Prečo na listoch jahodových dierov a čo robiť?

Otvory na listoch jahôd – častého fenoménu, ktorý označuje, že rastlina je buď chorý alebo obkľúčený parazitmi. Čo s tým robiť, povedzte mi v tomto článku.

Prečo na listoch jahodových dierov a čo robiť?

Prečo na listoch jahodových dierov a čo robiť?

Možných škodcov

Existuje mnoho škodcov, preto, že listy jahôd ukazujú, aby sa konzumovali, čo si dokazuje početné diery. Najčastejší hosť na jahodových lôžok je Malino-Strawberry Weevil. Toto je malý hmyz, ktorého veľkosť zvyčajne nepresahuje 3 milimetre. Je aktívne poháňané listami, kvetmi a púčikmi nielen jahody, ale aj maliny, ostružiny a jahody. Žena takéhoto parazita je schopná odložiť asi 50 vajec za sezónu, v dôsledku čoho sa objavujú malé chyby, ktoré aktívne hlížia listy jahôd, pretože sú vytvorené diery.

Taký škodlivý hmyz je schopný plne zbaviť vás z jahodového zberu, a preto je potrebné sa zaoberať. Je možné to urobiť s pomocou ľudových prostriedkov, avšak, ak sa paraziti podarilo pokračovať, je lepšie uchýliť sa k chemickým alebo biologickým činiteľom, medzi ktorými „karate“, „fytheerm“, „CESAR“ a „Corsair“ sú najobľúbenejšie.

Pure-Leaf Weevil je ďalší škodca, ktorý jedí jahodové lístie. Je to jasná zelená chyba 1 centimetra. Tento hmyz je rád, že jesť mladé listy okolo okrajov, ako aj celkom aktívne. Všimnite si, že larvy tiež poškodzujú rastlinu a vážne, pretože jedia svoje korene. Ak chcete bojovať s týmto parazitom, je potrebné na jar a po plodovaní vykonávať pôdy s jahodovými kríkmi, ako aj procesom mladého jahody až do tvorby „carboofos“ s roztokom 2-3% koncentrácie.

Prečo na listoch jahodových dierov a čo robiť?

Prečo na listoch jahodových dierov a čo robiť?

Ďalším častým škodcom je strawberry list. Toto je malá veľkosť hmyzu až do 4 milimetrov, čo môže spôsobiť veľkú škodu jahodovým kríkam kvôli ich ťažnosti. Tento škodlivý hmyz vyžaruje listy, zničí takmer celú plechovku, zatiaľ čo opúšťa len film a pruh. Zároveň toto stvorenie bude zrelé veľmi aktívne: jedna žena je schopná odložiť asi 200 vajec na jeden mesiac. Na riešenie tohto parazita, môžete využiť svojich prirodzených nepriateľov, ako sú predátorské ploštice a grug, tabakový prach alebo chemikálie. Aby sme to pomohli, stáva sa opýtať len vtedy, ak sa hmyz podarilo vážne zasiahnuť rastlinu.

Často jahodové kríky vyzráža a jahodové letáky. Toto je malý motýľ načervenalý. Sám, je to neškodné, ktoré nemožno povedať o ňom hanbici – to je oni, ktorí prinášajú najväčšie škody na jahodových kríkoch. Najprv jedia spodné listy, a potom, zrelý, prepnúť na ostatných. Paraziti roztrhávajú dosky letákov, otočte ich a lepí na cobweb.

Ak chcete bojovať s týmto parazitom, je potrebné predovšetkým odstrániť staré listy, pod ktorým škodlivý hmyz často zima, rovnako ako rukoväť „karbophos“ a „fosbecide“ rastlín.

Prečo na listoch jahodových dierov a čo robiť?

Prečo na listoch jahodových dierov a čo robiť?

Choroby a ich liečba

Jedna z najčastejších chorôb spôsobujúcich otvory na jahodách je anthracnose. Toto je huba aktívne sa vyvíja vo teplote a s vysokou vlhkosťou, ktorá je schopná zasiahnuť celú rastlinu. Spočiatku spôsobuje hnedasté podpalované, pripomínajúce formu popálenín alebo škvŕn, ktoré následne vyschnú a začínajú prasknúť, čo vedie k zničeniu plechu. Ak spustíte ochorenie, potom môžete neskôr stratiť všetky jahodové úrody. S touto chorobou sa zaoberajú v počiatočných štádiách. Aby ste to urobili, je potrebné odstrániť ohromené časti krídla v čase, zalievanie výlučne pod koreňom a okamžite začať aplikovať fungicídne prípravky.

Buuray Spotty – Ďalší častý hosť na jahodových lôžok. Undeside, spravidla sa aktivuje v druhej polovici leta, počas období veľkého množstva zrážok a za znížených teplôt. Toto je hubové ochorenie, ktoré spôsobuje červené škvrny na jahodových listoch, časom sa stanú hnedou. Následne sa tieto škvrny suché a na týchto miestach sú vytvorené otvory. Toto ochorenie môže výrazne znížiť jahodový zber a oslabiť Bush, ktorý bude zrejmý najmä na budúci rok.

S týmto ochorením s týmto ochorením pomerne radikálne, s vykorením kríka, po ktorom nasleduje jeho horenie – je to potrebné, aby sa choroba nepohybovala do zdravých rastlín. Ďalšie, zdravé puzdrá sprej s bordinovou koncentráciou kvapaliny 1%, zavlažovaním a počet dusíkatých hnojív sa znižuje. Aby sa zabránilo zberu, môže byť rastlina liečená fytoosporínom.

Ramularitou je ďalším plesňovým ochorením, ktoré rozširuje bez ohľadu na faktory, ako je teplota a vlhkosť, ale najmä miluje slnečné svetlo. Choroba spôsobuje vzhľad malých hnedých škvŕn, ktoré v priebehu času zvyšuje, a ich jadro začína byť schopní cítiť sa biely, kvôli tomu, aké sú otvory vytvorené na listovej doske. Následne sa list pacientov začne vyblednúť a zmyslu. Bojujte s touto závodom nasledovne: Staré fólie sa čistí a puzdrá sprej prostriedkami proti hubám, ktoré obsahujú meď, ako aj borodickú kvapalinu s koncentráciou 3%.

Ďalšia choroba, ktorá môže spôsobiť diery na listoch jahôd – to je biela škvrna. Môže sa začať rozvíjať na jar, šírenie na mladé rastliny a kvety, ktoré je plnené ich smrťou. Aby sa zabránilo výskytu ochorenia, je potrebné odstrániť staré listy, ako aj usporiadať pružinové spracovanie kvapaliny Bordeaux koncentrácií 1%.

Prečo na listoch jahodových dierov a čo robiť?

Prečo na listoch jahodových dierov a čo robiť?

Preventívne opatrenia

Preventívne opatrenia pomáhajú vyhnúť sa mnohým problémom a pestovať zdravú a lahodnú zber. Najprv musíte pravidelne skúmať jahody, aby si všimli parazity alebo príznaky ochorenia. Nezabudnite na kvalitnú starostlivosť. Dobré zavlažovanie, preventívna liečba ľudovými a špeciálnymi prostriedkami a kŕmenie je potrebné na jahody, bez nich bude rastlina slabá a nebude schopná konfrontovať parazity alebo choroby na dlhú dobu. Stojí za to zaplatiť pozornosť a upratovať staré listy, pretože pod ním môže skryť škodlivé hmyz alebo plesňové spory, ktoré môžu ľahko prežiť zimovanie a začať umiestniť rastliny na budúcu sezónu.

Nezabudnite na vetranie priestorov, ak hovoríme o jahodách, ktoré sa pestujú v skleníkových podmienkach. Žiadne vetranie v skleníku nebude príliš teplé, spolu s vysokou úrovňou vlhkosti, môže vyvolať vývoj hubov.

Venujte pozornosť a čistenie burín, pretože sú najčastejšie distribútori parazitického hmyzu a huby. Nezabudnite na Záhradný inventár. Pravidelne ju dezinfikujte, aby ste náhodne nepreťažovali infekciu z rastliny pacienta na zdravé.

Prečo na listoch jahodových dierov a čo robiť?

Prečo na listoch jahodových dierov a čo robiť?

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár