Pomocou „fytosporínu“ pre jahody

Fungicídy sa spočiatku aplikujú na ochranu rastlín všeobecne. Ak hovoríme o jahodách, „fytosporín“ používa obrovský dopyt. V tomto článku sa viac zvažujeme o používaní „fytoosporínu“ pre jahody, jeho výhody a nevýhody, pre ktoré používajú, ako aj podrobné pokyny.

Výhody a nevýhody

„Fytosporín“ je známy medzi záhradkárov kvôli svojmu pozitívnemu vplyvu na rozvoj rastlín. Tento liek obsahuje veľký počet živých buniek a sporov, medzi ktorými má spor kultúry Bacillus Subtilis osobitný význam. Vďaka použitiu „fytosporínu“ sa ovocné plodiny stávajú odolnejšími na rôzne druhy chorôb. Tento liek bude chrániť rastlinu pred bakteriózou, hnilobou, plesňou, whiteflsom a kliešťmi, čiernou škvrnitosti a ružovou formou, drone všimol a kostoly, z iných chorôb a škodcov.

„Phytosporín“ je veľmi užitočný pre jahody, pretože tvorí ochrannú bariéru z rôznych hubových infekcií. Ako viete, spory a baktérie môžu veľmi rýchlo kaziť celú ročníkov jahôd, pretože sa vzťahujú na plantáž. Tento liek vám umožňuje chrániť rastlinu na samotný vzhľad bobule, zatiaľ čo má pozitívny vplyv na samotnú úrodnosť, pretože jeho počet sa zvyšuje o 25%.

Ak spočiate koreňový systém pomocou „fytosporínu“ na zavlažovanie, potom si môžete byť istí, že jahody budú spoľahlivo chránené pred rôznymi hubami a baktériami.

Hnojivo „Photosporin“ je nová generácia fungicíd, ktorá bude chrániť jahody z rôznych záhradných ochorení, zlepší všeobecné charakteristiky a posilniť imunitný systém. Vyrába sa v niekoľkých typoch, čo vám umožňuje vybrať optimálnu možnosť, a to: tekuté, pasty a prášok. V akejkoľvek forme to znamená, že koná na jahody systémovo, pretože sa dostane do pôdy, ktorá sa šíri na všetky lôžka. Jeho hlavným cieľom je zvýšiť strawberry ochranné funkcie na zníženie pravdepodobnosti chorôb. Ale musíte pochopiť, že tento liek nebude schopný chrániť rastliny zo všetkých ťažkostí.

Fytosporín má také výhody ako:

  • Bezpečnosť – Tento liek sa môže aplikovať v akomkoľvek štádiu vývoja jahôd, a to ako na začiatku, ako aj počas obdobia zberu;

  • Liek je kompatibilný s inými fungicídmi;

  • K dispozícii.

Tento liek má nasledujúce nevýhody:

  • Účinnosť je pomerne vysoká, ale nie je to všeliek zo všetkých škodcov a chorôb;

  • Liek sa predáva v rôznych formách, ale obal nie je veľmi pohodlné, chýbajúce dávkovače;

  • Tento nástroj sa neodporúča kombinovať s liekmi, ktoré sú vyrobené na alkalickom základe.

Pre to, čo sa používa?

Ak hovoríme o používaní „fytosporínu“ týkajúce sa jahôd, môže sa používať v letnej sezóne od začiatku jari a končiace s liečbou na jeseň.

Pred výsadbou jahody je už možné vyrábať prvé spracovanie týmito fungicídom. Odporúča sa namočiť sadenice v zmesi „GUMI“ a „fytosporín“, pričom dodržiavajte podiel 1: 5. 1 litr vody bude potrebovať 10 kvapiek „gumi“ a 50 kvapiek „fytosporínu“.

Ak boli postele jahôd vysadené minulý rok, potom sa odporúča naliať špeciálnym riešením. Pre jeho prípravu bude potrebné užívať 30 litrov vody 110 ml „fytosporín“. Môže sa teda liečiť asi 300 kríkov jahôd.

Ak chcete pripraviť menej riešenia, stačí sa držať podiel.

Pred transplantovaním jahody a jahody sa odporúča najskôr nalejte záhradu „phitosporin“. Zvyčajne sa pristátie vyrába v júni. Na prípravu roztoku bude potrebné na vodnom náčele asi 5 gramov prášku. Toto riešenie je ideálne pre striekanie skleníkov. Zavlažovanie je žiaduce produkovať za 7 týždňov pred transplantáciou.

Na zlepšenie pôdy sa odporúča voda a jeseň s roztokom „fytosporín“. V tomto prípade by sa mal dodržať podiel 1:20 lieku do vody. Ak sú rastliny choré, potom musíte znížiť proporcie 10-krát, držať sa pomeru 1: 2. Tento roztok sa zaviera a striekajte rastliny. Po 10 dňoch je potrebné opakovať postup. Opatrovanie sa vykonáva už s riešením s pomerom 1:10.

Dôležitý! „Fytosporín“ nemá negatívny vplyv na zber, takže môžete používať bobule aj v deň spracovania. Treba však poznamenať, že pre lepší účinok je nežiaduce sa dotknúť kríkov jahôd asi 3-7 dní po spracovaní.

Výučba

„Phytosporín“ je pomerne účinný agrochemický, ktorý vám nie je oprávnený chrániť rastliny z rôznych chorôb, ale tiež prispieva k aktívnemu rastu, ktoré hovoríme s výkonným organickým hnojivám. Liečba jahody Táto látka je pomerne jednoduchá, nemusíte mať špeciálne vedomosti. Mal by sa však opakovať z formy, pretože táto látka sa predáva vo forme kvapaliny, gélu a prášku. Okrem toho je potrebné venovať pozornosť výrobcovi, pretože rôzni výrobcovia poskytujú podstatu rôznych koncentrácií. To je dôvod, prečo pred použitím fungicíd, zoznámte sa s inštrukciou.

Pripravte riešenie „fytoosporínu“ potrebné bezprostredne pred jeho použitím. Pri uložení začne stratiť svoje vlastnosti. Okrem toho by sa mala použiť nočlovanová voda, pretože prítomnosť chlóru znižuje účinnosť liečiva.

Prilepiť

Táto možnosť je pomerne často zakúpená, takže by ste mali venovať pozornosť jeho príprave. Ak chcete vytvoriť koncentrované riešenie, budete musieť vziať dvakrát viac vody ako pasta. A potom z neho sú rozprašovacie roztoky na dezinfekciu sadeníc alebo jahodových semien.

Na prípravu roztoku, ktorý umožní, aby sa žiarenie zmizlo, musíte mať len 4 kvapky koncentrátu na 200 ml vody. Po výslednom riešení je potrebné ponoriť korene sadeníc alebo semien a počkajte 2 hodiny.

Ak by ste mali sprejovať alebo nalejte lôžka jahody, potom existujú 3 lyžičky koncentrovaného roztoku na 10 litrov vody. Takýto objem je dostatočný na naliatie 2-4 m2 jahôdok alebo sprej 100 metrov štvorcových.

Ak potrebujete čistiť kompostu alebo pôdu z rôznych baktérií a organizmov, potom 1 polievková lyžica koncentrátu je dosť pre 10 litrov. Toto množstvo je dosť na to, aby sa vyrovnalo s 1 štvorcovým meter plantáže.

Prášok

Niektorí záhradníci získavajú „fytoosporín“ ako prášok. Najprv musíte pripraviť riešenie, ktoré je vhodné na striekanie jahôd, pôdy, semien, skleníkov a dokonca aj na liečbu rastlín.

Ak potrebujete spracovať jahodové semená pred výsadbou ako prevencia, potom by sa roztok mal skladať zo 100 ml vody a 0,5 lyžičiek lieku. V tejto tekutine semená namočte 2 hodiny.

Ak plány na spracovanie sadeníc, potom musíte zriediť v 5 litroch vody 10 gramov prášku. V takom riešení by ste mali namočiť korene niekoľko hodín. Dávkovanie bude rovnaké, ak je plánované na striekanie jahôd. Ale všimnite si, že sa odporúča vyrábať 2-3 striekanie, zatiaľ čo zadržiavanie pauzy za 2 týždne.

Na prípravu riešenia na liečenie skleníkových nákladov 10 litrov vody na použitie 5 gramov „fytosporínu“.

Tekutý

Táto možnosť je pripravená na použitie. Získa sa pre liečebné aj jahodové profylaktické striekanie. Skúsení záhradníci venovať pozornosť tomu, že riešenie je lepšie ako večer alebo v zamračenom počasí. Účinnosť lieku je kontrolovaná mnohými záhradkami.

Dosť 1-2 ošetrenie liečby tak, že jahoda mala dobrú zber a neublížil celú sezónu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: