Prerezávanie červených ríbezlí

Všetky ovocné kríky potrebujú orezať, inak budú prekonať, začnú root, prinášajú menej ovocia. V závislosti od situácie existuje niekoľko druhov orezávania. V každom individuálnom prípade musí mať záhradník minimálne vedomosti o tom, ako správne vykonávať, a inak krík môže poškodiť a nie pomôcť.

Prerezávanie červených ríbezlí

Potreba postupu

Základné čalúnenie – Odstráňte mŕtvych, poškodených alebo pacientových drevo, tvoria zdravú rastlinu, podporovať plodnenie. Je dôležité odstrániť všetky prechody, ktoré prechádzajú alebo chodia. Škvrny sú na nich vytvorené, podobne ako rana. Sú dôvodom na vzhľad infekcií, hubových lézií. Prechod vetiev je tiež pomerne zle ovplyvnený cirkuláciou vzduchu.

Tvorba Bush a podpora plodia go ruka v ruke. Nové mladé drevo bude jasnejšie a flexibilnejšie. Tieto výhonky by sa nemali dotýkať.

Prerezávanie červených ríbezlí

Ríbenie dáva väčšiu zber na výhonky z 2. ročníka. To znamená, že pobočky, ktoré vzrástli minulý rok, prinesú do toho ovocie. Po 3-ročnom období nie je zmysel, aby tieto výhonky na kríku, takže môžu byť odvážne odrezané. Vo všeobecnosti musíte každý rok odstrániť asi 1/3 ríbezle. Takže úplne nový Bush bude tvorený 4 pristátím.

Ďalšou výhodou orezávania je boj proti škodcom. Húsenice škrupiniek sa nepáči, keď sú rušivé, a preto idú po prerezávaní rastlín.

Prerezávanie červených ríbezlí

Načasovanie

Strih ríbezle Bush môže byť na začiatku jari, predtým, ako boli obličky fúkané, a po zbere. Jeseň – je čas aktualizovať krík, omladiť.

Ríbenie by malo byť rezané, kým spí. Čas bude závisieť od pristávacej oblasti kríka.

V južných regiónoch sa orezávanie niekedy vyrába na konci februára, na severe – na začiatku jesene.

Prerezávanie červených ríbezlí

Včasné orezávanie ríbezle ker prispieva k rastu. Ale ak budete vykonávať postup na začiatku jari, mali by ste sa uistiť, že mrazy už nebudú. Trigging výhonky – signál na nový nárast.

V zime odrežte všetky staré vetvy, ktoré sú v blízkosti zeme, akékoľvek poškodené, pacienti zlomené. Musíte čistiť puzdro, takže zostáva 12 výhonkov. To maximalizuje výnosy ríbezle v budúcnosti.

Prerezávanie červených ríbezlí

Typy orezávania

Ak ste správne orezali červené ríbezle na jar, môžete získať bohatú úrodu. Pre začiatočníkov chcem použiť schému a pre dvojročné a ročné bobule používajú rôzne typy Bush Formtion.

Pokrokný stromček

Obstarávanie sadenice je vyrobené pred pristátím v otvorenom pozemku. Nad povrchom by mal zostať od 3 do 5 obličiek. Existuje však jedna podmienka: ak sa semená patrí len 6-8 obličiek, potom by to nemalo ozdobiť. Je potrebné odstrániť iba tie stránky, ktoré sú zmrazené, ak existujú také. Rezané na zdravé drevo.

Prerezávanie červených ríbezlí

Tvarovanie

Tvorba bielych, červených alebo čiernych puzdier – zodpovedný moment. Ak si prečítate odporúčania, môžete vykonať takéto orezanie.

Počas prvých dvoch rokov strihli červené a biele ríbezle na vytvorenie otvorenej koruny. Tento dizajn umožní slnečnému žiareniu a vzduchu preniknúť do závodu a plody sa rovnomerne dozrievajú.

Prerezávanie červených ríbezlí

V prvom roku vyberte 3 alebo 4 hlavné stonky, ktoré rastú z hlavného v opačných smeroch. Znížiť každú polovicu. Odstráňte ďalšie menšie vetvy a výhonky, ako aj tie, ktoré sú zlomené alebo pretínajú. Vytvorte tvar podobný Open Vase. Rezanie stoniek, odstrániť ich tesne nad budovom, prevedené smerom von, nové budú rásť navonok, a nie vo vnútri.

Pre druhý rok si musíte vybrať ďalších 3 alebo 4 uniknúť z lídra. Podľa tretieho leta budete mať od 9 do 12 silných pobočiek. Toto sú hlavné kvitnúce a plodiace výhonky.

V treťom roku, znížil asi polovicu rastu predchádzajúceho roka na každom rastúcom vynikajúcej stopke, ponechajte rezanie nových výhonkov dovnútra. A tiež odstrániť kroky rastúce zo základne rastliny. Počas leta sú všetky nové bočné vetvy odrezané tak, že každá jednotlivá oblička zostáva na každom kmeni.

Prerezávanie červených ríbezlí

Na konci každej sezóny sa z prvých troch výhonkov zachováva 3 alebo 4 najlepšie. Štvrtý rok, pobočky od prvého roka sú odstránené, najstaršie a ponechané od 3 do 4 nových mladých.

Ríbezlí ovocie na staré drevo, aby sa udržali výnosy, odrezať mladé výhonky a bočné vetvy.

Prerezávanie červených ríbezlí

Omladzujúci

Stáva sa to tak, že ríbenie Bush je čas na Rymun. Staré kríky bez takejto liečby musia byť tesné, zastavujú ovocie a zmysel kríkov.

Postup ocenenia jari má svoje vlastné charakteristiky.

  • Zvyčajne sa tento postup vykonáva, keď je zariadenie už preč 8-9 rokov od pristátia.

  • Omladzovanie – Toto nie je jednorazový postup, ale systematické odstránenie starých výhonkov.

  • Lepšie odstrediť jeseň alebo skoré jar.

  • Po prerezávaní bude kultúra ovocia len pre budúcu sezónu.

  • Ak rastlina každoročne pridáva približne 40 cm, potom Na výhonkoch, keď je potrebné ponechať na prerezávanie od piatich obličiek.

  • Na starých kríkoch sú všetky staré vetvy odstránené, odchádzajú Iba 10-15 veľkých výhonkov.

Prerezávanie červených ríbezlí

Sanitárny

Na pestovanie ríbezlí prináša výhodu, je potrebné znížiť kríky. Ríbené stonky po pristátí by mali byť orezané asi 2.5 cm nad zemou. To prispieva k silnému rastu koreňa. Ríbené kríky pestované v nádobách a zakorenené, nemusia sa po pristátí upravovať. Na druhej zime odstránime nové výhonky, ktoré slabí alebo rastú rovnobežne so Zemou.

Prerezávanie červených ríbezlí

Zakorenené ríbezle môže byť rezané rovnako ako goosebers. Je dôležité udržať vnútornú časť kríka bez slabých, rozbitých, pacientov alebo pretínajúcich sa vetiev. Okrem toho, rezané stonky visí v blízkosti zeme. Každý rok po tretej sezóne odstránime 3-ročné drevo, aby sme oslobodili miesto pre mladšie plody. Staré pobočky budú tmavé.

Prerezávanie červených ríbezlí

Následná starostlivosť

Tam sú funkcie v starostlivosti o ríbezle po orezaní. Kríky červenej ríbelie potrebujú vodu, aby mohli byť dobre ovocie. Po prvom roku je pristátie obzvlášť dôležité pridať ďalšiu vlhkosť od júna do septembra, pretože počas tohto obdobia sú kríky najaktívnejšie.

Zrelé kríky majú rozsiahly koreňový systém, takže keď zalievate ríbezle, musíte monitorovať pôdu dobré mokré. Čím viac vody dostane kríky, tým viac šťavnaté bobule. Hlavnou vecou je pravidelne vody, a potom položte vrstvu mulčovania v krovku na udržanie vlhkosti. Toto pravidlo je obzvlášť dôležité v lete.

Prerezávanie červených ríbezlí

Mulčovanie je potrebná časť starostlivosti o ovocnú rastlinu. Každý rok záhradník potrebuje aktualizovať vrstvu mulčovania. Môže to byť kôra, slama, hnoja – v každom prípade, mulč zachováva pôdu je v pohode, ktorá je obzvlášť dôležitá, ak sa ríbezlí pestuje v južnej oblasti. Okrem toho mulč podporuje požadovanú úroveň vlhkosti okolo rastlín.

Úvod hnojív je dôležitým krokom v procese starostlivosti o ríbezle. Aj keď nie je potrebné, aby sa kŕmenie, pridávanie hnojiva výrazne zvýši množstvo a kvalitu ovocia. Musíte riadne naplánovať podávač koncom jesene. Použiť 2.5 cm vrstva kompostového hnoja na územie okolo kríka.

Ak rastie rastie pomaly, môžete pridať ďalšie stopové prvky v neskorom pruhu alebo začiatkom lete, keď kríky kvitnú.

Okrem iného je dôležité odstrániť buriny v čase a udržať valcovací kruh čistý.

Prerezávanie červených ríbezlí

Ríbenie je zvyčajne dobre odolné voči chorobám, najmä ak záhradník si vybral odolnú odrodu. Najlepší spôsob, ako sa vyhnúť vzniku hubných lézií a hmyzom, je poskytnúť im potrebné živiny na jar. Na tento účel sú ideálne: kompost, hnoj a morské riasy.

Preventívna liečba Bordeaux Zmes na konci zimy tiež pomáha vyhnúť sa veľkému množstvu problémov. Silný tlak vody a insekticídnym roztokom mydla pomáha. Od ľudových činidiel stále olej z nimov alebo akúkoľvek inú záhradu a cesnakovú infúziu.

Prerezávanie červených ríbezlí

Bojovať s chorobami stojí za to Fungicídy. Väčšina z nich má meď, síru a železo. Meď energický pomáha dobré, ale ak záhradník pochopí príliš neskoro, že má silnú infekciu na kríkoch, bude musieť odrezať výhonky nového rastu. Takéto nútené prerezávanie sa nazýva sanitárne a vykonávané kedykoľvek v roku.

Forma – hubové ochorenie, ktoré sa zvyčajne vyskytuje kvôli nedostatku vysokej kvality a včasného orezania. Toto je znamenie, že burín je príliš preplnený výhonkami. V tomto prípade je možné použiť fungicíd na spracovanie puzdier, ale uistite sa, že si orezanie a potom to ročne, aby sa to nestalo.

Prerezávanie červených ríbezlí

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár