Popis a rastúce jahody

Jahoda si zaslúži obľúbené bobule mnohých ľudí. Jeho nezávislá kultivácia je však dosť zložitá a vyžaduje si účtovanie mnohých faktorov.

Čo to je?

Rodina jahôd je zástupcom rodiny ružovej, poradie ružového a triedy bicykla. Skupina trvalých bylinných rastlín kombinuje niekoľko odrôd pozorovaných vo voľne žijúcich živočíchovi, ako aj podaných chovateľmi. Podľa botanického opisu majú ich tri listy zložitú formu a dĺžku stonky, na ktorom sú dosky pevné, dosiahne 10 centimetrov. Upokojuje z kompaktného kríka, tiež označované ako fúzy, sú vyletené a schopné koreň s pomocou zásuviek. Funkcie štruktúry moču a rozvetveného koreňového systému určujú jeho plytký výskyt – len 20-25 centimetrov.

Kvety jahôd vyzerá ako štít niekoľkých RIMPRONS. Biele Boutons, a niekedy žltkasté okvetné lístky sa nachádzajú na predĺžených kvetoch a sú zvyčajne opelené hmyzom. Pre vitalitu rastliny, prítomnosť veľkého počtu nosníkov a tyčiniek. Ovocie kultúry patria do typu komplexného alebo prefabrikovaného. V skutočnosti, čo sa používa v potravinách, je výsledná farba a skutočné plody sú zrná pripojené k jeho povrchu. Farba tela sa líši od bielej až svetlej červenej farby. Kultúrny kvet nastáva približne od konca jari a až do polovice leta, to znamená, že jahoda nebude začať stúpať.

Jahody žijú asi 7 rokov, hoci na rovnakom mieste sa odporúča chovať najviac 4 roky.

Rozširovanie, šírenie

Vo voľnej prírode sa kultúra najčastejšie vynásobí pomocou fúzy, ktoré sú úspešne zakorenené do pôdy. Mimochodom, najčastejšie vďaka tejto metóde, jahody rastú v záhradných miestach. Pokiaľ ide o ovocie, prirodzene sa vzťahujú na samoobsluhu, vode, vietor a dokonca aj zvieratá.

Typy a odrody

Botanická tyč pod latinským názvom Fragaria, ktorá môže byť preložená ako „voňavé“, kombinuje približne 20-30 druhov. Všetky sú vo veľkej miere podobné. Možno najslávnejší jahodový les alebo obyčajný. Kultúra kefy rastie len vo voľnej prírode, ťahajú až 5-20 centimetrov výška. Charakteristika druhov hovorí, že rozmery malých bobúľ nepresahujú 2 centimetre. Rovnako ako v divoko rozšírenej jahodovej zelenej, je tiež polo. Vyznačuje sa prítomnosťou krátkych výhonkov a zaoblených „ovocia“, ktorého farba môže byť ružová, červená alebo dokonca žltkastá.

NUTMETICKÝ ALEBO MUSKY STRAHBERRY RAST V DEDEKOM, Hoci v Európe sa snažil dom. Kríky s veľkými listovými doskami, pomerne veľké ovocie a nasýtené arómy úsek na 35 centimetrov na výšku. Väčšina rastlín je centrum, to znamená, že tvoria buď kvety samíc alebo mužov. Nazýva sa „záhrada alebo ananás jahoda“ sa skrýva, čo sa bežne nazýva jahody. Tento druh bol získaný prechodom na čílske a panenské jahody. Pole alebo lúka jahoda rastie v poliach. Keď v polovici leta, voňavé bobule spí, celé územie je nasýtené sladkou vôňou.

Prečítajte si viac  Malina Bow CossAck

Dvore jahody tiež kombinuje obrovské množstvo odrôd, ktoré podľa najjednoduchšej klasifikácie možno rozdeliť na skoré, sekundárne, neskoré a opravy. Do prvej skupiny, ktorá tiež dozrieva začiatkom mája, „harmanček festival“, „Kent“ a „ELVIRA“. Zo stredných právnych záhradníkov, „Lord“, „venta“ a „Juan“ odrody – zber je možné zbierať od konca júna. Pre neskoré odrody, špecialisti obsahujú takéto odrody ako „Borovitskaya“ alebo „Vikhod“, a od opravy sú široko známe „Brighton“, „kráľovná Elizabeth Two“, „Ananás“ a „Garland“.

Pristátie

Extrudná kultúra na otvorenej zemi sa vykonáva takmer v každom intervale vegetačného obdobia, Ale je to pravda, že to na začiatku jari, na začiatku jesene alebo na konci leta. Pre studené a menšie regióny je po vykurovaní pôdy uprednostňované jarné pristátie. V iných prípadoch sú jahodové kríky vysadené na križovatke leta a jesene – zvolený čas umožňuje koreňovému systému závodu posilniť nástup mrazov. V dôsledku toho bude pre budúcu sezónu plodná. Jahody vyžadujú dobré osvetlenie, takže výber pozemku je veľmi opatrne.

NEPOUŽÍVAJTE, KTORÉ NEPOUŽÍVAJTE LIEKY, KTORÉ SA POUŽÍVAŤ, KTORÉ SA POUŽÍVAŤ, KTORÉ MAJÚ TAKÉ MALI. Pôda Berry Kultúra bude vyhovovať takmer všetkým, s výnimkou suchých piesočných a mokradí. Väčšina kríkov, ako je slabosť pôdy pôdy, ako aj ľahká hlinka. Zem musí byťnasýtené nutričné ​​prvky, mierne navlhčené a majú schopnosť prejsť vzduchom. Stojí za to vyhnúť sa lokalitám, kde je pozorovaná milosť zrážania alebo rozmnožovanej vody, ako aj tie, ktoré charakterizujú blízke uzemnenie podzemnej vody. Optimálna kyslosť pôdy je od 4,5 do 5,5 jednotiek.

Pre jahody, navrhnuté Niekoľko pristávacích systémov, z ktorých každý má svoje výhody a mínusy. Pri práci s individuálnymi krídlami medzi kópiami je potrebné ponechať 45-60 voľných centimetrov. Aby sa na ne nemali spokojní, sa fúzy pravidelne odstráni. S jednorazovým výsadbou kríkov sú vysadené riadkami.

Medzi jednotlivými kópiami je udržiavaná medzera 15 centimetrov a rozmery uličky sú 40 centimetrov rovnaké.

Dvesto pristátia, Tiež známa ako páska, vhodná pre veľké plochy. Jahody sa nachádzajú dva riadky, medzera medzi ktorým je 30 centimetrov. Rozdiel medzi semenáčikmi je 15-20 centimetrov a šírka tyče dosahuje 70 centimetrov. Je možné usporiadať záhradu a kontrolu. Jahody v tomto prípade pristáli s radmi vo vzdialenosti 50 až 50 centimetrov a jeden rad posuny v porovnaní s inými centimetrami. Nakoniec, keď pristátie hniezda, bude potrebné vytvoriť zloženie dobre vyvinutej sadeníc v strede a 6 kusov menšej veľkosti okolo neho. Hniezda organizujú riadky s AIslersom rovnými 35-40 centimetrov. Priestor medzi jednotlivými sadesaniami je 6-8 centimetrov a medzi hniezdami – asi 30 centimetrov.

Prečítajte si viac  Bojovať s hrozna chlorovu

Okrem klasického pristátia, Existuje možnosť umiestniť kultúru na Agrofrix. Vysoké lôžka v tomto prípade sú skryté pomocou webu, potom, čo robí otvory pre jahodové salóny. Kultúra sa nechá umiestniť na matrac ohromujúci hrach, pod filmovými prístrekami alebo vertikálnym hrebeňom. Pred prenosom sadeníc na otvorenú pôdu sú sadenice odovzdané asi 5 dní v chladnej miestnosti. Priame pristátie je lepšie stráviť večer. Skupiny sú oslobodené od všetkých letákov, s výnimkou vnútorného páru – to umožní, aby rastlina riadila všetku svoju silu na vývoj koreňového systému. Pred ponorením do studne sú korene ponorené do zmesi ílu a rašeliny, a potom narovnajú po celej dĺžke. IDOBRAČNE Urobte malý holmik v diere, na vrchole, ktorý položil kríky.

Nesmieme zabudnúť Srdce sa musí mierne zvýšiť nad povrchom a krk koreňom – ​​byť úplne v zemi. Keď sa jahoda vezme svoje miesto, pôda bude musieť byť potiahnutá, neumožňuje výskyt prázdnoty a po organizácii ťažkých zavlažovaní. Treba to spomenúť Zakúpené sadenice často „slávne pre“ skrútené korene. Pred nástupom, určite narovnajú, vyčistí z Rottenových procesov av prípade potreby skrátenie.

Starostlivosť

Správna starostlivosť o pristátie – kľúč k úspešnému rozvoju kultúry.

Zalievanie

Na organizáciu je potrebné zavlažovanie jahodových kríkov pravidelné a dostatočné, najmä pokiaľ ide o jej záhradné druhy. Frekvencia postupu sa môže líšiť v závislosti od poveternostných podmienok a stavu pôdy. Ak je napríklad hlinka prítomná v pôde, potom sa vyžaduje vlhkosť. Pred začiatkom kvitnutia sa rastlina nechá vystaviť postrekovaniu, ale vlhkosť by sa mala vždy držať pod koreňom. Zavlažovanie v priemere sa vykonáva každých 10-12 dní, ale v teperi sa tento obrázok výrazne zvyšuje. Voda by mala byť použitá ako zmysel a prirodzene prirodzene na slnku.

Každý meter štvorcový pristáva sa vyžaduje niekde 10-12 litrov tekutiny, ktoré by mali namočiť pôdu na 20-25 centimetrov. Zavlažovanie je obvyklé usporiadať buď skoro ráno alebo bližšie k večeru.

Keď kultúra začína ovocie, frekvencia zavlažovania bude musieť byť znížená tak, že buničina ovocia sa neukazuje ako voda.

Podkord

Pre prvé hnojivo pre jahody je zvytne zadať, keď sa na Bush objavia mladé listnaté dosky. Polievková lyžica kvapalného humate sodíka alebo rovnakého množstva močoviny sa zriedi 10 litrami vody. Každý Bush bude musieť použiť 0,5 litrov výslednej zmesi. Vhodné bude použitie zriedeného klobúku alebo kuracieho hnoja. Pre non-rohový podávač v tomto štádiu je vhodná kombinácia 2 gramov potašovina-manganistanu, rovnaký počet kyseliny boritej a molybdénu-veľkosti amónneho, rozvedený vo vodnom vegete.

Prečítajte si viac  Tomato ZETUS

Pred kvitnutím kultúry by malo byť usporiadané nasledujúce kŕmenie. Záhradníci odporúčajú kombinovať polievkovú lyžicu Agrikola Aqua, rovnaké množstvo lieku „Effecton I“, lyžičku sulfátu potašov a 10 litrov vody. Po zaťažení 0,5 litra zmesi za každého kríka, bude možné usporiadať extraxanle striekanie. Nakoniec, finalizácia hnojív je usporiadaná po zbierke bobule. U 10 litrov vody je sklo popola, lyžiarska lyžica nitroposki a rovnaké množstvo „efektu“, potom, čo sa 1 litra naleje do každej kópie jahody.

Alternatívou ku všetkým vyššie uvedeným zmesiam môže byť v zásade zakúpené komplexné lieky určené pre jahody.

Orezávanie

Strawberry orezávanie bude vykonané 2-krát ročne: pred kvitnutím a po zbere. Bude potrebné zabezpečiť, aby bol postup predčasný alebo neskoro večer, sprevádzajúci spracovanie hmyzu. Odstrániť fúzy nasleduje so špeciálnymi nástrojmi, takže stonku rovná 10 centimetrom.

Prevod

Resetovanie jahodových odrôd je povolené len vtedy, keď závod dosiahne vek 4-5 rokov. Ak hovoríme o opravách tried, potom je možné proces možný každé 2 roky. Optimálny termín pre postup sa považuje za september a mal by byť konajúci, ako aj počas primárneho pristátia. Keď sú kríky na novom mieste biotopu, bude musieť zaspať mulčovať.

Reprodukcia

Hlavným vegetatívnym orgánom jahody sú fúzy, to znamená, že výhonky, ktoré sa prehrajú. Reprodukcia s ich pomocou sa vykonáva veľmi jednoducho: stačí si vybrať zdravý výstup asi 1 alebo 2 roky starý, mierne ho zatlačte do zeme a posypeme voľnú pôdu, po srdci, ktoré nie sú pokryté. Keď je v septembri približne v septembri zakorenené, zostanú len na transplantáciu na trvalé miesto rastu. Pre odrody bobule, ktoré nemajú fúzy, sa podieľajú na metóde osiva, ako aj rozdelenie kríka.

Choroby a škodcov

Pre jahody rôznych typov a odrôd sú charakteristické pre rovnaké ochorenia. Hovoríme o hubici Fusarious, Nielen samotný Bush, ale aj jeho korene, vertikálny blednutie, čo vedie k smrti rastliny, fytoofluorózy a fytoofluorózou. Gray Gneni Infekcia Komunikuje kvôli populácii vykládok a spôsobuje nenapraviteľné škody na berry „ovocie“. Nafúknutý rosa, Charakterizované vzhľadením pádu bieli, je zarážajúci všetky časti rastliny, okrem koreňov. Z hmyzov je kultúra Berry najčastejšie vystavená Weevils, Ticks a Nematodes.

Aby sme nemali čeliť žiadnemu z vyššie uvedených problémov, záhradníci platia spravodlivo pozornosť na prevenciu, postrekovanie výsadby s drogami obsahujúcimi meď, včasné odstránenie zastaraných lístie a mulčovanie, a nezabudli na použitie insekticídov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: