Pravidlá na jeseň

Vysoko kvalitná a dôkladná príprava stromov na zimu je kľúčom k nielen dobrú úrodu v budúcom roku, ale aj záruku, že rastlina bude bezpečne prežiť chladné časy. Jeden z termo-milujúcich a vlhkostných rastlín je vyčerpávajúci. Netoleruje sucho a chlad. Avšak, je pestovaný v severných regiónoch, a dokonca dosť úspešne. Ako vykonať dôležitú súčasť starostlivosti o stromovú starostlivosť – príprava na zimu, ako aj vziať do úvahy všetky nuansy, prečítané v tomto článku.

Pravidlá na jeseň

Orezávanie

Prerezávanie je dôležitou súčasťou členenia na jeseň. Je to nielen formuje správny tvar koruny, ale tiež uľahčuje životnosť rastliny – nevytvára silu na podporu nepotrebných pobočiek.

Pravidlá na jeseň

Načasovanie

Jeseň zvyčajne odrežte strom dvakrát. Prvýkrát sa prerezávanie vykonáva, keď je celá úroda zostavená. Druhýkrát pred začiatkom mrazu.

Časy orezávania závisí hlavne na rastúcom regióne.

V strednom pruhu Ruska sa prvé orezávanie vyskytuje s koncom zberu a druhá neskôr. Ale je najlepšie to urobiť, keď sú listy úplne nepravdivé. Výnimky sú studené oblasti. V severných regiónoch (Sibíri, Urals) musíte mať čas na rezanie stromov aspoň raz pred na jeseň – na konci leta.

Pravidlá na jeseň

Metódy

Je potrebné si tiež pripomenúť, že rastlina má svoje vlastné orezávanie nuansy. Uľahčite rezanie stromu dospelých. On je odrezaný vodičom a inými rýchlo rastúcimi pobočkami. Samozrejme, staré, sušené a choré vetvy sa čistia. Ak je semená 2 alebo 3 roky, potom sú všetky vetvy rezané tak, že nie sú vyššie ako vodič pre 30-40 cm, dĺžka bočných vetiev by nemala byť viac ako 15 cm. Ak je semenára veľmi mladý (1 rok), všetky výhonky sú orezané o tretinu dĺžky.

Všetky úseky sa spracujú s medenou silou (dezinfikuje úseky). Zlé orezávanie môže viesť k silnému oslabeniu stromu. Nie je potrebné odrezať hornú obličku centrálneho vodiča. Ak sa to robí, strom spomaľuje rast.

Pravidlá na jeseň

Nuansy zavlažovania

Pluma zle toleruje sucho alebo dlhú absenciu zavlažovania. Môže resetovať ovocie, kvety, listy a dokonca suché. Preto na konci augusta alebo začiatkom septembra je potrebné začať zalievať strom s veľkým množstvom vody. Potrebuje to, aby nové výhonky prežili v zime. Ďalej (po septembri) sa strom požiaru raz mesačne, ale už nie je v takom veľkom počte.

Odtok nie je možné napojený priamo v blízkosti koreňa. Pre veľký strom, musíte urobiť drážku vo vzdialenosti 1,5 metra od barelu. Malé dediny je možné naliať okolo obvodu kruhu umiestneného vo vzdialenosti 20 cm od barelu.

Vo všeobecnosti je miera zavlažovania stále viac závislá od charakteristík rastovej oblasti. Ak je jeseň teplý a bez zrážok, potom potrebujete vodu častejšie. Ak je jesenná doba extrémne daždivé, potom môžete vodu menej často. Ak príťažlivé dažde idú, drážky musia byť urobené okolo stromu, takže prebytočná vlhkosť ide.

Pravidlá na jeseň

Čo a ako sa dostať dole?

Na jeseň sa vyžaduje kŕmenie hnojív. Tvorba tohto berie veľa sily. Najlepšie je viesť kŕmenie v októbri alebo neskôr, asi mesiac pred nástupom mrazov.

  • Počas tohto obdobia je to dobre oplodnené kompostom alebo humusom.
  • Pre dobrú plodinu budúci rok musí byť slivka oplodnená Dolomitou Mourou.
  • Požadované minerálne hnojivá sú draslíka a fosfát.
  • Bude to tiež dobré pre závod po zbere v septembri vypovedanie hnoja. Tiež dovolené pridať malé množstvo močoviny – len 20 g na meter štvorcový.
  • Nemusíte pridať veľa dusíka na kŕmenie. Je potrebné vytvoriť veľký počet listov. Jesenné kŕmenie dusíka to urobí tak, aby listy na slivo zostali až do mrazu. Nie je to veľmi dobré pre zimovanie, strom strávi svoju silu na podporu lístia. Prípustný obsah dusíka v kŕmení – 4%.

Pravidlá na jeseň

Spracovanie z škodcov a chorôb

Jesenné spracovanie a liečba sú najprijateľnejšie. Počas tohto obdobia je stále deptment, ale plody sa už zbierajú, a určite nie sú otrávené.

  • Pred začatím jesenného spracovania musíte starostlivo preskúmať strom na prítomnosť škodcov alebo ich vajíčok. Môžu byť nájdené nielen na listoch, ale aj v krémy kortexu a tiež na malých hlbinách pôdy. Ak nájdete škodcov alebo ich položenie, potom pred spracovaním stromu, je potrebné odstrániť všetky živé tvory.
  • Aby to urobili, na pôde okolo stromu, plátno sa riadia, a samotný strom sa chriek. Väčšina celoživotného padá na plátno. Musíte tiež čistiť pôdu okolo stromu od lístia, z kôry, ktoré potrebujete odstrániť mach, lišaj alebo iné podozrivé vzdelávanie. Musíte to urobiť opatrne a najlepšie s kusom plastov alebo špeciálny škrabka. Všetok odpad neskôr musia horieť v rohu pozemku. Veci musia chodiť železnú kefu. Je dôležité poškodiť tkanivo dreva.
  • Ďalej musíte stráviť striekanie fungicídov. Rust sa lieči rôznymi liekmi obsahujúcimi meď (napríklad medi vitriol). Z textu môže byť strom dodaný riešeniami mangánu alebo horčice. Plátky cesnaku a tabaku. Pre prvé riešenie vezme 0.1 kg cesnaku pre 10 litrov vody. Pre druhú odvážnu, berú tabaku alebo cigarety a nasiaknuté vo vode. A ostatné riešenia spracúvajú postihnuté miesta. Huba je ošetrená s energiou s energiou.
  • Striekacie stromy potrebujú v druhej polovici októbra – začiatkom novembra. To si vyžaduje 5% roztok močoviny (500 g na 10 litrov). Striekanie sa vykonáva vo vzdialenosti 70 cm. Spracovanie trupu, pobočiek. Vykonávať postup len v zakalenom počasí.

Pravidlá na jeseň

Ak počas liečby na strome, ovocie stále zostali, potom je nemožné ich používať v potravinách.

Pravidlá na jeseň

Ochrana proti hlodavcom

Plumská kôra je veľmi milovaná zajacami a vodami. V boji proti hlodavcom, majstrovstvá patrí do bežných mechanických metód – prístrešky.

Patrí medzi ne kovové pletivo, sklolaminát, Burlap, Spunbond a dokonca aj Kapron pančuchy.

Zvieratá môžu vystrašiť veľké čierne tašky pripojené k trupu. Okolo trupu môžete usporiadať niektoré bajonets alebo iné podobné zariadenia, ktoré sa prekrývajú prístup k jadru.

Pravidlá na jeseň

Pravidlá na jeseň

Multifunkčný

Ako už bolo spomenuté, slivka miluje hojné zalievanie a netoleruje sucho. Vlhkosť sa môže odpariť vo veľkých objemoch. Takže sa to nestane, musíte vykonať mulčovať. Pred mulčovaním musí strom nevyhnutne naliať. Zavlažovanie, ako je mulčovanie, je vyrobený po nohách listov a pred nástupom mrazov. Na „posledný“ jesenné zavlažovanie by malo ísť asi 35 litrov vody. Ako mulčovanie pre slivky zvyčajne používané Burlap. Nejaký čas po zavlažovaní, pôda okolo stromu odchádza, potom okolo stromu je steewing burlap. Po hornej časti planéty Burlap Planets alebo Balíky. Ďalej sú obe vrstvy „zakryté“ s vrstvou pôdy. Je to takéto mulčovanie je najprijateľnejšie pre slivky.

Pravidlá na jeseň

Pravidlá na jeseň

Bielizeň

PLUM stromy musia poraziť tak, že kôra, bez ohľadu na to, ako zvláštne to, nedostali popáleniny z lúčov slnka odrazené zo snehového povrchu. Tiež vírivka zabraňuje tvorbe trhlín a bojuje s mrazom. Môžu sa objaviť pri silných teplotných kvapkách. Vedenie by sa malo vykonávať na Cortexu vyčistenom zo sušených častíc a tiež si vyberte tento deň bez zrážok. Maximálna teplota vzduchu musí byť +3.

Pravidlá na jeseň

Pre blaženosť použité maľby kefy. Zmes, ktorú potrebujete na pokrytie celej základne trupu až do začiatku bočných vetiev.

Základom pre zmesi je tri zložky – biela časť (Zvyčajne je to vápno, môže byť nahradený kriedou), Očarujúci prvok (Vo väčšine prípadov, PVA lepidlo, komerčne alebo íl), ako aj antiseptické (Najčastejšie je to medená energia, niekedy nahradená hnojom alebo kurade podstielkou). Dáva sa spravidla 2 kg limetov na 10 litrov vody, 1 kg hliny, 2 kg hnoja. Ostatné kompozície zmesi na blishovanie sú povolené. Zmes by nemala byť príliš kvapalná alebo príliš hrubá. Ak sa zloženie použije, jeho obsah by mal byť asi 10% z celkovej hmotnosti. Akákoľvek zmes by mala dať kôru dýchať. Avšak, teraz nie je potrebné pripraviť zmesi pre biele, môžu byť kúpené v špecializovaných predajniach. Na balení zvyčajne existujú aj pokyny a odporúčania týkajúce sa koncentrácie.

Pravidlá na jeseň

Izolácia

S cieľom skutočne správne pripraviť slivky na zimu, je potrebné ho izolovať. Táto časť prípravku na zimu začína kŕmením. Urobiť to, urobte hnojivá v pôde. Nemôžete oplodniť mladé slivky (napr. Ročné kroky). Kmeň stromu musí byť pokrytý pobočkami alebo semi. Neskôr je táto „vrstva“ povinná vláknať.

Po strome potrebujete natrhnúť niekoľko papierových vrstiev. Môžu byť tiež vykopávky s vláknami.

Časť procesu izolácie je tiež mulčovanie – pôda okolo stromu je pokrytá polyetylénom a burnou. Pre dodatočnú izoláciu môžete posypať valcovaciu kruhu. Chráni pred studeným a vyššie opísanými rovinami.

Pravidlá na jeseň

Tipy na starostlivosť v rôznych regiónoch

Je najjednoduchšie starať sa o odtok v chladných oblastiach. V Sibíri sa snaží stráviť jesenné zavlažovanie čo najviac, aby korene stromov nepremrzli. Stromy, dokonca aj sadenice, v tomto regióne sú úplne izolované všetko a všetci sa cítia. Hlavný zameranie záhradkárov robí na izolácii dreva.

V URALS sa snažte čo najčastejšie urobiť prerezávanie tak, aby strom má viac šancí na prežitie. V strednom pruhu Ruska (napríklad v krajine na predmestí) sa príprava sliviek koná v plnej výške – najprv stromy sú hnojivá hnojiva sú vyrobené v pôde, pôda sa robí dobre, po prerezávanie a izolácii. V podstate je dôraz na stimuláciu krmiva, zavlažovania a pôdneho odporu. Približne to isté je starostlivosť o odtok v regióne Volga.

Pravidlá na jeseň

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár