Prečo je na uhorkách prázdna váha a čo robiť?

Ak uhorky kvitnú hojne, ale struny tvoria trochu, očakávajú, že dobrá zber nemusí. Väčšina kvetov sa stáva prázdnou. Nedávajú ovocie, po rozpustení. Kovanie takýchto žiadnych hlavičiek môže len na hovädzie mäso. A toto nie je všetko, čo potrebujete vedieť o povahe prázdnych kvetov a boja proti tejto diagnóze.

Ako vyzerá pigtail?

Všetky odrody uhoriek – a to stojí za to z toho – sú rozdelené do dvoch obrovských skupín. Prvý je reprezentovaný samo-znečistenými hybridmi. Takéto rastliny hmyz znečisťovatelia nie sú potrebné. Samo-zneškodnená uhorky môžu byť pestované v otvorenej pôde av skleníku. Ďalšou skupinou je oželané odrody, to znamená, že včely a čmeliaky budú fungovať ako opeľovači. Lepšie takéto odrody rastú v otvorenej pôde.

Prázdni sa nachádzajú len na druhom type odrôd uhoriek. Pestujú ženy a pánske kvety, sú to muži, ktorí budú prázdne vozidlá, ktoré nie sú tvorené. Budú vyblednuté a po niekoľkých dňoch sa ukladá. Zavazi sa objaví výlučne na dámske kvety. Muži by mali očividne preriešiť ženu.

Ak je na závode veľa prázdnych, nemôžu byť zapnuté, pretože opelenie je rovnako vylúčené.

Samo-leštené hybridy majú len ženské kvety, takže tam nie je problém. V ideálnom prípade by to malo byť takéto: približne rovnaký počet žien a mužských kvetov sa nachádza na papieri. Ak prevláda prázdny, počkajte na problémy so operiatom.

Ako rozlišovať kvety: Žena zdola, podlhovasté zahusťovanie, licenčné poplatky, je to šperky uhorky. Pánske kvety nemajú také zahusťovanie, pozostávajú len zo stona. Šitie kvety ovocia sa nazývajú prázdnota, pretože nemajú. V skutočnosti sú potrebné aj potéče, ale v minimálnom množstve. Ale ak existuje mnoho z nich, musíte rýchlo zistiť, čo spôsobilo dôvod.

Možné príčiny vzhľadu

Môže existovať niekoľko dôvodov a každý je pravdepodobný, a môže existovať náhoda viacerých faktorov.

Prečo neexistuje žiadna rana na uhorkách.

  • Nekvalitné semená. S prirezaním materiálu, ktorý možno nazývať manželstvo, je ťažké očakávať dobrú úrodu. Ale opätovné, že opätovné sa bežne nachádzajú z neoverených predajcov – náhodných ľudí na trhu alebo v obchode, ktorého povesť je málo známa. Ak zasadiť svoje vlastné semená, ktoré majú byť chránené, musíte venovať pozornosť svojmu veku. Pre siatie, tí, ktorí odleteli 3-4 roky po zbere. Samozrejme, tieto dva roky tiež používajú, ale sú často s prázdnou. Ale staré semená budú dať veľa ženských kvetov, a to takmer zaručuje vynikajúci zber.
  • Slabý nedostatok. Cucumber sa považuje za frekvú kultúru, ktorá s nedostatkom svetla reaguje na skutočnosť, že je vytvorená len veľké množstvo prázdnych kvetov. A v skleníku av otvorenej pôde môže mať takýto problém. Osvetlená oblasť, uzavretá z návrhov a vetrov – to je optimálne riešenie. Je tiež potrebné pozorovať interval pristátia, aby sa uhorky navzájom tieňovali.
  • Porušené graf vody. Ak hydratačná pôda nie je celkom správna, uhorky budú presne trpieť. Áno, rastlina miluje vlhkosť, ale nie tak, aby ho organizoval násilné liatie. Zavlažovanie uhoriek by sa malo odhadnúť s teplou vodou, zavlažovaním – v špeciálnych drážkach. V chladu, v zatiahnutých dňoch vody. Tiež nie nadbytočné systémy zavlažovania kvapiek. A uistite sa, že stratí pôda medzi kríkmi.
  • Vlna horúčav. Teplé a slnečné uhorky, samozrejme, potrebné, ale aj na zmiernenie. Pri vysokých teplotách pod fóliou, pod polykarbonátom to bude nepríjemné s uhorkami, ktorý je tiež plná prázdnym kvetom. Ak teplota presiahne 28 stupňov, peľ u mužských kvetov bude sterilné neschopné hnojenia. Vzhľadom k tomu, v horúcich dňoch, musia byť skleníky otvorené (ale nevytvárajú návrhy). Objemy vody a zavlažovanie, pri riadení vlhkosti vzduchu a pôdy. Tiež pôda by mala byť mulčovaná pomocou humusu, kompostu a sena. A tak, aby sa uhorky neboli spálené, je potrebné ich vodu na začiatok ráno alebo po západe slnka.
  • Studené, zlé počasie. Opäť, uhorky kvitnú zle a zle, ak teplo a slnko chýba. Veľmi v takom sezóne prázdnych kvetov, Zelensy bude extrémne pomaly zviazaný, výnos bude nízky. Preto sa odporúča vyschnúť sadenice nielen na otvorených postele, ale nevyhnutne v prístreškoch. A v skleníkoch by bolo pekné premýšľať o dodatočnom ohreve. Je tiež dôležité rozlíšiť odrody zónovaných, klíčivosť sadeníc, ktoré sa predpokladá vysoko v špecifickom regióne. Ak sa teplota stala nízkou, je potrebné znížiť zalievanie.
  • Podnecovanie. V tesnosti uhoriek sa nepáči, v skutočnosti nie je jedna odroda zlyhať. Ak uhorky rastú v prístrešku, mali by byť zviazaní s teplom. Pri pristátí bude brať do úvahy špecifickosť, dosť množstva odrody, ako aj tipy chovateľov. Jedno štvorec by nemalo mať viac ako 3-4 stromčeky.
  • Porušenie režimu režimu. Jednoduché uhorky elementárne na preradenie. Môžete určiť ťahy s dusíkovými hnojivami v pevnej zelenej hmici, nadmerné – stonky, tkáče a listy budú veľmi veľa, ale existuje niekoľko kvetov. Preto potrebujete presne vziať do úvahy a dodržiavať graf kŕmenia, s výnimkou akúkoľvek spontánnosť. A dusík môže byť vyrobený len pred kvitnutím.

Existuje mnoho dôvodov, ale pre každého – existuje riešenie, akcia systému. Sezóna, kedy a s tým počasím nie je šťastná a odrody nie sú najúspešnejšie zvolené, nemusí to byť nutne zlyhanie.

Je to potrebné na ielave?

Ako už bolo spomenuté, nie je možné vyliezť prázdnotu, stále produkujú peľu. Len výrazne deformované a oslabené nedávajú zmysel, a tu je možné ich zbaviť. Ak odstránite normálne vyvinuté rastliny, povedie k opačnému účinku: Po odstránení sa objavia nové a nové pufy. Ale znížiť jeho číslo pomôže správnemu rozdeleniu.

Pánske kvety sú zvyčajne bohaté špeciálne na hlavnom kmeni. A ak rastú viacero, stačí, aby ste štipku stimulovali rast bočných výhonkov. Je to pre nich, že plody musia byť vytvorené po. Ale nie všetky odrody sú vhodné, ak je na hlavnom kmeni veľa ženských kvetov, nemali by byť segged. Ale pre bočné výhonky budú musieť sledovať, musia byť odstránené po troch listoch.

Odstráňte problém, ak vytiahnete emisie sami – nie je možné odstrániť.

Prípravky na liečbu

Samozrejme, a relatívne univerzálne prostriedky na pomoc pri riešení problému. Uplatňujú sa striktne podľa pokynov, musia rýchlo pomôcť v boji proti prázdnemu. Napríklad prípravok „bud“ – komplex prvkov, ktoré organizujú plnohodnotnú rastlinu. Vyskytuje sa stimulácia ovocia, výnos sa skutočne zvyšuje. 10 g prostriedkov rozpustí v 10 litroch vody. A kultúra sa lieči striktne počas bookonizačného obdobia, ale je možné na začiatku kvitnutia, a v čase vytvorenia nestavení.

A ďalší dobrý rastový stimulátor, pomáhajú znížiť množstvo prázdnych a opraviť situáciu, je zvážená „Ovary“. Bostimulator vyplňte nedostatok výživy pôdy. Striekanie rastliny bude dvakrát: Na začiatku kvitnutia a na jeho vrchole.

Oba opísané lieky sú bezpečné ako pre človeka, to znamená, že konečný spotrebiteľ prírodného výrobku a pre včely, jeho životné prostredie.

Ľudové opravné prostriedky

Súťažiaci so špeciálnymi prípravkami môžu a tzv. Ľudové recepty.

Mlieko s jódom

Jód – silný agent, v žiadnom prípade nemôžete preháňať s ním. Mnohé záhradkári a záhradníci vedia, ako sa zachraňuje z pulzného rosy a škodcov. Ale on je tiež veľkým asistentom v procese brániavého, ako aj plodov. A najlepšia akcia, ktorú ukáže spolu s mliekom. Potrebujete 10 litrov vody na pridanie 30 yodelových kvapiek, 1 l mlieka, 2 polievkové lyžice tekutého mydla. To všetko je zmiešané, závodné postrekovanie v okamihu vzhľadu 3-4 súčasných listov. Niekde za týždeň a pol, musíte sa striekať. Ak sa rozhodne, že nebude miešať jód s mliekom, musí byť plemeno vo výške 1 kvapka na 1 liter vody.

Kyselina boritá

Tiež pomerne známe (a nie zbytočné) prostriedky na tvorbu nestály. Pomáha tiež zvýšiť odolnosť proti ochoreniu, vytvoriť potrebnú imunitu pre rastlinu, napríklad ukladanie v konfrontácii s negatívnymi poveternostnými podmienkami. Ak chcete vykonať extraktívne kŕmenie, musíte zriediť 1 g prášku. Striekanie sa vykonáva zo všetkých strán prútov a listov.

Sóda

Soda Riešenie, ktoré sa takto robí, sa rozlišuje medzi populárnymi fondmi: 2 polievkové lyžice pitia sódy sú chované v 1 litri vody, zavreté pred kvitnutím pod koreňom s výpočtom 1 šálky na 1 vzorku. A opäť musíte urobiť už pred kvitnutím.

Chlieb s jódom

Účelom aplikácie tejto infúzie je zachovať vrcholy zelenej a dokonca prekonať fytoofér. Ale hlavnou vecou je, že chlieb s jódom zvyšuje ukazovatele výnosov. Musíme si vziať hnev bochník chleba, namočte ho do veže vody. Potom je tu celá bublina jódu. To všetko v noci by malo upokojiť. V dopoludňajších hodinách musí byť infúzia kmeň, potom nalejte do sklenených fliaš a potom pošlite celú sezónu na pomerne studenom mieste. Litr získaných finančných prostriedkov je rozvedený v 10 litroch vody, uhorky sprej každých 14 dní.

Popol

Je bohatý na najcennejšie stopové prvky, nutričné ​​zložky, ktoré sú životne dôležité pre normálny rast uhoriek. Infúzia popola sa pripravuje takto: 1 šálka popola nalejte horúcu vodu, nechajte 24 hodín. Potom je načítaný, rastliny sprej. Uloží sa uhorky viac rezistentné. Počet zásob by sa mal zvýšiť.

Všetky tieto opatrenia sú veľmi populárne, naozaj pomáhajú zbaviť sa pigtailu, dokanovať.

Preventívne opatrenia

Ale čo robiť, takže problém v zásade nevyskytuje, a že rastliny musia niečo striekať, je to prevencia „patológie“. A tu tiež chytí možnosti.

V Tepliciach

Začína stále z procesu prípravy osiva, čerstvé semená, ako už bolo uvedené, sa nepoužívajú. Vopred zvolené vykurovanie je možné vykonávať: sú udržiavané pri teplote 60 stupňov (alebo o niečo menej), do 2 a potom 3 hodiny. Urobte to vo vode a vo vzduchu. Napríklad je vhodné zahriať semená v termoske: voda bola zahrievaná, bola naliata do termosu, semená ho hodili, všetci zatvorili. Niekoľko hodín prešiel, opláchli sa v studenej vode a poslali sa na klíčenie na mokrej handričke.

Dôležitý! Klíčenie uhorky zachováva až 8 rokov, ale najlepšie, perspektívne uhorky sa považujú za. Mimochodom, v dvojročnom semenách, kauzačným činiteľom nebezpečnej uhorky mozaiky.

Ďalším opatrením je pohodlné podmienky v skleníku, pretože môžete ovplyvniť len mladú rastlinu. Dokonca aj na chvíľu prekonať pôdu, znížiť teplotu, znížte osvetlenie, rastlina môže, ak nie je zahynutá, potom sa stáva slabým. Ale toto je možné vyhnúť sa.

Samozrejme, v pôde by malo byť dostatok živín, pretože krmivo sú povinné. Sú potrebné, aby sa objavili samotné kvety. Ale nebezpečná a vytrvalosť v skleníku, pretože rastlina reaguje na to veľmi negatívne, bude len veľa zelených listov.

V otvorenej pôde

Ak kultúra rastie na ulici, nepotrebujete rastliny rastlín blízko seba navzájom. Medzi susednými krídlami je aspoň 0,4 m. Treba pripomenúť, že kultúra produkuje slučku. Ak je pristátie príliš zahustené, bude ťažké sa vysporiadať s prázdnymi špajdľami. Ďalej musíte venovať pozornosť Agrotechnik: Včasné zavlažovanie, kŕmenie, uvoľnenie – Win-Win Methods of profylaxie. Opäť musíte byť kladenie s výsadbou materiálu – namáčanie a klíčiť sa nesmie byť ignorované. A ak sú poveternostné podmienky regiónu ďaleko od optimálneho, je lepšie použiť základ. A samozrejmé odrody, samozrejme, bude spoľahlivejší výber.

Uhorky rastú aj na balkóne, a spravujú a odolajú potrebným podmienkam a dostanú to a urobia to včas. Všetko je skutočné, a ak pozorujete každú položku odporúčaní (no, alebo takmer každého), problém vzhľadu vyprázdnia bude prejsť.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: