú listy pokryté bielym kvetom. Na hmyz na hruške zaútočiť len hrušku ovocia-mol, ktorá zanecháva položenie na povrchu ovocia s vajcami. Larvy jedia buničinu plodu, takže je dôležité si ich všimnúť včas a priniesť.

Prečítajte si viac  Apple Tree Rodnikova

Stabilita na pôdne klimatické podmienky

Triediť hrušku Bryansk krása toleruje mrazu na -35 ° C. Rastie v južných i centrálnych a severných regiónoch. Nebezpečenstvo predstavujú len ostré výkyvy pri teplote. Netoleruje suchá pôdy a nemá rád pôdu so zvýšenou kyslosťou.

Recenzie Recenzie

Väčšina záhradníkov je spokojná s akvizíciou hry hrušky Bryansk. V podstate chválijú nenáročnosť, odolnosť voči chorobám, odolnosti proti mrazu, dobrej adaptácii a aklimatizácii. Sladká chuť, vysoký výnos a priemerná dĺžka aj záhradníci.

Rôzne Hruška Bryansk krása bude vynikajúcou dekoráciou medzi ovocnými stromami na domácom pozemku. Vynikajúca jemná chuť kvetov a jednoduchosť starostlivosti a dlhé skladovanie čerstvých plodov v celej zime, s použitím ich uchovávania, pri varení a varení domáceho vína – to nie je všetky výhody odrody. Ak spĺňate všetky odporúčania a tipy na starostlivosť o strom, môžete si vychutnať plody každý rok.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: