Pravidlá a pristávacia schéma Apple Stromy na jar

Na starom rodinnom pozemku sú ovocné stromy zriedkavé – sú s najväčšou pravdepodobnosťou k dispozícii. Ale ak je pozemok nový alebo na starej s niektorými stromami, musel som sa rozlúčiť, potom je úlohou pristátia vznikne pred vlastníkmi. Najžiadanejšie sú samozrejme Apple. Ako ich zasadiť na jar, prečo je potrebné to urobiť v jednom alebo inom období, aké podmienky, termíny a technológie zohľadňujú – to všetko sa musí naučiť majitelia stránky pred rozhodnutím, zdá sa , jednoduchá úloha pre výsadbu stromov jabĺk.

Výhody a nevýhody

Pravdepodobne najdôležitejšie plus jarného pristátia leží v rezerve času na rozvoj mladého sadenice v príjemnom prostredí. Mrazy sú stále veľmi ďaleko, ale sú presne sú nebezpečné pre rýchle stromy. Na jeseň je riziko pádu do labiek mráz veľmi mladé stromy oveľa vyššie. Pre jar, leto a jeseň jablocks majú čas na dobre root, vyrastať, pestovať korene, ktoré budú absorbovať zo pôdy všetky najviac potrebné.

Je možné, že strom je zvládnutý na zvolenom mieste, dostatočná výživová rezerva sa akumulujú.

To znamená, že pre regióny, kde je zima studená (a nielen na Sibíri), je relevantnejšia pružina. Tam, kde pôda nie je najviac úrodná, výber v prospech jari je tiež zrejmé. Okrem toho, na jar je výhodné zasadiť tie odrody jabĺk, ktoré nemajú osobitnú odolnosť proti mrazu. Nakoniec, obec, ktorá je 1-2 rokov, bude tiež lepšie prevedená na jarnú pristátie.

Mali by ste poznať nevýhody dreva pristátie na jar.

 • Musíte mať čas na semenáčku, až kým sa renálne rozpustí.
 • Ak je v letnom suchu malá vlhkosť, rast nových koreňov sa spomalí, vývoj stromu vo všeobecnosti sa spomalí, bude to náchylné na rôzne choroby, riziká zomrieť.
 • Plánovací plán by mal byť nepoškvrnený – cena chyby je veľmi vysoká.
 • Ak sa teplota pružiny prudko stúpne, slnko sa doslova vyplní, potom sa mladý strom môže požívať popáleniny. Pod úderom slnečného svetla bude sotva kvitnúce listy a výhonky.
 • Vysoko kvalitné sadenice, ak si myslíte, že skúsení záhradníci, na jar, aby si kúpil ťažšie.

Zdá sa, že je to slušný zoznam mínusov, ale jeden veľký plus – zásoby teplých mesiacov – môže ich prekrývať. A pre niektoré oblasti voľby a neexistuje vôbec – len jar a v žiadnom prípade inak. Okrem toho, zbaviť sa mínus je celkom v silách záhradníka. Môže si vybrať optimálne trvanie pristátia, organizovať zalievanie, rozhodnúť o mieste, zber sadenice na jeseň.

Načasovanie

Územie Ruska je obrovské a v klimatických podmienkach tak heterogénne, že univerzálna odpoveď nie je robiť.

Severne od oblasti bydliska, chladnejšie je zima (a ešte dlhšie), takže jesenné pristátie môže byť pôvodne zlyhalo.

Regióny a čas pristátia:

 • Severozápadný región (so zaradením regiónu Leningrad) – od konca apríla do 10. mája;
 • Južne od Ruska – celé apríl;
 • Sibír je prvá polovica mája;
 • Ural – prvá polovica mája;
 • Moskva – druhá dekáda apríla.

Presné výrazy sú určené teplotou vzduchu: Akonáhle sa dosiahne odolné 12-15 stupňov tepla, môžete vykonať prípad. Je dôležité, aby sa pôda unikla toľko, takže jama kopať, je ľahké kopať (budú musieť kopať približne centimetrov na 80).

Semenáč, ktoré už kvitnú, nie je možné zasadiť, pretože takmer nikdy takéto vzorku. Samozrejme, že stojí za zmienku mesačného kalendára. Mnohí záhradníci sú s ním skontrolované. V kalendári môžete vždy nájsť informácie o vykládkach v aktuálnom období.

Výber a príprava

Nadobudnutie sadenice na jeseň – často prípad, a dosť odôvodnené. A aby sa materiál držal až do jar, môže byť strom poslaný na suterén, dať do boxov a nalejte korene s pôdou.

Môžete si vyrobiť stromy a v záhrade, s uhlom 45 stupňov a potom skryť vrstvu Zeme a suché lístie.

Nasledujúce uvedené zoznamy kritérií sadeníc pri ich zakúpení.

 • Z toho vyplýva na úrovni podzemnej vody na území. Ak je podzemná voda vyššia ako 2,5 m, potom sú preferované stredné alebo znížené jablkové stromy. Ak sú stromy vysoké, korene pôjdu hlboko do zeme a nenesú stagnáciu vody.
 • Selekčný výber je uprednostňovaný v miestnej škôlke, kde je Apple prispôsobené terénu a grafovi.
 • Barrel sáčku by mal byť hladký, nie mať škrabance a rastu.
 • Dvojročné rastliny budú najlepšou voľbou pre pristátie. Dva alebo 3 bočné úniky odchádzajú z hlavného trupu.
 • Roots rastliny musia byť elastické a ich dĺžka by mala byť asi 40 cm. Koreň môže byť mierne vytiahnutý, zatiaľ čo sa začnú natiahnuť.
 • Ak malý nechty na ponáhľanie kôry, bude to zelená.
 • Skupiny s otvoreným koreňovým systémom by nemali mať kvitnúce listy.

Ak má byť strom prepravovaný, musia byť chránené: Zabaliť otvorené korene s mäkkou vlhkou handričkou, obal filmom a vetvy sú jemne priťahujú k trupu škótskej pásky alebo lana. Treba tiež pripomenúť, že hlavným znakom zdravého stromu je vyvinutý koreňový systém. Veľký koreň a malá krajina je oveľa lepšia ako inverzný podiel.

Požiadavky na miesto a pôdu

Apple stromy sa považujú za solubické rastliny, a tiež radi rastú na výškach. Je lepšie, aby určili miesto, kde sa nezhromažďuje a stagnácia po daždivých dňoch a snehovej vode tanya. Na nízkopodlažnom pozemku, ktorý sa líši v neďalekej podzemnej vode, bude musieť urobiť umelé nábrežie. A len potom zasadiť Apple Tree.

Z severnej strany by mala byť optimálna lokalizácia pre Apple Tree niečo chránené: dom, stodola alebo plot.

Nie je vôbec miesto pre mokrade, chladné oblasti sa nezmestia.

To až na zloženie pôdy, potom tieto stromy sú obzvlášť arogantné, aby to bolo ťažké. Hlavnou vecou je, že to nebolo soľné močiare, a miesto už prešli potrebným cyklom agrotechnických udalostí. Dôležitá a správna starostlivosť o pristátie. Najlepšie jablkové stromy prichádzajú na svetlom suginku.

Zvážte možnosti pôdy pre Apple Apple a odporúčania expertov.

 • Hlinená pôda. Považované za nížinu a závažné. Rok pred odhadovaným pristátím pre 1 kV. Merač takejto pôdy musí byť vyrobený 50 kg riečneho piesku, 15 kg pilín, 0,5 kg nebezpečného vápna, 15 kg hnoja, rašeliny, kompostu, humusu. A aby sa zmestili do pôdy, mali by sa zasadiť: pred kvitnutím sú namontované. Pit pre Apple Strom na takejto pôde bude musieť kopať obyčajnejšie a spodná časť je vyrobená od pobočiek a malých kameňov.
 • Peat. Živiny na takomto zemi je málo, aj keď s vodou a kyslíkom (presnejšie, ich preskočenie) má rašelinovú oblasť. Cítiť pôdu, napríklad drevené piliny, hnoj, kompost. Ak takúto pôdu nespracujete, bude v ňom prebytok vlhkosti, budete musieť nainštalovať drenážne systém.
 • Piesok. Rok pred pristátím sadenice, je potrebné tu naliať: 50 kg hlinku, 15 kg humusu, 0,5 kg vápna, 40 g draslíka a 70 g superfosfátu. A toto je založené na 1 kV. merač. KONCIFIKÁLNA KRAJINA SIDEÁLNA SIDERÁTA, KTORÉ BUDE PODĽA SKO. V spodnej časti pristávacieho jamy je lepšie ležať alebo rozbiehať drenáž.
 • Hliníkový. Ak chcete obohatiť takú pôdu, potrebujete 1 námestie. Merač sa pridá 15 kg kompostu, 40 g síranu draselného a 60 g superfosfátu.

Ak je pôda reprezentovaná čiernou pôdou, nevyžadujú sa žiadne prísady. Všetky predbežné práce sú len v prasknutí hornej vrstvy Zeme.

Ako dať Apple Tree?

Vložte otvorenú zem – to znamená predbežné pripraviť pôdu, ak je to potrebné, a pokúsiť sa uhádnuť rozmery jamy.

Príprava a plnenie jamy

Môžete urobiť jamu na jeseň, ale ak to nevyšlo, potom to aspoň niekoľko dní pred pristátím. Pôda by mala byť čas na vyrovnanie na jeho úrovni.

Pri kopaní jamy sa horná uzemňovacia vrstva určite zlikviduje na boku (berúc do úvahy jeho ďalšie použitie).

Dôležité čísla:

 • Hĺbka jamy je 50-80 cm a šírka môže dosiahnuť 1 m, ale nie menej ako 60 cm;
 • Štandardná veľkosť výsadby – 60×60 cm;
 • Ak je vysadená vzorka s uzavretým koreňovým systémom, pristávacia jama je vyrobená 2-3 krát viac samotného kontajnera;
 • V spodnej časti prehlbovania je odvodňovacia vrstva nevyhnutne položená, ktorej hrúbka by mala byť 10-15 cm (rozbité tehly, drvený kameň, kamene).

Hlavná vec nie je pridať do pôdy pri výsadbe stromu jabĺk (pružina – žiadny dôvod) dusíkatých hnojív. Z nejakého dôvodu je táto akcia typická chyba jarného pristátia.

Hnojivá, samozrejme, stimulovať pestovaciu sezónu, ale vezmite si moc z koreňov. A zasahovať do vývoja koreňov je mimoriadne nebezpečný.

Existuje názor, že na ležanie všetkých hnojív v pristávacej jamke nie je najlepšia voľba. Mali by sa urobiť v budúcnosti ako bežné kŕmenie.

Technológia DisemBarking

Okamih výsadby sadeníc, hoci je to zodpovedné opatrenia, pretože prístupnosť jablostných stromov závisí od toho, ale stále sa nelíši v ťažkostiach.

Chorý tento proces krok za krokom.

 1. Namočená purpová purpurová s vhodnou úrodnou pôdou, nezabudnem zanechať prehlbovanie, ktorý bude zodpovedať veľkosti koreňov sadenice.
 2. Ak je to pristátie stromu s otvoreným koreňovým systémom, malý holmik sa nalial do stredu pristátia. Ak je koreňový systém sadenice zatvorený, Holmik sa zruší – závod je jednoducho poslaný do jamy, aby jeho hlinené com zostalo holistické.
 3. Ak predtým, čo ešte nie je opitý v mieste pristátia dreveného kolíka na podporu, je čas to urobiť.
 4. Sadenie je inštalované v strede Hollocha (ak je taký), a jeho korene sa znižujú. Dierovanie koreňov – vážna chyba.
 5. Ak je obec Gravito oči, miesto tohoto hovädzieho dobytka vyzerá na sever, umiestnenie strihu – juh. Tak to bude správne.
 6. Roots jablkové stromy sú posypané. Strom súčasne musíte pretrepať tak, aby medzi koreňmi neboli žiadne prázdniny.
 7. Zostáva len smrť pôdy, počnúc okrajmi na základni obce. Toto je prvá etapa pripojeného pristátia.
 8. Valček je vyrobený na priemere kruhu valčeka. Jeho výška – až 10 cm. Oblasť vo vnútri obvodu valca bude musieť rozprávka s vodou hojne (to trvá o vedierku 3 vody). Topping ide hneď, ako Zem absorbuje predchádzajúcu časť.
 9. Semená je zviazaný s voľným uzlom na podporu s použitím mäkkého povrazu, upevnenia v požadovanej polohe.
 10. Pozemok je na tomto mieste vyprážaný, musí byť uzavretý rašelinou alebo kompostom. Len v blízkosti trupu Apple Tree, pôda nie je rozložená, pretože kôra môže tvoriť, že je plnené plesňou.

Ako vidíte, nie je nič komplikované v pristátí. Aj keď sa nováčikovia obávajú, pretože v skutočnosti nechápu, ako reagovať na „neplánované“ situácie a problémy s sadenice.

Užitočné poradenstvo

Odborníci sú rozdelení tým, že sa zvyčajne deje „nie podľa plánu“. Tu a niekoľko tipov, ktoré dokonca skúsení záhradníci môžu byť užitočné.

Zvážte, aké odborníci na jarné výsadby sa odporúčajú jablkové stromy.

 • Ak je zrejmé, že korene semenáčiny sušené, nie je možné ho nechať bez pozornosti. Musia byť nasiaknuté vodou pred pristátím. Ak sú korene zlomené, musíte ich orezať. S príliš dlhými koreňmi je lepšie urobiť to isté.
 • Sadenie po vylodenie je okamžite orezané. Toto sa vykonáva pre rootovú systémovú rovnicu a nadzemnú časť jablka. Takéto opatrenia môžete zavolať resuscitáciou, pretože pristátie je vždy stresovať aj za najsilnejšieho TRE.
 • Na Apple Strom úspešne zakorenený, musíte ovládať vlhkosť pôdy. Zalievanie Zeme, ktorú potrebujete 2-3 krát mesačne. A počas obdobia silného tepla – 1-2 krát týždenne.
 • Ak chcete pochopiť potrebu zavlažovania jabĺk, je stará recepcia. V blízkosti stromu je diera kopať (na bajonetovej lopate). Zo dna trvá niekoľko pôdy. Ak sa kocka zeme rozpadá, to znamená, že je nevyhnutné na hojné a naliehavé zavlažovanie.
 • Ak dvojročná semenní poskytuje zber signálu, nemusíte sa radovať. Kvety by mali byť nakrájané, pretože v prvom roku pristátia by obec mala stráviť celú svoju silu, aby sa prispôsobil a nie ovocie.
 • Ak pri výbere sadenice v škôlke, Kupujúci vidí krásny a externe zdravý strom, ale má výšku viac ako 1,5 m, je lepšie sa dostať okolo takejto inštancie. Buď pre Apple Strom nie je veľmi správne zdvorilosť, alebo „premôcť“ dusík.
 • Skriny s uzavretým koreňovým systémom sa predávajú v kontajneroch. Niekedy sa stáva, že predajcovia podvádzajú kupujúci. Ak chcete skontrolovať, či je systém správny, musí byť strom odobratý pre trup a mierne pretrepať. Ak sedí pevne, to znamená, že všetko je v poriadku.
 • Ak je strom vysadený v rizikovej poľnohospodárskej oblasti, nie je potrebné vypočítať len na jeho prirodzenú trvanlivosť a silné koreňové krky. Je lepšie zasadiť takýto závod na nejakú výšku, aby sa výrazne zvýšili jeho šance na úspešné prispôsobenie.

Musíte si zapamätať alebo zaznamenať všetky uvedené odporúčania pre pamäť, aby ste si vybrali a položili Apple Tree na vaše stránky, rovnako ako vyhnúť sa chybám, ktoré sa „vyskočí“, možno za pár rokov, ktoré požadujú všetko, čo začne od samého začiatok.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: