Prehľad fungicídov pre hrozno

Fungicídy sú skupinou chemikálií v dopyte v poľnohospodárskom inžinierstve na potlačenie plesňových ochorení: anthran, cestoviny, ako aj hnilobu, a mnoho ďalších. Tieto látky sa používajú na boj proti chorobe a pre jeho prevenciu. Sú neškodné na vinice a najčastejšie nespôsobujú poškodenie ľudského zdravia.

Prehľad fungicídov pre hrozno

Prehľad fungicídov pre hrozno

Odrody

Hroznová kultúra podlieha najrôznejším hubovým infekciám. Hniloba, chloróza, rovnako ako antracnóza, oidium a ich ako infekcie môžu v krátkom čase zničiť všetky hroznové plantáže. Chovatelia neustále pracujú na kultúrnom zlepšení, aby priniesli nové a stabilnejšie odrody. Tento problém však nebolo možné vyriešiť v plnom rozsahu.

Zachrániť vinice, keď infekcia sa už začala šíriť na plantáž, je to veľmi ťažké. Efektívnejší spôsob, ako bojovať proti hubovým ochoreniam, je preventívne spracovanie fungicídov. Trh má veľký výber liekov tohto spektra akcie a každý z nich je účinný proti určitým typom húb. Napríklad, Mierne rosa bojovať „tip“, „ikarus“ a „topaz“. Avšak, ak bude vinice prekvapený antracnózou, budú bezmocní. To znamená, že na zachovanie vinice musíte vykonávať niekoľko procedúr pomocou prostriedkov z rôznych typov.

V závislosti od typu nárazu sa rozlišujú tri verzie liekov. Na prevenciu infekcie z hroznového viniča, dobrý efekt poskytuje kontaktné nástroje. Ak sa patogén už usadil na pobočkách, systémová kompozícia sa stáva efektívnejšou, čo môže pozastaviť šírenie infekcie a úplne zničiť huby.

Najspoľahlivejšie sú kombinované fungicídy: kombinujú hlavné vlastnosti prvých dvoch prostriedkov.

Prehľad fungicídov pre hrozno

Prehľad fungicídov pre hrozno

Kontakt

V skorých štádiách, plesňové ochorenie úžasne nové výhonky, listnaté dosky, rany, ako aj hranice ovocia. Pozastaviť šírenie infekcie a potrebujete kontakty. Vytvárajú tenký ochranný kryt na zelených častiach rastliny. Vstup do kontaktu s ňou, plesňové spory zomierajú a zdravé tkaniny zostávajú celé číslo.

Hlavnou výhodou kontaktných zariadení bola skutočnosť, že huby nie je prispôsobená. Preto sa rovnaký liek môže aplikovať mnohokrát za sezónu. Zároveň existujú aj jeho nevýhody, najviac jasné je krátkodobé. V neprítomnosti suchého počasia je film vytvorený fungicídom zachovaný dlhšie ako 12-14 dní. Toto obdobie bude dosť znížené, ak je na ulici príliš horúci. Potom bude spracovanie opakovať raz týždenne. Všeobecne platí, že na dosiahnutie výsledku potrebuje vinice asi 7-9 striekania.

Dôležité: Kontakty nemôžu zničiť huby. Z tohto dôvodu, striekanie hrozna dáva účinok len vtedy, keď sú odstránené všetky infekčné časti. Najefektívnejšie fungicídy tohto typu zahŕňajú „CINB“, „HOM“ a „FOLP“.

„Ako“ je dobrá alternatíva k brankárovi tekutine. Účinne chráni rastlinu pred infekciou, ale v jeho liečbe je absolútne neúčinné. „Folp“ je efektívnejší, môže sa použiť na liečenie infikovaných hrozna v počiatočnom štádiu. Je však možné používať viac ako štyrikrát pre vegetačné obdobie.

Prehľad fungicídov pre hrozno

Systémový

Mechanizmus systému systémových fungicídov je iný: V tomto prípade, aktívne zložky prenikajú do rastliny, sú distribuované vo všetkých častiach spolu so šťavou a zničiť patogén zvnútra. Tieto lieky môžu potlačiť reprodukciu húb a neutralizovať celú hubu.

Nepochybné výhody systémových kompozícií zahŕňajú:

 • vysoká rýchlosť priepustnosti a začatie konania;
 • Počas dažďa nepremývajte z povrchu zariadenia;
 • sa líšia vo vysokom výkone v počiatočných štádiách poškodenia huby;
 • Nie viac ako tri postrekovanie pre vegetačné obdobie.

Prehľad fungicídov pre hrozno

  Ak chcete začať konanie, systémový fungicíd musí byť úplne absorbovaný. Spravidla trvá až 5 hodín, potom pôsobí dva alebo tri týždne. Droga chráni vinice nielen na ošetrený povrch, ale aj na nových výhonkoch, bobúľ a koreňoch. Avšak, má svoje nevýhody. Mikroorganizmy sa rýchlo zvyknú na takéto lieky, takže kompozície rovnakej skupiny používajú viac ako dvakrát v rade.

  Najväčší účinok poskytuje kombináciu systému a kontakt Compact. Najlepšie spôsoby tejto kategórie sú „topaz“, „Falcon“ a „Fundazol“. Každý z nich má svoj vlastný smer expozície. „Fundazol“ pomáha vinici zbaviť sa snehovej formy, ako aj pulzných rosy a havárie. A Falcon dáva dobrý účinok v boji proti Oidium.

  Okrem toho, striekanie systémových fungicídov pomáha proti koreňovému hnilobe.

  Prehľad fungicídov pre hrozno

  Prehľad fungicídov pre hrozno

  Komplexný

  Komplexné skladby kombinujú hlavné charakteristiky systémových a kontaktných prípravkov so všetkými svojimi výhodami a nevýhodami. Takéto lieky môžu byť škodlivé pre ľudí, preto vyžadujú najpresnejší obeh. Dávajú však dobrý účinok a môžu vyliečiť vinicu aj v neskorších štádiách ochorenia. Zároveň pôsobia selektívne. Najefektívnejšie zahŕňa nasledujúce kompozície.

  • Mikul. Účinné pri prevencii plesňových patológií a ich liečby. Povinná požiadavka – Použite fungicíd najneskôr tri dni po detekcii húb.
  • „Shavit“. Dáva dobrý účinok proti bielej a sivej hnilobe. Vykonajte sa ako produktívny liek proti infekčnému sušeniu, pomáha s Mallnoye Dee. Najúčinnejšie zložky sú zahrnuté v kompozícii. „Shavit“ je však vysoko toxický, preto je potrebné ho použiť v súlade s opatreniami. Použite tento fungicíd nie je častejšie ako dvojnásobok sezóny.
  • „Flint“. Používa sa pri liečbe miešania, ako aj čierneho hnilobu, rubeolu a oidium. Má nízku toxicitu, takže sa môže použiť trikrát v sezóne. Aktívny čas je 10-15 dní.
  • „Cabrio Top“. Jedným z najlepších kompozícií proti Oidium, šetrí vinicu aj vo fáze hromadnej infekcie plesne. Fungicíd môže byť použitý proti škvrnitosti rôznych typov a antraxu. Príjemný bonus sa zbaví hmyzích škodcov. V rovnakej dobe, podľa pôsobenia vysokých teplôt a dažďa, nástroj si zachováva jeho účinnosť. Má nehnuteľnosť akumulovať v listoch, pretože celý mesiac sa vynakladá.

  Analóg komplexného fungicídu môže byť považovaný za monofosfát draslík.

  Prehľad fungicídov pre hrozno

  Zoznam populárnych liekov

  Komplexné formulácie sú najobľúbenejšie u majiteľov viníc. Sú univerzálne, takže je tu dlhý čas. Tým sa minimalizuje pravidelné spracovanie intenzívne práce. Okrem toho, väčšina z nich nie je len varovať výskyt ochorenia, ale aj účinne zaobchádzať s nimi aj v neskorých štádiách. Najproduktívnejšie fungicídy patria do nasledujúcich prostriedkov.

  „Štatory“

  Antimikózový prostriedok typu systému. Dokonale proti miese, rýchlo potláča všetky druhy hniloby. Má majetok na potláčanie šírenia patogénu a zabiť huba. Liečba sa vykonáva dvakrát za sezónu. Na to, premiešajte liečivý roztok v pomere 2 g na 8 litrov vody.

  „Štatory“ neobsahujú škodlivé látky, preto nenesie žiadne nebezpečenstvo pre ľudí a domáce zvieratá.

  Prehľad fungicídov pre hrozno

  „Falcon“

  Príprava kombinovaného typu. Rýchlo ničí škvrny, eliminuje mukulózny rose, neutralizuje kauzálnych činidiel Oidium. V súkromných vinohradoch, uplatňovaných v poľnohospodárstve. Môže byť použitý v celom sezóne. Dobrý účinok dáva ako profesionál, ale môže sa použiť aj na liečbu patológií. V prvom prípade sa roztok vykonáva v pomere 5 ml liečiva na 10 litrov vody, v druhom prípade sa pracovná koncentrácia zdvojnásobí.

  Prehľad fungicídov pre hrozno

  „TOPAZ“

  Je absolútnym lídrom na trhu fungicídov. Relevantné nielen pre hroznové vinice, ale aj pre mnoho ďalších druhov ovocných drevín, vám umožní uložiť vinice z trápenia v čo najkratšom čase. Preniká do hrozna v 2-3 hodinách a tentoraz je dosť na to, aby úplne zničil fungujúci a spory.

  Zachováva svoju činnosť pod pôsobením priameho slnečného žiarenia v podmienkach zvýšenej teploty a po silnom daždi. Poskytuje spoľahlivú ochranu všetkým častiam rastliny v dôsledku skutočnosti, že účinná látka je rozdelená spolu so životnými šťavami. „Topaz“ sa ukázal ako efektívne preventívneho činidla, neškodné pre ekológiu.

  Avšak huby v čase produkuje odolnosť voči tejto látke, takže aplikovať „topaz“ by sa mali uplatňovať na maximálne 3 roky.

  Prehľad fungicídov pre hrozno

  atramentový

  Univerzálne zloženie, predávané vo forme vo vode rozpustných granúl. Liečivo sa ukázalo ako účinný prostriedok proti ovocím a šedej hnilobe, čiernej rakovine, ako aj lišajníky a havárii. Ničí larvy škodcov v pôde a pod kôrovou. Má majetok na deoxín pôdy, ktorá prispieva k najlepšej asimilácii hroznovej kultúry užitočných stopových prvkov. Liečba sa vykonáva na jeseň a na jar.

  Prehľad fungicídov pre hrozno

  „Vivando“

  Systémové zloženie poslednej generácie, ktorá umožňuje vyliečiť vinič z oidium, ako aj chrániť bobule z plesňových ochorení počas obdobia dozrievania. Spracovanie produkuje trikrát: v štádiu kvitnutia, počas tvorby bobúľ a týždeň pred úplným dozrievaním. Pracovné komponenty prenikajú do zelených tkanív rastliny a tým pozastavte rast huby. Ochrana povrchu sa poskytuje počas 10-15 dní, nestratí aktivitu pri zvýšených teplotách.

  Umožňuje rýchlo obnoviť zariadenie aj so silnou infekciou.

  Prehľad fungicídov pre hrozno

  „Zrak“

  Systémový fungicíd, ktorý pracuje 7-20 dní. Kompozícia je netoxická, nenesie nebezpečenstvo pre výsadbu a ľudí. Pracovný roztok sa vykonáva vo výške 2 ml prostriedkov na 10 litrov vody. Najväčšia účinnosť má profylaktické opatrenie, ale môže sa vyrovnať s párom pri primárnych etapách infekcie. Prípustné množstvo rozprašovania – 4-krát, najlepší účinok sa dosahuje pri kombinácii s kontaktnými fungicídmi.

  Prehľad fungicídov pre hrozno

  Dobrý účinok dáva liečbu kompozíciami „ORDANAN“, „MOBILE“, „SVITCH“, „PROFIT GOLD“, „PHYTOSPORIN“. Najlepšie recenzie boli poctené Fungicides „OXYCHI“, „Delan“, „Medea“, rovnako ako „Bayzone“ a „Abiga Peak“.

  Zabráňte infekcii Pomoc Monofosfát draselným a Bordeaux.

  Prehľad fungicídov pre hrozno

  Tipy na výber

  Povedzte, že jedna zloženie fungicídov je efektívnejšia, neprimeraná. Každý z nich obsahuje aktívne zložky, bodovo pôsobiace na patogény určitého typu. Začiatočné hrozno zvyčajne uprednostňuje spôsob komplexného vplyvu, pretože je pre nich ťažké okamžite zistiť chorobu. Skúsení majitelia vinohradov môžu vždy ľahko určiť, ako je choroba ovplyvnená plantážou a zvoliť si to najúčinnejšie a zároveň jemný fungicíd.

  Proti plesňovým parfuom:

  • „Cabrio top“;
  • „Ridomil Gold“.

  Niektoré lieky môžu vyliečiť pleseň a oidium:

  • „Fundazol“;
  • „Štatory“;
  • „Vectra“;
  • „Falcon“;
  • Alto super topaz.

  Prehľad fungicídov pre hrozno

  Ak ovocná kultúra zasiahla sivú rotáciu, opravila situáciu:

  • „SUMILELEX“;
  • „Topcin“;
  • „Eupaaren“;
  • Ronilan.

  Proti všetkým typom hniloby pomáha:

  • „TOPAZ“;
  • „FLATTON“;
  • „Capanta“;
  • „Zineb“.

  Prehľad fungicídov pre hrozno

  Tipy na použitie

  Fungicídne nástroje môžu byť použité niekoľkými spôsobmi.

  • Dezinfekcia výsadbového materiálu. Získané sadenice sú potrebné pred plánovaním na trvalé miesto, aby vydržali fungicídne riešenia.
  • Postrekovanie alebo opelenie. Používa sa na fungicídne spracovanie pozemných častí hrozna. Postup sa niekoľkokrát opakuje v priebehu roka, uistite sa, že na jar a jeseň.
  • Vloženie. Podporuje ochranu rastlín z patogénnych baktérií obývajúcich pôdy. V tomto prípade sa robia fungicídy pred výsadbou závodu na trvalom mieste počas poppillu. V nasledujúcich rokoch pôda vystrelil kvapalný roztok lieku.

  Prehľad fungicídov pre hrozno

  Fungicide Vineyard Liečba sa môže vyrábať v celom rastúcom sezóne:

  • V štádiu opuchu;
  • po vytvorení hmoty plechu;
  • počas tvorby púčikov;
  • v procese kvitnutia;
  • V počiatočnom štádiu výskytu bobúľ;
  • Vo fáze technickej zrelosti;
  • 7-8 dní pred konečným zrením;
  • Počas zbierky ovocia a úkrytu hroznového viniča pred zimovaním.

  Veľmi prvé spracovanie vinice sa vykonáva, keď sa vzduch zahrieva na 4-6 stupňov. V tomto bode sú plesňové spory v pokoji.

  Dobrým efektom je systémové fungicídy, zatiaľ čo musíte zvládnuť puzdro a pozemok v rustikálnej zóne.

  Prehľad fungicídov pre hrozno

     Vo fáze bootonizácie, komplexné účinky dávajú najväčší účinok. Použitie liekov priamo závisí od stavu hrozna. Ak nie sú tam žiadne patológie, môžete použiť kontaktné kompozície na prevenciu. Ak existuje infekcia, budú systémové a komplexné kompozície dokonalé.

     Napriek tomu, že produkovaný priemyslom fungicídov má jemné kroky, mnohí z nich sú stále škodlivé pre ľudí. Preto je potrebné v práci s takýmito liekmi, je potrebné prísne dodržiavať bezpečnostné pravidlá: \ t Použite okuliare a respirátor na ochranu orgánov videnia a dýchacích ciest. Ak je to možné, dajte na rukavice a gumené topánky. Kryt hlavy KOSYNKA.

     Prípravy sú selektívne, takže akékoľvek spracovanie vinohradov s profylaktickým a terapeutickým cieľom by mal zaistiť ich kombináciu. Frekvencia striekania priamo závisí od pracovnej sily: Kontaktové spracovanie sa vykonáva každých 7-10 dní a systémový sa používa od 2 do 4-krát ročne. Pri používaní fungicídov, musíte presne dodržiavať pokyny. Prebytočné koncentrácie aj v minimálnych dávkach môžu spôsobiť popáleniny a smrť vinice.

     Prehľad fungicídov pre hrozno

     Hodnotiť článok
     ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
     Zdieľať s priateľmi
     Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
     Pridať komentár