Plum Burbank Giant

 • Sa objavili pri prekročení: PLUM X ALYCHA
 • Typ rastu: SILNORORAL
 • Koruna: pyramídové, médium zahusťovanie
 • Výška stromu, m: Až 5
 • Plná veľkosť: Veľký
 • Hmotnosť plodu, g: 200
 • Formulár: Okrúhly
 • Maľovanie ovocia: Burgundsko alebo fialové
 • Koža : Veľmi husté
 • Dužina (konzistencia): Hustý

Pozrite si všetky charakteristiky

Burbank Giant je diploidný hybrid alyci a sliviek. Luther Burbank, USA, autor nielen nových odrôd, ale niekoľko zásadných nových rastlín (pozastavenie slivky, solárne bobule).

Popis odrôd

Plum Burbank Giant je stredný výška, zvyčajne až 2,5 metra, ale rastový potenciál je až 5 metrov. Strom tenký, elegantný, šírený, korunný pyramídový, stredný hrubý. Hojné, tmavo zelené. Rýchlosť rastu – priemer. Diploidné rastliny majú dvojitý súbor otcovských a materských chromozómov. Takéto kanalizácie majú veľmi veľké šťavnaté ovocie, sú vytrvalé, dozrievajú rýchlejšie.

Ovocná charakteristika

Plody sú veľké, sú obrovské aj pre diploidné slivky, môže dosiahnuť 200 gramov. Priemerná hmotnosť ovocia – 150 gramov. Priemer – 4-5 cm, jednotlivé ovocie môžu byť až 9 cm v priemere. Formou odtoku, s výrazným šev. Bordeel kože, ako dozrievanie stmavných, stáva sa modrou fialovou, takmer čiernou. Zrelé ovocie sú pokryté sizzym voskom. Dužina je stredná posteľ, žiariace, žltá oranžová farba, na kožu, ktorá je ružová. Kosť je veľmi malá, intenzívna z buničiny. Plody sú dokonale prevedené do dopravy a majú vynikajúce vysoké kvality: hladké, kalibrované, veľkolepé.

Chuť vlastnosti

Polias Plum Burbank Giant má kyslú sladkú chuť, s prevahou sladkosti. Je to voňavé, voňavé, ponuky, vynikajúca hustá konzistencia. Šťavy – mierne. Chuť nasýtený, svetlý, vyvážený. Univerzálny. Kvapky sa používajú v čerstvej forme, použitie na prázdne miesta, sušené na slivá.

Dozrievanie a plodnenie

Bežná odroda, zber je odstránený v poslednom desaťročí júla a prvé desaťročie augusta. Slivky sa konajú dlhú dobu na plodoch, nepadajú sa, načasovanie odstraňovania plodín sa môže meniť. Rastliny začínajú ovocie 3-4 roky po pristátí.

Výnos

Výťažok – 30 kg s 1 stromom.

Rastúce regióny

Na Ukrajine môže byť rastlina pestovaná vo všetkých regiónoch, v Ruskej federácii je vhodnejšie pestovať na juhu. V strednom pruhu sa môže pestovanie tohto slivky pripísať oblasti experimentálneho záhradníctva.

Self-trvanie a potreba opeľovačov

Rastlina je samostatne trieda, ale pristátie v blízkosti iných odrôd bude užitočné.

Pestovanie a starostlivosť

Najlepšia okres – Alycha. Skriny na pristátie by mali mať živé, zdravé, dobre rozvetvené korene. Rastliny Rastliny na solárnych viničných kopcoch, slivka nemá rád vlhkosť alebo sneh. Podzemná voda by nemala byť bližšie ako v jednom a pol meračoch. Vzdialenosť medzi stromami – 2 m, medzi radmi – 4 m. Ak sa plánuje pestovať obrovský barbank na celý potenciál, potom by vzdialenosť od iných rastlín mala byť najmenej 3 metre.

Pôda by mala byť voľná, dobre ohrevaná, na 1 kV. Merač je zadaný na 1 vedro podľa humusu, 2 st. lyžice superfosfátu a 1 šálku preosiateho popola. Slivky uprednostňujú alkalické pôdy. Ak je vzorka Litmus kus ružovej alebo červenej farby, graf musí byť daná. V kyslej pôde fandiť dolomitovú múku, po mazané vápno, zatlačil kriedu.

Je lepšie, aby hnojivá na jeseň, a výsadbu rastlín na jar. Pristátie Poznámky 2 týždne pred pristátím, ich hĺbka a veľkosť – od 60 cm. Ale mali by byť zamerané na veľkosť sadenice. Na spodnej strane jamiek, živinativá zmes humusu, popola a superfosfátu nalial, posypeme vrstvou obyčajnej pôdy.

Pri pristátí opustí koreňový krk sliviek 2-5 cm od úrovne zeme. Pôda je dobre zhutnená, valčeka okolo rastliny, nalejte 3 lyžica vody. Hojné zavlažovanie opakovať po 2 týždňoch. Ihneď po prvom zavlažovaní je veľmi užitočné vyliezť na rastlinu.

Rozmanitosť je nenáročná a nevyžaduje niektoré špeciálne podmienky kultivácie. Bude potrebné tradičné prvky agrotechniky.

 1. Prerezávanie – Tvorba, Riedenie, sanitárne. Ihneď po pristátí, v nasledujúcich rokoch existuje dirigent, v nasledujúcich rokoch je niekoľko úrovní, neumožňuje vznik silných pobočiek, ktoré súťažia s dirigentom. Potom pravidelne odstráňte vetvy zahusťovanie koruny. Veľkosť ovocia závisí od počtu zásob.

 2. Je potrebné starostlivo merané zalievanie, v suchom dospelých dospelých rastlín sú hojne napojené 1 krát za 3-4 týždne. Pre aktívnu sezónu nie je to zvyčajne viac ako 2-5 leštičiek. Spotreba vody – 30-50 l na strom. Slivka miluje vodu, väčšina jeho koreňov nájde v hĺbke až 50 cm, ale netoleruje konvergenciu. Väčšina vlhkosti si vyžaduje strom počas obdobia kvitnutia a tvorby nestály. Ak je suché a horúce počasie, časť plodiny sa môže jednoducho zapojiť. Počas obdobia dozrievania je úroda vlhkosti menšia, inak ovocie môžu prasknúť.

 3. Krmivá v prvom roku nie sú potrebné, rastlina je dostatok živín z pôdy. V budúcnosti kŕmenie. Rovnako ako akýkoľvek ovocný strom, slivka miluje dobré jedlo, ale nadbytok môže byť škodlivý. Ak je pôda výživná, kŕmenie sa nemusí vyžadovať v prvých 3 rokoch po pristátí. Potom stačí, aby hnojili žiadne častejšie 2-3 krát za sezónu. Jarná – amónium Selututyra a iné hnojivá obsahujúce dusík, užitočný vápnik, bór, horčík, jeseň – fosfor a draslík v priebehu sezóny. Staršie stromy, viac ako 12-15 rokov, aktualizujte hornú vrstvu pôdy ročne. Na polovicu sú lopaty Zeme opité s humusom. Ešte lepšie – úplne nahradiť vrstvu starej zeme.

 4. Aby sa zabránilo chorobám rastliny, pravidelne skúmajú, odstránia všetky poškodené vetvy, listy a ovocie. Pružinový sprej s burgundovou tekutinou, počas roka „fytoosporín“. Rozmanitosť Burbank Giant je zriedka chorý, takže po mnoho rokov môžete urobiť len s preventívnymi procesmi.

Odolnosť voči Morozhetu v priemere odrody. Niekedy sú však ovocie obličky schopné odolať až -20 ° C.

Hojná koreňová kôra, ktorá potápač dáva, musíte odstrániť. Takže tento postup nie je unavený, môžete vštepiť kultivovanú rastlinu v krku koreňa a potom bóje 30 cm do pôdy pri pristátí.

Od 3. ročníka života za slivkami, starostlivo sledovať druhú polovicu leta a na jeseň. Strom môže obnoviť svoj rast, ak je príliš veľa vlhkosti a výživy a jeseň je teplá. Zvlášť často sa to stane, keď bolo leto veľmi suché. Aby ste sa tomu vyhli, je potrebné zosúladiť bezpečnosť vlhkosti dreva, častejšie vody v lete a odstrániť jesenné zavlažovanie, odstráňte mulčovať z pôdy.

Recenzie Recenzie

Recenzie sú pozitívne, vodca vo veľkosti je ťažké obísť. Veľkosti slivky nemusia dosiahnuť sľúbené veľkosti. Niektorí záhradníci majú napríklad najväčšie plody len 180 gramov. Záleží však na podmienkach kultivácie. Ak sa slivka nereje dopredu, nechajte ho spojiť veľa plodov, budú menej. Sú tu recenzie a že ovocie, naozaj, obrovské. Záhradníci, ako je trieda Burbank Giant. Je bezchybný. Tento slivka nie je majstrovským dielom chuti, tam sú odrody a chutnejšie, ale podľa súhrnnosti značiek je to veľmi pred priemernou hmotnosťou odrôd. Stále, nenásolené drevo, hojné, veľmi husté, zlomeniny, pekné chutné a veľmi krásne. Stupeň veľký pre individuálne a komerčné pestovanie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár