PEAR KUPAVA

  • Autori: A. ALE. Pushkin, I. Ns. Kalinina, E. Ns. Karataeva, M. A. Borisenko (Siberian Gardening Research Institute. M. ALE. Lisenavenko)
  • Sa objavili pri prekročení: TYOMA X Obľúbená Clappa
  • Hmotnosť plodu, g: 88
  • Načasovanie dozrievania: Čoskoro Moskva
  • Trvanie odstránenia ovocia: V polovici septembra
  • Účel: Čerstvé, pre šťavy a nápoje
  • Typ rastu: Pamätník
  • Výnos: Mierne
  • Obchodovateľnosť: Vysoká
  • Koruna: zaoblené, zahustené

Pozrite si všetky charakteristiky

Vyberte si pre pristátie na chate výnosov a nezasiahnutých ovocných stromov nie je ľahké, najmä v Sibíri a v Urals, kde je klíma drsná a nestabilná. Jedna z odrôd hrušiek s dobrým prežitím a rýchlym adaptáciou nie je ľahké klimatické podmienky je Kupava.

História odstránenia

Hruška Kupava bola odstránená skupinou záhradníckeho výberového tímu Sibíri pomenovaná m. Lisenavenko (Barnaul) pred 50 rokmi. Ukázalo sa, že rozmanitosť prechádzaním dvoch typov: Klapp je obľúbená a téma. Špecialisti M špecialisti boli zapojení. Borisenko, I. Kalinina, E. Karataeva, ako aj. Pichnúť. V ruskom štátnom registri bola odroda vyrobená v roku 1972. Kupava Maximálna produktívna, pestovaná na území Urals a Sibíri.

Popis odrôd

Včasný pohľad na Kupava je stredne-stupňový ovocný strom, ktorý zvyčajne dosiahne výšku 4-5 m. Vyznačuje sa zaoblenou korunnou formou, silné zahusťovanie so zelenými listami, náručia štíhle výhonky žltohnedé farby, predĺžené s sladkosťami a načechranými kvetmi. Jablká sú vytvorené na klzitách jednoduchého a komplexného typu.

Ovocná charakteristika

Pear Kupava sa vzťahuje na skupinu stredného procia. Za priaznivých podmienok sa ovocie získavajú hmotnosť na 88 gramov av dĺžke množstvo 13-15 cm. Niekedy ovocie rastú až 100-120 gramov. Forma ovocia je obyčajná – hruška s výrazným povrchom povrchu a ostrým behom na vrchol. Často jedna strana má bez.

Zrelé hruška má zlatú žltú farbu, zriedená červenou červenou farbou, ktorá zaberá tretinu ovocného povrchu. Spiace jablko tenké, elastické, lesklé a mierne mastné. Ak sa pozriete na povrch hrušky, môžete vidieť malé zeleňové škvrny. Asymetrické ovocie sa drží na predĺženom stojacom ovocí.

Výhody odrody sú prepravovateľnosť ovocia a dobrej fantasticitu s absolútnym zachovaním chuti a komoditných vlastností. Schôdzky v jabĺk sú univerzálne: sú spotrebované v čerstvej forme, široko používané pri varení, a tiež recyklovať.

Chuť vlastnosti

Chuť hrušiek je vynikajúci. Snow-White Apple Flesh Hustá, mäsité, hnetenie a médium. Chuť hrušky vyváženej, kyslá sladká, doplnená o silnú ovocnú arómu.

Dozrievanie a plodnenie

Kupava sa vzťahuje na skoré. Prineste strom plodín začína 4-5 rokov po pristátí. Hrušky pľuvať do polovice prvého mesiaca jesene. Trvanie spotrebiteľského obdobia je natiahnuté. Pochádza od septembra – október.

Výnos

Indikátory odrody pri odrodách Stredom. Pozorovanie základného poľnohospodárskeho inžinierstva, z jedného stromu na sezónu, môžete zbierať 20,2 kg jabĺk. V priemyselnom meradle sú indikátory nasledovné: Viac ako 11 ton s 1 hektárom.

Self-trvanie a potreba opeľovačov

Kupava je vlastný pohľad, takže výsadba darcovských stromov v blízkosti stránky je voliteľné. Self-trvanie je výhodou a nevýhodou, pretože v priebehu času je životaschopnosť stromu znížená a s ním a plodnosťou. Riešenie tohto problému pomôže pristáť v blízkosti farliniek, kvitnúce naraz s kúpaním. Najlepšie ďalšie opeľovače sú nasledovné odrody: báječné, Perun, Larinskaya, Samara Krása.

Pristátie

Táto hruška môže byť vysadená na jar (marec – začiatkom apríla) alebo na jeseň (3 týždne pred mrazom). Vylodenie stromu, nezabudnite na vzdialenosť, aby stromy nezasahovali do seba.

Pestovanie a starostlivosť

Optimálne miesto na pestovanie ovocného stromu Kupava je dobre osvetlený graf s podmienkou alebo čiernou zemou a bez povrchovej podzemnej vody.

Starostlivosť o ovocný strom zahŕňa zalievanie, kŕmenie, ochranu proti hmyzu a vírusy, ako aj uvoľnenie pôdy v oblasti nearvárnej zóny. Okrem toho je potrebné vytvoriť korunu, sledovať hrúbku listu, pravidelne ju riedenie, vykonať sanitárne orezanie pobočiek. Na zime sú stromy pripravené mulčovaním a navíjaním trupu.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Odroda má dobrú odolnosť voči mnohým plesňovým ochoreniam (cestoviny, plesne). Niekedy je strom vystavený root hnilobu a bakterióze. Najnebezpečnejší škodca je ovocie, zbaviť sa, ktorého môžete, aplikovať striekanie s medenou silou.

Stabilita na pôdne klimatické podmienky

Vysoká tolerancia stresu stromu umožňuje rásť a fronting v rôznych klimatických podmienkach. Strom ľahko toleruje slabé mrazy, krátke sucho a teplo.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: