Prečo listy v hruške a čo robiť?

Pre začiatočníkov v záhradníctve sa môže zdať malý problém vzhľad čiernych škvŕn v hruške. Tento obavy prichádza presne v okamihu, keď pochopenie skutočnosti, že strom sa vysuší, a ovocie a ich kvalita nemusia hovoriť. Existuje však malý počet rôznych dôvodov pre výskyt čiernych miest. Výhodou modernosti je, že množstvo chorôb alebo porušovania sa ľahko opraví nezávisle. Všetko o tom, prečo sa čierne škvrny objavujú na hruškách a spôsoboch, ako sa zbaviť, čítať v tomto článku.

Prečo listy v hruške a čo robiť?

Čo to je?

Po prvé, počet čiernych miest na listoch hrušiek je malý, a v dôsledku toho, aby ste ich nevšimli. Ak nie sú prijaté určité opatrenia, potom po chvíli nie sú listy zelené na hruške, ale tmavo zelená, a neskôr a takmer úplne čierne. Neskôr taký čierny list suchý, skrútený a padá. Avšak, nielen listy trpia – veľký problém je strata plodiny a dokonca aj stromu. Skutočnosť, že letáky sú čierne, je len vrchol ľadovca a signály o množstve vážnych problémov alebo chorôb hrušky. Dôvody takéhoto fenoménu sú uvedené nižšie.

 • Škvrny na listoch sa môžu objaviť, pretože strom chýba živiny. Napríklad, s nedostatkom vápnika, listy sú žlté a potom čierne. V dôsledku toho vyschnú a padajú. S nedostatkom bóru sú listy tmavšie a skrútené v rovnakom čase.

Niektoré živné prvky musia byť vykonané v septembri.

Prečo listy v hruške a čo robiť?

 • Dôvodom stromu stmavol listy, možno suché počasie. Jednoducho povedané, chudobná vlhkosť postihuje rastlinu. To sa zvyčajne deje v lete (v horúcom počasí). Listy sa odparujú vlhkosť vo veľkých množstvách, a spolu s ním a potrebné pre životné stopové prvky. Okrem listu, čiernej a kôry, neskôr to bude obrátiť. Zvlášť aktívne Blaracing možno vidieť z listov, pre ktoré slnečné lúče dlhšie klesá počas dňa. Silne môžu trpieť týmito semenáčkami po transplantácii.

Charakteristickým znakom je stmavnutie listov z juhovýchodu. Odtiaľ, ako viete, slnko.

Prečo listy v hruške a čo robiť?

 • Ak sa na hruške objavili čierne listy, potom sú pravdepodobne spôsobené škodcami. Existuje množstvo parazitov, ktoré najčastejšie útočia na hrušku. Často žijú len na hruškach.
 1. Pear Gallic Tick. Pohľad je malý pavúk s podlhovastým teľatným. Jedlo so šťavami. V zime je v mladej kôre útočisko, zvyšok času je aktívny.
 2. Ordinárne. Tiež nazývané hrušky medián. Pod porážkou 0., tieto parazity na listoch vyzerajú body rôznych farieb (nielen čierne): žlté, červené a iné zmiešané odtiene. Parazity žijú v kôre a na poškodených pobočkách. Na listoch a plodoch sa objavuje, čo je priaznivé médium na huba.
 3. Všímavý. Prebýva na stromoch s celou kolóniou, dobre a rýchlo sa. Nebezpečný v tom, že sa živí šťavou z listov. Výber produktu je cukor. Je známe, že vytvára priaznivé podmienky pre rozvoj huby. Podobný škodca je a leták. Charakteristický znak – prítomnosť pásu na skrútených listoch.

Prečo listy v hruške a čo robiť?

Prečo listy v hruške a čo robiť?

 • Ak ste škodcovia nenašli, A podávač urobil správne a v správny čas, ale škvrny sa stále objavili, potom, s najväčšou pravdepodobnosťou, strom je chorý. Pod uvedenými chorobami môže spôsobiť leasement z listov.
 1. Často sa hranice hrušky objavuje bakteriálne horenie. Dôvodom je baktéria (jeden z typov Enterobacteria). Je prevedený zo stromu na stromový hmyz, vtáky, muž a tak ďalej. Vyvíja sa v mokrom a daždivom počasí.
 2. Dôvodom vzhľadu čiernych miest je často pár. Po prvé, čierne bodky sa objavujú na listoch, potom – na plodoch. Parsha najprv sa usadil na jednej pobočke, potom – už na celom strome. Táto choroba je plná toho, čo môže dať začiatok epidémie. Počas choroby sa body, ktoré sa objavili do škvŕn, môžete si všimnúť nepríjemný let. Ohromený a výhonky s kôra.

Prvé príznaky chorôb sa zvyčajne objavujú na konci jari. V neprítomnosti liečby možno vidieť na jeseň. Jednoducho povedané, skutočnosť, že listy sú čerpané celú sezónu, hovorí, že ochorenie alebo porušenie sa presne uskutoční, a naliehavo je potrebné prijať opatrenia.

Prečo listy v hruške a čo robiť?

Prečo listy v hruške a čo robiť?

Ako liečiť?

Snáď najjednoduchšia liečba červenosti (v prípade, že strom trpí nedostatkom vlhkosti) je banálny zalievanie. Je tiež potrebné vytvoriť pravidelný striekanie vody z drevenej vody. Postupy sú relevantné v horúcich a suchých obdobiach. Toto je potrebné „minimum“ v boji proti začervenaniu.

Biologické prostriedky

Väčšina záhradníkov je teraz v meradle príležitostí – radšej robiť bez zásahu chemických liekov. Existujú však aj tak, že má len biologický pôvod. Jedným z nich je „gamair“, ktorý sa používa na boj proti hustom. Jeho dôležitou výhodou je skutočnosť, že sa môže použiť na strome s ovocím. Obsahuje mikroorganizmy, ktoré jedia cukor z parazitických výbojov. To nie je celkom priaznivé pre rozvoj hubov v stredu. Medzi takýmito liekmi možno poznamenať a „Phytooflavín“, „BAIKAL“, „SVETLÁ“ A „EASTOKEM1“. Aj na biologické prostriedky na pomoc v boji proti škodcom patrí imunomodulátory a mikrofenerzifikátory.

Jednou z najčastejších a účinných metód je prerezávanie pacientov.

Ak nájdete anthill vedľa hrušky, potom sa musíte zbaviť. Môžete to urobiť, zalievanie s olejom, vriacou vodou alebo jednoducho ju rušenie. Anthill provokuje vzhľad.

Prečo listy v hruške a čo robiť?

Prečo listy v hruške a čo robiť?

Chemikálie

S nedostatkom určitých mikroelementov sa nechá podať jeden alebo iný liek obsahujúci veľkú koncentráciu prvku.

Drogy „Decis“, „Carboofos“, „intra Vir“ sú uložené z hrubníka. Zvyčajne sa jedna tableta odobraje na 10 litrov vody. Toto riešenie sprej listy a trup. Liečba sa vykonáva každých 10 dní 2 alebo 3 krát za sezónu. Boj s Sheedbublushkou pomáha takýmto drogám ako „Sherpa“, „Dimilin“, „FASTAK“. Musia stráviť striekanie trikrát: skoro na jar, pred kvitnutím a po kvitnutí.

Z bakteriálneho spaľovania pomáha liečbe prípravkami streptomycínu, tetracyklín. Akákoľvek liečivá obsahujúca medi sa uložia z baktérií (napríklad síran meďnatý). Všetky postihnuté časti baktérií musia čalúniť a popáliť. Nástroje po dezinfekcii. Ak niečo trpel, potom, bohužiaľ, bude tiež musieť napáliť. Rámy sa snažia s kvapalinou Borobo, ako aj „Sight“, „Horus“. Počas liečby dreva je v tomto prípade, že potrebujete pridať kŕmenie (potašovaná soľ, chlorid draselný, síran amónny, dusičnan amónny). Všetky komponenty musia byť pridané do kŕmenia v pomere najviac 10%.

Vo vzťahu ku všetkým chemikáliám je dôležité dodržiavať pokyny na použitie. V prípade predávkovania je ľahké zničiť strom.

Prečo listy v hruške a čo robiť?

Prečo listy v hruške a čo robiť?

Ľudové metódy

Všetky ľudové metódy sú spravidla dobré na liečbu v počiatočných štádiách. Pomáha striekať tinktúr z nasledujúcich látok: Ash (0,3 kg) a mydlo pre domácnosť (2. L), tabakový prach (2.), Nízky šupky (2 kg), cesnak a cesnakové šípky (0,2-0,3 kg), chilli korenie (5 ks.). Všetky špecifikované zložky potrebujú trvať do 3 dní v 10 litrov vody. Nie je potrebné ich zmiešať. Každá z týchto zložiek pripravuje príslušný odvar. Všetky tieto kvapaliny sú voňajúce, a môžete ich použiť každé 3 dni. Akcie musia pokračovať, kým nezmiznú všetky škodcov.

V boji proti hruškovým kliešťom sa Ragners používajú z infúzie púpava (1 kg), zemiakové topy (1 kg), námorných kvetov (1 kg), ako aj z harmančekov (jeho stonky, kvety a listy v celkovej výške 1 kg). Infúzia je tiež potrebné pripraviť na základe 10 litrov vody.

Poľa krupobitie pomáha (3 kg), prášok horčica (4. kg. l) alebo mangartan (5 g). Musíte tiež trvať 3 dni v 10 litrov vody.

Prečo listy v hruške a čo robiť?

Prečo listy v hruške a čo robiť?

Preventívne opatrenia

Je zrejmé, že základné preventívne opatrenia sú zamerané na prevenciu škodcov.

 1. Je potrebné vykonať pravidelnú svahu pôdy v blízkosti stromu. Veľa škodcov žije na tráve burinu.
 2. Z čiernych listov (bez ohľadu na príčinu zmeny farby) je nemožné robiť kompostu. A ešte viac nemôže byť použité ako mulčovanie alebo iné hnojivá. Ak nie je možné spaľovať takéto listy, potom ich musíte ponechať na pár rokov. Po tomto období húb alebo infekčnej choroby zomrie. Týka sa to väčšiny baktérií, ale nie všetky.
 3. Kŕmenie dávajú silu stromom nielen odolať chorobám, ale aj s nimi v počiatočných štádiách. Ak strom nie je v počiatočnom štádiu ochorenia a dostane ošetrenie, potom je podávač najlepšie pozastavený.
 4. Vyžaduje sa na jeseň a pružinové spracovanie insekticídov. Hlavná súprava je možné zakúpiť v najbližšom obchode s kvetinou.
 5. Najlepšie je rastliny a druhy hrušiek, odolné voči rôznym infekciám a chorobám.
 6. Pomáha v boji proti škodcom hmyzom: lienky a mravce. Snažte sa vytvoriť priaznivé podmienky pre nich a priťahovať ich na vaše stránky.
 7. Ako už bolo uvedené, všetok inventár po použití podlieha dezinfekčným prostriedkom. Potrebujete dokonca aj v prípadoch, ak sú spracované rastliny zdravé.
 8. Vysoké vlhkosti. Nepotrebujete príliš hojne a často vodu hru.
 9. Dobrá prevencia je dlhoročná bielizeň. Bleeding Mixe sú tiež zakúpené v kvetinových obchodoch. V prípade potreby sú ľahké, aby boli sám.

Trvá to z času na čas na vodu listy hrušky s vodou, aby ich očistili z nájazdu. Vrstva prachu, nečistôt alebo sadzí môže interferovať s fotosyntézou. Jeho absencia spôsobí smrť rastliny.

Prečo listy v hruške a čo robiť?

Prečo listy v hruške a čo robiť?

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár