Prečo schováva jahoda a čo robiť?

Jahodové bobule ako mnohé. Často sa však stáva, že jahodové kríky začínajú zrazu zobudiť a namočiť. Pretože to sa môže stať a čo s tým robiť, povedzte mi v tomto článku.

Hlavné dôvody

Existuje mnoho rôznych dôvodov, pretože ktoré môžu suché jahody. Najviac zrejmé z nich sú všetky druhy chorôb a škodlivého hmyzu. Často sa však stáva, že dôvod je úplne v inom.

Takže, najčastejšie, sušenie jahody je prirodzený proces – staré listy je jednoducho umierajúce. V priemere, jahodový list žije asi tri mesiace, po ktorom postupne zmizne a schne. Zvyčajne sa takéto listy čistí už v auguste, bližšie k jeseň, takže len mladé listy a udržiavanie rastu. Ale ak mladé lístie začína vyschnúť, čo je často priložené pokazené bobule, to je vo väčšine prípadov hovoriť o škodcovi alebo prítomnosti rastliny.

Ďalším dôvodom, pretože ktorý schováva listy jahodových kríkov, leží v nedostatočnom zalievaní.

Nedostatok požadovaného množstva vlhkosti môže znamenať smrť väčšiny úrody. Stačí pochopiť, že rastlina nemá vodu celkom jednoduché: zapne sa a znižuje spodné listy, ktoré sa objavujú najmä v ranom stupňoch rastliny a zem je pokrytá trhlinami.

Pri zavlačení postele s jahodovými krídlami, musíte sa riadiť niekoľkými určitými pravidlami. Nesprávne zavlažovanie môže tiež spôsobiť suché listy. Tak, rastlina musí byť napojená do východu slnka alebo po západe slnka, ako aj v zamračenom počasí. V každom inom čase sa zavlažovanie nechá striktne vykonávať pod koreňom, zatiaľ čo je potrebné zabezpečiť, aby kvapky vody nepatria na lístie, kvety a bobule. Môže viesť k horieťmu.

V teplom období počas zalievania sa odporúča použiť odolnú vodu, ktorá bola zahrievaná na slnku. Zároveň po každom zavlažovaní musí byť pôda zapletená alebo produkovať aktualizáciu mulčovania. Je potrebné urobiť to, aby sa záhrada objavila na záhradnom povrchu.

Liečba chorôb

Choroby – Toto je jeden z najčastejších dôvodov, prečo pristátie jahody zomrie. Ak s nimi nebojia, potom existuje obrovské riziko straty celej alebo väčšiny plodín. Okrem toho môže ochorenie dobre prepnúť do iných rastlín.

Šedý ganil

Jeden z najviac zákerných plesňových ochorení, ktoré dokazujú hnedé a hnedé škvrny na lístie, aktívne zvyšuje ich rozsah. Pozdĺž cesty, môžete vidieť, že bobule: zmäkčujú, strácajú svoju farbu, stávajú nevhodné na jedenie, hnilobu, ale naďalej visia na kríku. Takéto bobule sú vytiahnuté z kríka šťavy, čo následne vedie k tomu, že listy vyschnú. Správne ovocie sú pokryté sivými lietať.

Zlomenie sivého hniloby je, že je jednoducho nemožné dozvedieť sa o jeho vzhľade v počiatočných etapách. Bush môže vyzerať úplne zdravý, a huba, ktorá žije v zemi, medzitým bude vyzrážané zrelé známky.

Nerobte nič s týmto chorobou, nepodlieha liečbe. Ak sa vám podarilo detekovať, potom Bush je potrebné objaviť a popáliť, inak sa zvyšok kríkov, ktoré boli zdravé, stratí aj na zmiznutie.

Po odstránení pacientov s rastlinami musí byť zem liečená, pretože plesňové spory môžu pretrvávať v nej v oblasti 3 rokov. Je možné to urobiť s bordinovou kvapalinou alebo slabým mangánom.

Nafúknutý rosa

Ďalšie ochorenie, ktoré ovplyvňuje jahodové listy, a potom stonky, fúzy a bobule. Toto ochorenie sa často vyskytuje počas obdobia kvitnutia krídla, ktoré sa následne odráža v bobule: sú tvorené krivkami a stratia ich chuť. Najmä charakterizované plesňou pre tie kríky jahôd, ktoré sa pestujú v skleníkových podmienkach. Zdá sa, že nedostatočné vetranie, ktoré vyvoláva vysokú úroveň vlhkosti.

Je možné určiť prítomnosť tohto ochorenia v závode na bielom nájazde na lístie, ktoré sa čoskoro začína otáčať, prestane rásť a rozpadne.

Puffy Rosa dáva liečbu. Môžete ju bojovať s pomocou špeciálnych zmesí vyrobených ľudovými receptami. Proti tejto chorobe je teda vhodný roztok na báze jódu dokonale vhodný, ktorý môže byť vyrobený z 10 mililitrov fixných aktív a 10 litrov vody.

Zmes na báze mlieka alebo séra je vhodná aj na elimináciu tohto ochorenia. Na to je potrebné zriediť hlavný liek na vodu v pomere 1 až 3. Zmiešajte všetko a stráviť zalievanie alebo striekanie jahôd pomocou výsledku.

Verticillese Fading

Jeden z najnebezpečnejších hubových chorôb. Nebezpečenstvo tejto choroby je to Spory takejto húb sú prežili, zostávajú v teréne asi 15 rokov. Okrem toho je táto choroba veľmi ľahko infikovať iné rastliny: najčastejšie sa to deje cez nesterilnú záhradnú inventúru.

Že rastlina zdvihla túto hubu, svedčí o dolných listoch, ktoré aktívne vysušte. Takéto listy, spravidla nadobúda hnedý alebo hnedý odtieň pozdĺž okrajov. Následne Bush úplne zomrie. Je možné identifikovať ochorenie v sladkostiach, ktoré získavajú červenkastý odtieň, rovnako ako na zemi časť rastliny, ktorá vyzerá ako trpaslík.

Dohoda s touto hubovou chorobou nedáva zmysel. Z ohrozenej rastliny je potrebné okamžite zbaviť huby, aby ste mohli vyzrážať iné kríky.

Choré sadenice, spravidla, vytvrdené a horieť. Po zničení Bush pacienta je pôda starostlivo liečená „fytoosporín“ alebo zlodej. Všimnite si, že tieto lieky nemôžu byť použité počas nôh.

Ak hovoríme o rastlinách, ktoré sa pestujú v skleníku, odporúča sa zbaviť hornej hlinenej vrstvy.

Iný

Ďalšie ochorenia sú rozšírené, vďaka ktorým sa vyskytne sušenie jahodových lístiek. Medzi nimi sa často nachádzajú spotty: hnedá a biela. S hnedým špinením na listy, čierne alebo hnedé škvrny, ktoré vyrastajú a následne zachytávajú celú krajinu. S bielym škvrnami sa vyskytuje približne rovnaké, len v strede listu je vytvorený biely bod, otvor sa tam môže objaviť.

Zaobchádzať s týmito dvoma chorobami je nemožné. Aby sa zabránilo distribúcii, z chorých rastlín je potrebné zbaviť sa. Potom musí byť Zem liečená zlodejkou kvapalinou.

Kríky, ktoré neboli ovplyvnené ochorením, sa odporúča sprej s síranom z medi alebo pevnej látky na báze dreveného popola alebo ekonomického mydla.

Ďalšou spoločnou chorobou je fytoofluoróza. Aktívne sa usiluje o listy kroviny: hnedé škvrny sú na ňom vytvorené, potom, čo začne vyschnúť. Dôsledkom toho je hnilobné bobule: sú tvorené pevné škvrny, plody sami strácajú sladkosť a mäkkosť.

Toto ochorenie môže byť liečené. Na boj proti IT sa používajú zlodej kvapaliny a „fytoosporín“, ale stojí za to zvážiť, že všetky tieto prostriedky sa môžu použiť pred ovocím. Môžu sa použiť aj riešenia ľudových receptov a sú zvyčajne úplne netoxické. Najčastejšie sú podobné zmesi vyrobené na základe séra, domácnosť mydla.

Bojovať proti škodcom

Škodcovia tiež často slúžia ako sušenie lístia. Medzi parazitmi, ktorí milujú vychutnať jahody, prideľujú strawberry tick, jahody, slimáky, slimáky a nematózu. Symptómy, ktoré sa objavujú po útokoch škodlivého hmyzu, sú podobné: rastlina sa začína vyvíjať horšie, pretože škodca je aktívne poháňaná svojimi šťavami alebo zasiahnu koreň, ktorý následne spôsobuje sušenie lístia a bobule.

Pochopiť, ktorý hmyz pripojený k závodu, môžete v mnohých značkách. Tak, jahody kliešky opustí po mastnému náletu, a javí sa najčastejšie v podmienkach vysokej vlhkosti a teploty.

Strawberry Weevil s farbou: Toto je čierny hmyz s klesajúcim opitom.

Zvyčajne proti týmto dvoma hmyzom „Carbofos“, Je však možné ho použiť len pred kvitnutím a po zbere. Ľudové opravné prostriedky na báze Birch Pravda alebo Mydlo pre domácnosť môžu tiež pomôcť. Avšak v niektorých prípadoch, keď sa hmyz podarilo rozpúšťať, ktorý sa často stáva kliešťom, sa čistia silne postihnuté kríky a dôkladne sprej.

Proti slimám, ktoré je ťažké si všimnúť počas dňa, pretože sú aktivované v noci, je najlepšie použiť Mulčovanie piliny a syry, ako aj rôzne riešenia. Zmesi založené na horčicovom alebo zelení sú najlepšie ovplyvnené proti tomuto škodcovi. Nematode môže tiež spôsobiť skrútenie, sušenie a žltnutie rastlín. Aby sa zabránilo jej vzhľadu na lôžok, Odporúča sa striekať jahodové kríky s piatimi percentovými roztokmi síranu meďnatého alebo vody ich cesnakovej tinktúry.

Preventívne opatrenia

Aby sa zabránilo vzniku škodcov a chorôb, je potrebné dodržiavať určité preventívne opatrenia.

  • Tak, strawberry potrebujú vlhkosť. Avšak, žiadny škodlivý nie je len jeho nevýhodou, ale aj nadmernou cestou, pretože zvýšená vlhkosť často spôsobuje vývoj huby.
  • Ak pestujete závod v skleníkových podmienkach, potom sa v tomto prípade odporúča vetrať skleník často. V opačnom prípade existuje riziko a aktívne chov škodlivého hmyzu.
  • Pravidelne zvládnuť jahodové kríky podľa ľudových prostriedkov: To pomôže zabrániť parazitom a chorobám.
  • Snažte sa zbaviť starých a sušených listov. Odporúča sa napáliť, pretože škodcovia a spory škodlivých húb sú často skryté v ňom, čo ľahko prežije zimu a sú aktivované budúci rok, pričom vás zbaví zberu.
  • Pravidelne prejdite na postele a odstráňte buriny. Najčastejšie je to oni, kto sú parzity.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: