Prečo jahody červené listy a čo robiť?

Sčervenanie jahodových listov môže byť absolútne prirodzený proces a symptóm pomerne nebezpečného ochorenia. Avšak, včasné vykonané prevencia umožňuje rabing, aby sa zabránilo zrážkam s takýmto problémom.

Hlavné dôvody

Začervenanie listov v jahodách možno vyvolať rôznymi dôvodmi. Stáva sa napríklad Kvôli hnedej spoti – Plesňové ochorenie, tiež známe ako jahodová hrdza. Zdá sa, že s nesprávnou starostlivosťou av prípade nárastu vykládok, keď sú spory zo vzduchu upevnené na teplej a navlhčenej časti rastliny. Táto mikroskopická huba ovplyvňuje nielen listové dosky, ale aj stonky a kultúrne bobule.

Malé škvrny hnedej, ktoré vznikajú na povrchu, postupne sa zlúčia do jednej formácie, v dôsledku čoho bobuľový bush nadobúda red-tehlový odtieň a začína vyzerať vyčerpané. Čoskoro choré kópie vo všeobecnosti suché.

V hnedej škvrnitom sú listy prvé choré – hnedé škvrny s červenou hranou na svojom povrchu. Postupne sa zlúčia a maľujú v jasnej farbe celého kríka, vrátane tuhých, fúzy a mladých zásuviek.

S bielymi škvrnami, letákami „zdobené“ hnedastými formáciami, postupne získavajú červené auto. Krátko „oneskorenie“ v takomto stave a časom bieli. S vertikálnym vyblednutím, staré listy môžu tiež modliť.

Červenať listy v jahodách a S nedostatočnou koncentráciou akéhokoľvek prvku v zemi. Napríklad nedostatok dusíka jasnejšie ovplyvňuje stav zrelých plechových dosiek. Keď je živín prvok „utopenie“ zo starých listov do nového, vedie k zmene farby prvého. Zvyčajne, záhradné bobuľové bush nie v častiach, ale úplne.

S nedostatkom fosforu sa zmenší rozmery plechov a ich farby postupne sa mení. Po prvé, všetko rastlina získava tmavo zelená, a potom horná časť plechov stmavných a je pokrytá kovom, a spodná časť je natretá v červenej fialovej. V chladných podmienkach, kríky trpiacim nedostatkom fosforu získavajú červenú farbu.

S nedostatkom draslíkovej pôdy najprv načervenalý odtieň dostane okraj listov. Ďalej postupne mení farbu celej dosky vrátane žíl.

Ak Bush začal stmaviť, postupne zafarbiť v Burgundsku, potom, Všetky vína znížili kyslosť pôdy. Pre jahody optimálnu úroveň pH sa považuje za 5,8-6,5 jednotiek. Príliš nízke pH vedie k uvoľneniu toxického mangánu a hliníka, ktorý zase spomaľuje vývoj rastliny a nedáva im kvalitatívne absorbujúce výživové prvky. Zmena farbív je jedným z dôsledkov toho, čo sa deje.

Spomalenie úrovne kyslosti dokazuje aj spomalenie výšky stonky a celkovo. Malo by to byť upozornení, a ak sú tipy suché. Mimochodom, zvýšená kyslosť pôdy môže tiež viesť k začervenaniu listov.

Musím povedať, že na jeseň alebo dokonca na konci augusta, začervenanie orgánov bobúľ je absolútne normálne.

Keď sa znižuje trvanie dňa, rastlina začne zničenie chlorofylu, čo vedie k červeným listom. Po prvé, vaša farba stráca staré procesy a potom mladí. Bližšie k zimu takmer celý brzov s výnimkou „srdca“ sa môže dostať.

Vzhľad červenotných listov sa niekedy deteguje po transplantácii kultúry. To sa deje z dôvodu nesprávneho zvoleného miesta alebo porušenia kultúrnych konštrukcií. Takže zasiahnutie priameho slnečného žiarenia bude mať za následok popáleniny, to znamená k vzniku červenohnedých oblastí.

Ak sa jahody červenajú len dolné listy, problém môže byť uzavretý v zle vyvinutých koreňoch. Rastlina potrebuje kopať a starostlivo zvážiť: slabý a zle vyslovený koreňový systém spôsobuje, že kultúra neabsorbuje užitočné látky z pôdy.

Spôsob, ako sa vysporiadať s problémom

Kultúra je vybratá v závislosti od identifikovaného problému. Napríklad, ak bobule chýba dusík, potom nič zvláštne nemusí robiť. Červené letáky budú musieť okamžite znížiť, aby poskytli možnosť pestovať zelenú a potom zostanú len vstúpiť do hnojív obsahujúcich dusík. Znížený primér by bol pekný okamžite meditovať, s využitím drevených pilín.

Ak chcete normalizovať úroveň dusíka, môžete použiť zriedený roztok hnoja alebo podstielky, alebo lyžice dusičnanu amónneho, rozvedená vo vodnom veže.

Vykonávanie kŕmenia k množstvu 3-4 kusov, s odtrhnutím medzery približne dva týždne. Posledné dusíkové kŕmenie sprevádza rozšírenie kvetu.

Zavedenie fosforu, je dôležité si to pamätať Táto látka sa nebude používať bez prítomnosti v pôde dusíkatých zlúčenín. To znamená, že aj pravidelné postrekovanie lôžok výlučne, zámorské použitie neprinesie. Na zachovanie rovnováhy požadovaných jahôd látok sa odporúča striedať minerálne komplexy s organickým. Ak sa hnojivá nikdy nezaviedli, potom najprv na jeseň je pôda kŕmená superfosfátom rozvedeným vo vode a na jar sa vyskytne zavedenie dusíkatých hnojív.

Zaobchádzať so všetkými škvrnami oveľa ťažšie. Po prvé, všetky postihnuté listy sú rezané a spálené a fúzy je zlomený. Výsadný materiál Tento rok by sa nemal zbierať.

Mix huby bude potrebovať nielen na infikovanú kópiu, ale aj na všetkých svojich „susedov“. Meď Signované rozdeľovače dobre, Kvapalina zlodej, „FundAzol“, „Ridomil“ a „SHRŤ“. Všetky z nich obsahujú meď, ohromujúcu hubu. Spracovať každý listový štítok potrebný na oboch stranách.

Počas vegetácie sú jahody schopné udržiavať vnútri otravných látok, a preto sú chemikálie lepšie nahradené biopungicídmi: „ALBIT“, „fitosporín“ a „tridodermín“. Ak sa škvrny už zahrnuli najviac z jahodového zhonu, bude musieť ho odstrániť. Ovplyvnené vzorky vykopávajú a vyhoreli od jacky lôžka. Zvyšné rastliny sa ošetrujú „Oxychom“, „Falcon“ alebo „Eupanen“.

Použitie na boj na špinenie je ponúkané a ľudový recept. Na to, v 10 litrov, 5 gramov manganistanu draselného, ​​10 mililitrov jódu, 4 lyžičky sódy a 25 gramov mydlových čipov sa pridáva do vody. Dobre kuracia zmes sa používa na striekanie každého listu. Domáci liek sa môže uplatňovať v ktorejkoľvek fáze rastúceho. Ďalší populárny recept vyžaduje prípravu silnej baranue cibuľovej šupky.

Preventívne opatrenia

Zabrániť infekcii hnedých, hnedých alebo bielych reflektorov, Pristátie sa odporúča pravidelne rezať dopredu, neumožňuje zhrubnutie, a tiež vytiahnuť burinu byliniek včas. Ihneď je potrebné uvoľniť jahody zo sušených alebo chorých listov, na ktorých by mohli zostať spory plesní. Je dôležité, aby mala kultúra možnosť dobre vetrať, najmä po páde zrážania alebo bohaté zavlažovanie.

Aj pre prevenciu akéhokoľvek skúmania vyrábaného rozprašovania organizovaného okamžite po roztavení snehu.

Môžete použiť pre túto tri percento Bordrijskej tekutiny, ktorého liter sa používa na zavlažovanie 10 m2, ako aj kúpnej TOPAZ PRÍPRAVY, „SRHOW“ A „VECTRA“. Zároveň môže byť záhrada zavádzaná vodou, vyhrievaná aspoň do 55 stupňov, horúci ohrievač alebo vyhrievaný roztok medených mumpov.

Pred nástupom chladného obdobia je záhrada dôkladne vyčistená pred falošnými líniu. Účinným preventívnym opatrením je spracovanie výsadby „fytosporín“. Nielenže posilňuje imunitu kultúry a bojuje s hubami, ale má tiež pozitívny vplyv na rozvoj jahôd.

Jahodové zavlažovanie musí byť včasné, ale nie nadmerné. Mimochodom, profylaktická liečba kvapaliny Bordeaux môže byť vykonaná niekoľkokrát za sezónu. Je prijatý, keď prvé Boutons porastie, potom o 10 dní neskôr a konečne, bezprostredne pred zimovaním, keď sú všetky ovocie už zhromaždené. Je potrebné povedať, že spoľahlivá prevencia akýchkoľvek plesňových ochorení tiež zvážiť výber udržateľných odrôd a ich umiestnenie na záhrade s dobrou drenážou.

Aby bola výživná látka pôdy vždy normálna, je potrebná pôda Proprienté hnojivá obsahujúce potrebné látky jahody. AZOPHOSKU je zvyk na používanie na jar a začiatkom leta. Granuly môžu byť rozvedené v kvapaline, ktoré po aplikovaní na zavlažovanie, alebo blízko v pôde v množstve 25-35 gramov na každý meter štvorcový. Prvá polovica sezóny je vhodná aj na drvenie pôdy nitroamophos.

Látka buď zaspáva v medzerách medzi krídlami v množstve 10 gramov na meter štvorcový, alebo západky granúl sú rozvedené v 10 litroch vody.

Urobte si pôdu bohatý dusík bude schopný zasadiť sidetníky vopred na jahodové lôžka: horčica, lupine a ďatelina. Keď rastliny kvitnú, budú musieť byť vložené do zeme, a budúce jar na spracované miesto môže byť zasadené a jahody. Hnojiť sa lôžkové superfosfáty sú povolené trikrát za sezónu. Látka v množstve 35 gramov je lepšia doplnená pohárom popola prachu a liter kravského hnoja, zriedený 7 litrami vody.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: