Prehľad chorôb a škodcov Zucchini

Škodlivý hmyz a choroby ovplyvňujú akúkoľvek vegetáciu. Je to oni, kto môžu spôsobiť vzhľad prázdnych kvetov, hniloby, sušenia a konečnej smrti kultúry, a to sa týka nielen dospelých rastlín, ale aj sadeníc.

V tomto článku poskytneme podrobné opisy chorôb, rozprávame o hmyzoch, ktoré najčastejšie vyzrážajú Zucchini, ako aj ako sa vysporiadať so všetkými.

Choroby a ich liečba

Nafúknutý rosa

To je najčastejšia choroba cuketa a všetky tavné plodiny všeobecne. Nafúknutý rosa je hubové ochorenie, ktoré sa obzvlášť aktívne vyvíja za podmienok vysokej vlhkosti vzduchu a nedostatok vody. Charakteristickým znakom tejto choroby je biely riadok, ktorý pokrýva listy cuketa. Spočiatku je to malé biele škvrny, ktoré postupne začínajú rásť a viac rásť, s časom pokrývajúcim celý list. Následne, úžasné listy začínajú vyblednúť a zomrieť. Trvala rovnaká rastlina: začína výrazne zaostrieť za rozvoj, rastie horšie.

Môžete sa zaoberať touto chorobou. Aby sa zabránilo jeho aktivácii pre nasledujúcu sezónu, odporúča sa usporiadať vysoko kvalitnú časť pôdy, v ktorej sa kultúra predtým pestuje. Zároveň je dôležité, aby sa zbavili burín rastlín a zo starého lístia – je tam, kde huby môže prebývať, ktorý, premrzne, sa objaví v budúcej sezóne. Ak je vaša rastlina chorá, potom v takejto situácii sa odporúča použiť koloidnú šedú. Okrem toho budú fungicídne fondy vhodné aj pre boj proti pľúcnym rosám. Takže, najefektívnejšie cucchini môže byť ošetrené „fytoosporín“ alebo „Alianin“.

O tom, ako ich používať správne, môžete sa naučiť z inštrukcie, ktorý sa nachádza na obale.

Top bakterióza

Choroba, ktorá vyvoláva yellowns cuketa, sa nazýva píková bakterióza. Zvyčajne, Toto ochorenie je spôsobené nesprávnymi podmienkami kultivácie kultúry, ako aj nepriaznivé poveternostné podmienky. Dôvodom pre výskyt bakteriózy vrcholu môže byť zvýšená vlhkosť a slabý obvod hmotnosti vzduchu medzi rastlinami.

Táto choroba je charakteristická pre mladé rastliny a staré. Ak to spustíte, Zucchinny rany začne nielen košeľu, ale aj hnilobu. Ochorenie sa odráža na plodoch Zucchini: budú výrazne spomaliť vo vývoji, budú deformované, a neskôr sa na nich objavia neskoršie tmavé škvrny. Liečiť ochorenie so špeciálnymi liekmi nebudú fungovať. Aby ste sa zbavili, rastlina musí zabezpečiť správnu starostlivosť.

Falošné mierne rosy

Toto ochorenie sa tiež označuje ako peronosporóza. Ďalšia infekcia, ktorá je aktivovaná počas obdobia príliš vysokej vlhkosti alebo pri zavlieždení kultúry chladnej vody. Charakteristickým znakom ochorenia je škvrny, ktoré majú žltkasté farby. Choroba postupuje a menia svoju farbu na serózne alebo hnedasté. Často takéto škvrny ako síra. Ohromený Zucchki Foliage vyzerá ako spálený. Postupom času, jednoducho schne.

Ak si všimnete príznaky choroby so svojou Zucchini, potom prvá vec, ktorú potrebujete, je zastaviť zalievanie kultúry. Ďalej musíte kúpiť špeciálny liek, napríklad Borodic tekutinu, „Úsek“ alebo „Abiga Peak“. Sprej jednu rastlinu. Ak sa pozorovalo chladenie, potom, okrem striekania, rastliny tiež potrebujú izolovať to, čo možno vykonať s pomocou netkaného materiálu – pre to, AGRIL, LOTRASIL alebo SPUNBOND, je dokonalý.

Anthracnose

Toto ochorenie je spravidla aktivované počas rastúcej sezóny alebo bližšie k členeniu ovocia. Provokovať jeho zvyčajne časté zavlažovanie pri zvýšenej teplote. Zvlášť často sa táto choroba ohromuje rastliny, ktoré sa pestujú v skleníkových podmienkach. V Zucchini rastúce v otvorenej zemi, to sa deje oveľa menej. Charakteristickým znakom tejto choroby je škvrny, ktoré majú zvyčajne zaoblený tvar, tmavo žltú farbu a niekoľko rozmazaných hrán. Takéto škvrny sa veľmi aktívne zvyšujú, začínajú zaberať takmer celý list. Postupom času začínajú opekať.

Choroba sa odráža aj na stopkách rastliny. Začnú tvoria predĺžené škvrny, pokryté žltkastými alebo hnedastými nájazdmi. Zucchini sa tiež trpia týmto: Začínajú sa v okolí, stávajú sa menej elastickým, hnilom a chuť sa stane horkým. Aby sa zabránilo výskytu tohto ochorenia, odporúča sa vykonať kultúru kultúry predovšetkým večer, bez toho, aby sa umožnilo preťaženie vzduchových hmotností. Ak je rastlina stále chorý, potom v tomto prípade bude musieť využiť špeciálne lieky – pre to, „fytosporín“, „Triphoderma Verid“ alebo „Agrolekar“ bude dokonalý.

Okrem toho, aby sa zabránilo chorobám, sa rastlina odporúča, aby voda teplá voda a sprej s roztokom kyseliny boritej – 1-2 gramy na 10 litrov vody.

Fusarióza

Ďalšia spoločná choroba charakteristika cuketa. Po prvé, fuzarióza udivuje korene tejto kultúry, na koreňovej časti, bude možné vidieť ružové a oranžové nájazdy. Potom choroba začína postupne odrezať zemnú časť, a to: listy a stonky. Ovplyvnené časti kultúry začínajú oslabiť – pri začiatku žltej, a potom suché a kohútiku. Zároveň, ak ste znížili útek z cuketa, môžete vidieť, že jeho plavidlá začali byť. S ochorením, ktoré musíte okamžite bojovať, pretože choré, rastlina môže zahynúť a suché doslova na dni.

Ak sa vám podarilo chytiť fuzarious rot v počiatočnej fáze, potom sa v tomto prípade môžete uchýliť k striekaniu rastliny a pôdy okolo dreveného popola, avšak s najväčšou pravdepodobnosťou bude účinok to bude malý.

V ideálnom prípade je potrebné zapojiť sa do zlepšenia Zeme, v ktorom Zucchini rastie: Na to je potrebné zasiať sediace kultúry, aby sa hnojivá, dodržiavali rotáciu plodín, ako aj na odstránenie kultúr burín.

Hniloba

Ak hovoríme o rotoch, potom najčastejšie je Zucchini pozoruhodný presne sivý hniloba. Provokuje hubu. Jeho charakteristickým znakom je sertna daň, ktorá je vytvorená na hárku. Choroba postupuje a RAID sa stáva dotykom ako hlien, kultivačné tkaniny v rovnakom čase začať hniť. Stojí za to, že táto choroba nie je v žiadnom prípade, sa nedá spustiť, pretože sa vyvíja na obrovskej rýchlosti.

Zaobchádzajte s rastlinou, je potrebné doslova okamžite, pre-zbaviť sa postihnutých častí. Je možné liečiť s pomocou špeciálnych liekov. Najefektívnejší medzi nimi sú finančné prostriedky, ako napríklad, „TOPAZ“ a „Ridomil Gold“. Je však potrebné vziať do úvahy, že sa odporúča liečiť sivé hniloby, len v počiatočnom štádiu, ak sa prípad nezanedbáva. Ak je stav rastliny úplne zlý, je lepšie ju zničiť čo najskôr, inak existuje riziko infekcie zdravých plodín.

Okrem, Existujú metódy, ktoré vám umožnia vyhnúť sa výskytu tohto plesňového ochorenia. Takže to nevyskytuje, je potrebné rásť Zucchini na rôznych miestach každú sezónu. Ak sa kultivácia vyskytne v skleníkových podmienkach, rastlina je chorá, potom pôda bude musieť byť nahradená čerstvým. Okrem toho sa odporúča aktívne používať fosforečné kŕmenie, môžu tiež pomôcť vyhnúť sa tomuto ochoreniu. Často vyzráža zucchini a čierne hniloby. Prejavuje sa takto: V základných častiach kultúry vznikajú hnedasté škvrny, ktoré následne stmavnú. Zucchini sa začínajú rotovať a padnúť v rozvoji, a ich vrcholy sa stanú žltou farbou.

Aby sa zabránilo šíreniu tejto choroby, musia byť všetky postihnuté rastliny odstrániť z miesta a horenia.

Uhorka mozaika

Toto je vírusové ochorenie, ktoré je charakterizované všetkými bez výnimky z kultúr BAKHCHCHEV. V rovnakej dobe, vírus je veľmi škodlivý, je schopný preniesť zimu v zemi a vážiacich rastlinách. Potom aktivuje budúcu sezónu a začína aktívne zasiahnuť kultúrne pristátie. Toto ochorenie má nasledujúce príznaky: lístie je pokryté mozaikovými škvrnami, ktoré majú žltkastý, biely alebo žltozelený odtieň, samotná leták začína deformovať a otočiť, jeho doska sa stáva kratším, plodina prestane dozrievať, lístie, ktoré sa stane krátky.

Táto choroba sa aktívne prenesie z rastlín na rastlinách škodlivého hmyzu, ako je vlna, mravce, colorado chrobáky, takže je potrebné bojovať v prvom rade s nimi, ako aj s rastlinami burín – presne na nich, ako a pravidlo, parazity. Ak chcete bojovať proti škodcom, môžete použiť ľudové opravné prostriedky. Vo vyspelých prípadoch sa odporúča uchýliť sa k pevnejším a radikálnejším metódam, a to: na spracovanie chemikálií, najmä „aktar“. Ak sa choroba stále podarilo zasiahnuť vaše rastliny, potom v tomto prípade budete musieť odstrániť všetky svoje ohromené časti, a urobiť to potrebné čo najskôr, inak existuje riziko pobytu bez zberu.

Pest a bojovať proti nim

Škodlivý hmyz negatívne ovplyvňuje kultúrne rastliny. Nielen, že sú hlavnými dopravcami rôznych chorôb, takže sú tiež kŕmiť rastlinných džúsov, ktoré ovplyvňujú aj kultúru nie je najlepším spôsobom. Tak, Medzi škodcami Zucchini je pomerne často web tick. Zvyčajne sa umiestni na spodnej strane plechu, po ktorom bude čoskoro pokrytá webom. Následne, list začína vyschnúť a rastlina nakoniec zomrie.

Musíte sa vysporiadať s týmto hmyzom čo najskôr, je možné to urobiť s riešením misky – Pripravuje sa z potlačeného luku, vynechal cez mäsovú brúsku a 10 litrov vody, ak sa tam pridá korenie lyžičky, pár lyžice alebo lyžičky roztoku mydla. Zmes musí byť kmeň, potom, čo striekajú rastliny. Potrebné vykonať postup. Druhý časový sprej Zucchini je potrebný 6 dní po prvom spracovaní. Ďalším častým škodcom je mud. Nachádza sa na spodnej strane dosky, možno ho nachádzať aj v reťazcoch a na výhonkoch. Tie časti kultúry, ktoré boli prekvapení spať suché, začnú otočiť a nakoniec zomrieť. Samotná rastlina rastie a rozvíja sa.

Často zaútočiť na cuketa začína slimákmi, ako aj slimákmi. Tieto parazity môžu dosiahnuť 10 centimetrov. Žijú hlavne v surových a tieňových miestach, sú zintenzívnené hlavne v noci a začať štrajkovať kultúrne rastliny. Títo škodcovia jedia listy na výhonky, natiahnite buničinu Zucchini, odchádzajúc po sebe nepríjemné. To všetko vedie k smrti plodiny, a tiež kazí svoju komoditu. Tieto parazity môžete mechanicky bojovať, to znamená, že ich zhromažďuje rukami, ako aj pomocou sulfátu medi.

Chráňte rastliny môžu byť tiež použité pomocou špeciálnych drážok naplnených syrom alebo pilinou.

Preventívne opatrenia

Prevencia pomáha vyhnúť sa vzniku mnohých problémov. Tak, V prvom rade je potrebné pravidelne kontrolovať rastliny okamžite detekovať parazity alebo príznaky ochorenia. Nezabudnite na starostlivosť o kultúry: Poskytnite im pravidelné, ale nie príliš časté zalievanie, pridajte hnojivo do pôdy, eliminuje buriny a staré listy. Neporušujte pravidlá rotácie plodín, inak hrozí nebezpečenstvo straty plodiny úplne.

Pravidelne potrebujete spracovať rastliny na prevenciu – takéto spracovanie je potrebné na vydesenie parazitov. Takže, na to je možné použiť nezávisle varené roztoky – napríklad založené na jódu alebo amoniaku, ktoré musia byť rozpustené vodou.

Nedávajte ich príliš koncentrované, inak existuje riziko poškodenia poškodenia.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: